www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlProgressCommunications.euProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (14 jaar en 12 dagen geleden)
Bedrijf:

Dringend advies: overheidorganisaties moeten ‘cloud-actief’ worden

De Pous pleit voor beleidsontwikkeling nu cloud computing ook voor de publieke sector een onvermijdelijk leveringsmodel voor digitale technologie en informatievoorziening betekent

Amsterdam, 17 april — Hoewel de kostenbesparingen ronduit aantrekkelijk kunnen zijn, initieert cloud computing ten principale ongekende organisatorische en maatschappelijke veranderingen. Zonder clouddiensten geen succesvolle invoering van nieuwe manieren van werken, effectieve rampenbestrijding of doelgerichte en efficiënte dienstverlening aan burger en ondernemer. Nederlandse overheidsorganisaties kunnen niet anders dan ‘cloud-actief’ te worden. Dat vraagt om beleid op basis van strategische doelstellingen. Het recht vervult hierbij een dubbelrol en acteert als kaderscheppend voorschrift — dwingendrechtelijke wet- en regelgeving — en contractueel instrument om ICT en informatievoorziening ‘nieuwe stijl’ in goede banen te leiden.

Dat blijkt uit het rapport ‘Naar ‘cloud-actieve’ overheidsorganisaties’, die de Amsterdamse bedrijfsjurist en industrieanalist Victor de Pous speciaal voor de beurs Overheid & ICT (Jaarbeurs Utrecht, 24-26 april) schreef. Beursorganisator VNU Exhibitions Europe stelt de executive analyse vanaf vandaag kosteloos aan bezoekers en standhouders ter beschikking. PinkRoccade sponsorde de onafhankelijke analyse.

Dienstenmatrix
Cloud computing kennen we in soorten en maten. Ze bestaat uit een matrix van ICT-diensten. Uiteindelijk kan zo ongeveer alles — technologie en informatievoorziening — als dienst op afroep, geautomatiseerd via Internet worden geleverd. ‘Bestuurders moeten zich de verschijningsvormen en inzetmogelijkheden van cloud eigen maken en beleid ontwikkelen’, aldus De Pous. ‘Pas dan kan een overheidsorganisatie ten volle profiteren van de ongekende mogelijkheden. Cloud computing ontsluit en faciliteert organisatorische en maatschappelijke veranderingen: van nieuwe manieren van werken bij burgerzaken of in de zorg tot met de realisatie van smart cities.’

Patriot Act
Bestuurders die bezorgd zijn over de ongewenste gevolgen van de reikwijdte van buitenlandse wetgeving en buitenlandse overheidsbemoeienis, doen er goed aan deze problematiek in het juiste perspectief te plaatsen. Allereerst is het vigerende Europese beleid met betrekking tot overheidsdata ‘open, tenzij’. Dat betekent een forse stimulans voor externe clouddiensten, omdat bij deze categorie gegevens vertrouwelijkheid en privacybescherming ontbreken. Classificatie van overheidsinformatie is dus gewenst. Vervolgens komt de vraag aan de orde of het verstandig is om de clouddienst uit te besteden, en zo ja, onder welke voorwaarden. ‘Bij open overheidsdata vormt in ieder geval buitenlandse jurisdictie geen enkel probleem’, aldus De Pous.

Zorgpunten wegnemen
Ook de Europese Commissie signaleert terecht dat er bij overheid en bedrijfsleven zorgpunten zijn, bijvoorbeeld over informatiebeveiliging en juridische kwesties. Zij wil echter nadrukkelijk ‘ontzorgen’ en obstakels wegnemen. Met de publicatie van twee wetsvoorstellen, die de gedateerde privacyweging uit 1995 met het oog op Internet en cloud computing ingrijpend herzien, werd in januari al een eerste stap gezet. Vervolgens wordt het inkoopbeleid voor overheidsorganisaties geharmoniseerd en geïntegreerd om standaarden, kwaliteitsnormen en lagere prijzen af te dwingen.

‘Bring your own device’
Cloud computing komt niet alleen langs de formele weg bij een overheidsorganisatie binnen, maar is er vaak al. Denk aan ‘bring your own device’: de situatie dat bestuurder, werknemer en externe kracht zijn eigen notebook, tablet en/of smartphone meeneemt naar en vooral gebruikt voor het werk. ‘Het gaat natuurlijk niet om de hardware, maar om de vraag wat men er mee doet’, aldus De Pous. ‘Tien tegen één dat BYOD leidt tot ‘use your own app’, waaronder chat-programma’s, en Facebook voor communicatie, en nog veel meer. Willen bestuurders dat ongecontroleerd accepteren? BYOD leidt bovendien tot ‘use your own storage’. Is het gewenst dat allerlei overheidsinformatie wordt opgeslagen bij publieke gegevensopslagdiensten, zoals Dropbox, iCloud of Skydrive?’ De noodzaak om voortvarend tot cloudbeleid te komen, staat buiten kijf.


Noot voor de redactie:

Naar ‘cloud-actieve’ overheidsorganisaties, Executive Analyse, Amsterdam, 2012, down te loaden via: www.overheid-en-ict.nl

De auteur houdt zich sinds 1983 bezig met de rechtsaspecten van elektronische technologie en de informatiemaatschappij. Recent verschenen onder meer Het Nieuwe Werken in juridisch perspectief (2011) en Open Source Computing and Public Sector Policy (2011). Zie voor een overzicht: technologierecht.blogspot.com.

Mr. V.A. de Pous
Julianapark, Anton Constandsestraat 16
Postbus 51005, 1007 EA Amsterdam
Telefoon: 020–665–5738
Fax: 020–665–5818
E-mail: depous@planet.nl
Blog: depous.blogspot.com

Verstreken tijd: 14 jaar en 12 dagen
DE POUS contact  

Mr. V.A. de Pous
020 665 5738
depous@planet.nl
depous.blogspot.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR