Breukelen, 19 juni 2006 -- Xerox heeft drie softwareoplossingen en -upgrades gelanceerd, die erop zijn gericht om bedrijven productiever te maken. Het gaat daarbij om zowel eigen oplossingen als om oplossingen van Xerox Alliance Partners. Dit pakket aan totaal- en softwareoplossingen zal Xerox in staat stellen nog meer voordeel te behalen uit de snel groeiende markt voor oplossingen en om verbeteringen in de kantoorproductiviteit en workflows te bieden, terwijl verspillingen worden teruggedrongen. De toonaangevende analisten van InfoTrends voorspellen dat de verkoop van 'solutions' in de komende jaren de verkoop van 'alleen hardware' op een zeer aanzienlijke manier zal overvleugelen met een jaarlijks groeipercentage (compound annual growth rate: CAGR) van 29%.
Twee nieuwe scanprogramma's - Xerox FreeFlow SMARTsend 2.0 en ScanFlowStore 5.0 - stellen medewerkers in staat om documenten snel en eenvoudig te digitaliseren, te delen en op te slaan, terwijl Equitrac Office 4 kantoororganisaties zal helpen om de documentkosten voor specifieke afdelingen of klanten te bewaken, op te volgen en toe te wijzen.
General manager en senior vice president van Xerox Europe, Office Group, Cees van Doorn: "Hoewel wij traditioneel bekend staan als hardwareleverancier, zijn wij ook vastbesloten om het beste uit onze kantoorapparatuur en onze multifunctionele producten (MFP's) te halen. De nieuwe generaties van MFP's zijn zeer geavanceerd en bieden de mogelijkheid om via één apparaat te scannen, printen, faxen, e-mailen en kopiëren. Het is van vitaal belang dat wij ons blijven inzetten om de prestaties van deze apparaten te optimaliseren om op die manier het werk van onze klanten te vergemakkelijken. Met ons belangrijke Xerox Alliance Partner netwerk hebben wij het voortouw genomen wanneer het erom gaat een technologiepartner te worden die op diensten gebaseerde concepten aanbiedt. Deze drie nieuwe producten zijn de volgende stap in ons streven om dat doel te bereiken."
FreeFlow SMARTsend 2.0
De Xerox FreeFlow SMARTsend software stelt kantoormedewerkers in staat om de multifunctionele systemen te gebruiken om papieren documenten met één druk op de knop te digitaliseren en vervolgens naar meerdere bestemmingen te verzenden. SMARTsend is bijvoorbeeld in staat om een hardcopy document van 50 pagina's in één enkele stap te verzenden naar een Document Management Systeem (DMR-CRM-ERP), e-mail applicatie, een netwerkmap of een thuiskantoor. Daarbij worden tevens tijd en verzendkosten bespaard.
De nieuwe versie SMARTsend 2.0 biedt op diverse manieren verbeteringen. De verbeterde mogelijkheden voor documentvastlegging stellen beheerders bijvoorbeeld in staat om voor elke gebruiker een 'thuisbestemming' (Scan to Home) toe te wijzen, zoals een e-mailadres of een netwerkmap. Wanneer gebruikers 'Scan to Home' selecteren, wordt hun document gescand en automatisch naar hun vooraf toegewezen bestemming verzonden, waardoor het aantal stappen kleiner wordt en tijd bespaard wordt. SMARTsend 2.0 stelt gebruikers bovendien in staat om verbindingen te realiseren met een breder scala aan systemen voor documentbeheer zoals Documentum, Hummingbird DM5, Interwoven Worksite, Microsoft SharePoint 2003 en OpenText LiveLink. Dit maakt het eenvoudiger om de software te integreren in de bestaande technologische infrastructuur van klanten.
De nieuwe software maakt het de gebruikers eveneens mogelijk om - afhankelijk van de bestemming - variaties aan te brengen in het format van gescande documenten. Hetzelfde document kan bijvoorbeeld in verschillende formaten - zoals PDF, SearchablePDF (tekstdoorzoekbare PDF), Word, Excel, JPEG of TIFF - naar verschillende bestemmingen worden verzonden. Additionele verbeteringen in de beveiliging, waaronder gecodeerde end-to-end scanning met een veilig protocol (HTTPS), helpen kantoren bij de beveiliging van de informatie die via SMARTsend wordt verzonden. Xerox biedt de meest uitgebreide reeks beveiligingsvoorzieningen om de informatie te beschermen, vanaf het apparaat tot aan de netwerkbestemmingen waar de data naartoe gezonden worden.
SMARTsend 2.0 is leverbaar in twee versies: SMARTsend en SMARTsend Professional. De Professional versie biedt extra mogelijkheden voor de documentconversie in de vorm van optische karakterherkenning (OCR) en biedt rechtstreekse digitale archivering en compatibiliteit met internet fax. Zij omvat bovendien Paperware voorbladen. Gebruikers kunnen diverse verschillende soorten documenten, zoals facturen, inkooporders en andere zakelijke documenten, tegelijkertijd scannen en deze naar de verschillende bestemmingen laten sturen door tussen de documenten deze Paperware voorbladen te leggen.
ScanFlowStore 5.0
De ScanFlowStore 5.0 software van X-Solutions, een Xerox Alliance Partner, is een eenvoudig, betaalbaar scanpakket dat specifiek is ontworpen voor kleine tot middelgrote bedrijven. Deze software stelt de gebruikers in staat om hardcopy documenten in te scannen en om deze met één druk op de knop naar meerdere bestemmingen te verzenden zoals een Document Management Systeem, een netwerkserver, een e-mailadres en een faxnummer. Documenten kunnen op een intelligente manier worden gearchiveerd door metadata die bij het apparaat worden ingevoerd, zoals een barcodewaarde. Gescande bestanden worden opgeslagen als op tekst doorzoekbare PDF's, waardoor hardcopy documenten gemakkelijk zijn terug te vinden op een netwerkserver. Deze PDF-bestanden kunnen worden opgeslagen in een netwerkmap of als klant- of projectdossiers in externe CRM- en ERP-applicaties.
Equitrac Office 4
Equitrac Corporation, eveneens een Xerox Alliance Partner, heeft de meest geavanceerde versie van zijn toonaangevende Equitrac Office software voor outputmanagement gelanceerd. Deze biedt IT-beheerders een eenvoudige en gebruiksvriendelijke toegang tot apparaten, waarbij voor de kostentoewijzing en het afdrukbeheer gebruik kan worden gemaakt van verificatie met pasjes, LDAP of PIN-codes. Equitrac Office 4 is voorzien van een nieuwe Device Monitoring Engine voor een centrale bewaking van het gehele printer- en copierpark. De mogelijkheden omvatten apparaatbewaking, op intelligente regels gebaseerde alarmeringen, documentroutering en rapportage van apparaatstoringen. De nieuwe Colour Quota Management mogelijkheid biedt managers de mogelijkheid om kleurenprint te introduceren binnen de organisatie en daarbij de individuele toegang tot de kleurenapparatuur aan te sturen. Equitrac Office 4 is leverbaar vanaf juni 2006 en beschikt over verbeterde beheermogelijkheden die ongewenste of in de afdrukrij achtergebleven afdruktaken opsporen en elimineren. Door het aantal ongewenste afdrukken terug te dringen kan Equitrac Offfice 4 de afdrukvolumes verlagen met soms wel 15%.
Prijs en beschikbaarheid
Met een prijs vanaf 1.300 euro is Xerox FreeFlow SMARTsend 2.0 verkrijgbaar bij Xerox resellers en distributeurs.
--- einde persbericht ---
Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software. Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwerp/-beheer en document outsourcing.
Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum (Xerox Research Centre Europe) in Grenoble, Frankrijk. Voor meer informatie, ga naar
www.xerox.com.
Xerox® is het handelsmerk van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.
Klantcontacten
Voor meer informatie over Xerox en de producten: bel 0346 - 255255 of kijk op
www.xerox.nl.
Mediacontacten
Xerox (Nederland) B.V., Patty de Jong, Communications Manager, tel.: 0346 - 255 770, email:
patty.dejong@xerox.comVerkroostPR (voor Xerox), Herman Verkroost, tel.: 030 - 229 20 05, email:
hav@verkroostpr.nl