Amstelveen, 24 mei 2005 -- Xerox kondigde vorige week een brede reeks nieuwe, innovatieve en rendabele producten en diensten voor zowel kleine, middelgrote als grote organisaties aan. Dit pakket producten en diensten, dat een belangrijke rol speelt in de strategie van Xerox om kantoren meer keuze en flexibiliteit te bieden, is ontworpen om klanten te helpen hun informatie en documenten eenvoudiger en beter te beheren en de productiviteit te vergroten. Xerox introduceert tevens een reeks nieuwe diensten voor haar channel partners, die hen helpen bij het realiseren van klantentrouw en het genereren van omzet op de langere termijn.
Onder de nieuwe oplossingen bevinden zich het enterprise content management (ECM) softwarepakket Xerox DocuShare® 4.0 - content imaging en routing software – Xerox FreeFlow SMARTsend™ en Xerox SMart eSolutions, software die het beheer van Xerox apparatuur vereenvoudigt. Samen met de uitgebreide reeks monochrome en kleurenprinters en multifunctionele systemen van Xerox demonstreert dit nieuwe aanbod de geraffineerde manier waarop Xerox kantoorproductiviteit benadert – ultramoderne hardware wordt gekoppeld aan geavanceerde werkstroomoplossingen, die klanten in staat stellen hun productiviteit te verhogen en het beheer van informatie binnen werkgroepen en in de hele organisatie te verbeteren.
De Xerox channel strategie is uitgebreid om klanten meer opties te bieden bij de aankoop en inzet van Xerox oplossingen. Met PagePack biedt Xerox een contractmodel waarbij de klant per pagina betaalt. Ook de kosten van verbruiksgoederen, supplies en het onderhoud van zowel printers als multifunctionele systemen worden per pagina doorberekend. Naast meer keuze en flexibiliteit voor de klant biedt de nieuwe samenwerkingsstrategie ook voordeel voor Xerox’ partners, die klantentrouw kunnen opbouwen en een groot concurrentievoordeel kunnen behalen door de uitgebreide Xerox portfolio en de grotere flexibiliteit in de verkoopmogelijkheden.
Xerox herintroduceerde tevens het Xerox Alliance Partner (XAP) programma, dat de Xerox portfolio koppelt aan innovatieve software om klanten oplossingen op maat te kunnen bieden. Het XAP programma is uitgebreid en biedt klanten meer opties, zowel in het aanbod van softwareoplossingen waarmee ze kunnen samenwerken, als in de manieren waarop ze Xerox oplossingen in hun eigen specifieke omgeving kunnen integreren. Tegelijkertijd biedt het Xerox’ partners de mogelijkheid om winstgevender te zijn en zich te verzekeren van extra omzetstromen via het opbouwen van langdurige klantrelaties.
“Onze onderneming is de afgelopen drie jaar aanzienlijk gegroeid, en we zijn van plan op de lange termijn duurzame groei voor Xerox te realiseren door middel van een duidelijke strategie die de werkwijze in grote en kleine kantoren moet transformeren”, aldus Cees van Doorn, General Manager en Senior Vice President Office Group bij Xerox Europe. “Door nieuwe oplossingen te creëren die voldoen aan de uiteenlopende behoeften van onze partners en klanten, en door hen meer keuze te bieden, helpen wij hen hun productiviteit en bedrijfsprestaties te verbeteren, terwijl we het tegelijkertijd voor iedereen gemakkelijker maken om zaken met ons te doen.”
Het nieuwe producten- en dienstenaanbod omvat:
- Xerox DocuShare® 4.0, de nieuwste versie van Xerox’ veilige, op het web gebaseerde enterprise content management (ECM) software.
- Xerox FreeFlow SMARTsend™, een softwareapplicatie die kantoorwerkers in staat stelt snel en eenvoudig papieren documenten te scannen naar verschillende locaties op het netwerk (mail, file, Document Management systeem) in een doorzoekbaar PDF bestandsformaat en biedt tevens de mogelijkheid om extra indexgegevens (metadata) meet te geven aan een scan. Dit met behulp van Xerox multifunctionele systemen.
- Xerox SMart eSolutions, software die gratis aan klanten wordt geleverd om het beheer van hun Xerox apparaten te vereenvoudigen en die automatisch tellerstanden kan genereren en versturen.
- Xerox Alliance Partner programma – uitbreidingen van een samenwerkingsprogramma dat innovatieve software aan leveranciers koppelt om klantspecifieke oplossingen te kunnen creëren.
- Xerox Office Marketing Store, een online portal dat Xerox Channel Partners met één klik toegang biedt tot een breed assortiment marketing- en verkoopondersteunende materialen.
- Xerox Digital Colour Transfer Paper, ontworpen om afbeeldingen en tekst te maken die kan worden overgezet op bijvoorbeeld T-shirts, draagtassen of muismatten. Te gebruiken in combinatie met bepaalde digitale Xerox printers, copiers en multifunctionele systemen.
- Xerox Copier Assistant™, maakt het voor blinden en slechtzienden gemakkelijker om digitale copiers te gebruiken.
Xerox DocuShare® 4.0
Dit is de nieuwste versie van de veilige, op het web gebaseerde enterprise content management (ECM) software van Xerox, die organisaties in staat stelt allerlei documenten vast te leggen, te creëren, te bekijken, goed te keuren, te beheren en te distribueren.
DocuShare 4.0 biedt een aantal kosteneffectieve verbeteringen op het gebied van samenwerking, integratie en toepassing. De controleerbaarheid en het teamwerk worden verbeterd, en tijd, geld en middelen worden bespaard met drie nieuwe modules voor archiveren, het versturen en ontvangen van e-mail en het documentbeheer. Nieuwe informatiebeheertools stellen gebruikers in staat doeltreffender samen te werken in teams en eenvoudiger te publiceren op intranet, extranet en publieke websites.
“Met de introductie van DocuShare 4.0 stellen we het traditionele ECM-denken op de proef”, aldus Cees van Doorn. “Het is een rendabele oplossing voor meerdere platforms die schaalbaar en modulair is, zonder dat aanvullende programmering nodig is. In tegenstelling tot andere ECM-oplossingen die complexe high-end opties bieden, vervult DocuShare 4.0 op doeltreffende wijze de meest kritieke behoeften die bedrijven op documentengebied hebben, met een aanmerkelijk lagere total cost of ownership.”
De vaste basisprijs voor een compleet DocuShare systeem voor tien werkplekken is nog geen € 5.000 en een systeem voor honderd werkplekken kost nog geen € 11.000 exclusief btw. Bestaande DocuShare 3.0 en 3.1 klanten met een Gold supportcontract kunnen gratis upgraden naar DocuShare 4.0. De nieuwe aanvullingsmodules E-Mail Agent en Archive Server zijn per direct verkrijgbaar via geselecteerde channel partners in het Engels, Frans, Duits en Spaans. De module DocuShare Records Manager komt in het derde kwartaal van 2005 op de markt.
Xerox FreeFlow SMARTsend™
Dit is de eerste softwareapplicatie van de nieuwe FreeFlow Office Collection die in Europa wordt geïntroduceerd. De FreeFlow Office Collection vergroot het Xerox aanbod in workflowsoftware voor kantooromgevingen. Xerox FreeFlow SMARTsend is ontwikkeld op basis van de software en hardware van de FreeFlow Digital Workflow Collection die is ontwikkeld voor grafimediabedrijven. Daarvan concludeerde een recent onderzoek door brancheonderzoeksbedrijf InfoTrends/CAP Ventures, dat het de software is die door grafimediabedrijven bij voorkeur wordt gebruikt bij hun digitale drukwerkproducties.
Xerox FreeFlow SMARTsend is ontworpen om kantoorwerk en het gebruik van documenten soepeler te laten verlopen in organisaties, van klein tot groot. De software stelt kantoorwerkers in staat Xerox multifunctionele systemen te gebruiken om documenten snel en eenvoudig te kunnen vastleggen, omzetten, opslaan en delen. Gebruikers kunnen hardcopy documenten in zwart-wit of in kleur scannen en ze omzetten in uiteenlopende formats, zoals PDF en JPEG.
Door gebruik te maken van optische karakterherkenningstechnologie (OCR) kan de software ook documenten omzetten in bewerkbare bestanden, zoals Excel-, Word-, PowerPoint- of doorzoekbare PDF-bestanden. Gebruikers kunnen daardoor hardcopy en elektronische gegevens integreren om nieuwe documenten aan te maken die kunnen worden bewerkt, opgeslagen en verspreid. Xerox FreeFlow SMARTsend maakt het ook mogelijk velden op maat te maken die de documenten begeleiden, zodat informatie eenvoudig kan worden gecategoriseerd, doorzocht en teruggevonden.
Xerox SMart eSolutions
Dit nieuwe softwareplatform is nòg een concreet voorbeeld van ontwikkelingen die het klanten gemakkelijker maken zaken met Xerox te doen. SMart eSolutions is waardevolle nieuwe software, die Xerox haar klanten gratis levert om het beheer van hun Xerox apparaten te vereenvoudigen, en is een aanvulling op het Xerox PagePack™ en eClick™ serviceaanbod. De software is voor kleine tot middelgrote klanten verkrijgbaar in de vorm van SMart eSolutions Client for Windows en voor grote ondernemingen als onderdeel van de CentreWare Web versie 4.0 (of hoger) software voor het beheer van de apparatuur. Beide soorten software kunnen gratis worden gedownload vanaf de Xerox website.
De eerste service binnen het platform is MeterAssistant™. MeterAssistant geeft automatisch de tellerstanden van printers en multifunctionele apparaten aan Xerox door via een veilige internetverbinding. Hierdoor hoeven klanten zelf de tellerstanden niet meer te verzamelen en door te geven en wordt tijd en moeite bespaard. MeterAssistant is vooral handig voor organisaties die veel apparaten in gebruik hebben. Het vergroot de correctheid van facturen, omdat fouten door onjuist ingeschatte tellerstanden tot het verleden behoren. De tellerstanden worden altijd op tijd aangeleverd en het systeem genereert rapporten waarmee de klant de facturen eenvoudig kan controleren.
SMart eSolutions omvat ook SuppliesAssistant™, dat pro-actief het gebruik van supplies door de klant beheert en controleert om ervoor te zorgen dat klanten altijd op tijd de juiste supplies hebben en nooit zonder zitten. SuppliesAssistant™ is verkrijgbaar vanaf het vierde kwartaal van 2005.
Xerox Alliantie Partner programma
Xerox stelt haar klanten graag in staat zelf samenwerkingspartners uit te kiezen, en richt zich altijd op het verhelpen van documentgerelateerde problemen in kantoren. Deze toewijding heeft geleid tot het Xerox Alliantie Partner (XAP) programma. XAP is een Europees programma dat de Xerox portfolio koppelt aan innovatieve software waarmee de beste (maat-)oplossingen worden gecreëerd die de functionaliteit van Xerox producten en diensten vergroten. De oplossingen die via het XAP programma worden aangeboden zijn hoofdzakelijk ontworpen om de productiviteit te verhogen door ervoor te zorgen, dat Xerox apparaten volledig kunnen worden geïntegreerd in elke mogelijke klantenomgeving.
De oplossingen die binnen het XAP programma worden aangeboden betreffen zowel horizontale als verticale markten. Nieuwe ontwikkelingen omvatten een web portal voor klanten, waar ze informatie, inclusief cases, kunnen krijgen over deze partner resellers en softwareontwikkelaars die beproefde oplossingen van hoge kwaliteit bieden.
“Het meertalige XAP web portal geeft onze alliantiepartners bekendheid door heel Europa”, bevestigt Cees van Doorn. “Het biedt onze klanten ook een uitgebreid, gebruiksvriendelijk one-stop-shop portal voor alle XAP oplossingen. Het XAP programma is nog een voorbeeld van hoe we onze klanten en partners nieuwe, verbeterde manieren van zakendoen met Xerox bieden.“
Leden van XAP zijn wereldwijde of Europese onafhankelijke softwareleveranciers met een vertegenwoordiging in tenminste drie Europese landen. Alle onafhankelijke softwareleveranciers die willen toetreden tot het programma moeten een aanmeldingsproces doorlopen om lid te kunnen worden. Afhankelijk van hun competentieniveau en aandachtsgebieden in relatie tot die van Xerox, kunnen zij worden geaccrediteerd voor het hoogste niveau. Alleen partners met de beste staat van dienst komen daarvoor in aanmerking.
X-Solutions, met het hoofdkantoor in Nederland, is een snel groeiende ontwikkelaar van innovatieve documentbeheer- en scanoplossingen voor kleine en middelgrote ondernemingen. Het bedrijf is het eerste XAP programmalid dat op het hoogste niveau geaccrediteerd is. Het paradepaardje van X-Solutions, ScanFlowStore, wordt actief gepromoot en verkocht in 12 Europese landen. “We zijn erg blij dat we ons hebben aangesloten bij het XAP programma”, aldus Alex Kelderman, Channel Marketing Manager van X-Solutions. “Ons XAP lidmaatschap biedt ons een duidelijk concurrentievoordeel, omdat het ons presenteert aan een groot pan-Europees publiek van potentiële klanten die zeer eenvoudig met ons in contact kunnen komen via het nieuwe XAP web portal. Het feit dat wij op het hoogste niveau zijn geaccrediteerd door het XAP programma biedt X-Solutions ook zakelijk voordeel, omdat het onze relatie met Xerox verder verdiept en versterkt en zorgt voor solide omzetstromen op de langere termijn.”
Het XAP web portal kan worden bezocht op: www.xerox-solutions.com/
Xerox Office Marketing Store
De Xerox Marketing Store is een online portal dat Xerox channel partners met één klik toegang biedt tot een breed assortiment marketing- en verkoopondersteunend materiaal. Channel partners kunnen toegang krijgen tot belangrijke supportinformatie en kunnen reclamecampagnes op maat maken met behulp van een online creatieve service. Naast de beschikbaarheid van door Xerox goedgekeurde en voorgedrukte Xerox Office materialen, stelt de Marketing Store gebruikers in staat om Xerox promotiemiddelen, merchandising, borden en showroommeubilair te bestellen. De Marketing Store biedt toegang tot de nieuwste Xerox marketing tools, is up-to-date en is 24 uur per dag online toegankelijk.
De Xerox Marketing Store is ontwikkeld in samenwerking met Freedman International.
Xerox Digital Colour Transfer Paper
Dit nieuwe transfer papier is ontworpen om afbeeldingen en tekst te maken voor het printen op bijvoorbeeld T-shirts, draagtassen of muismatten en is te gebruiken in combinatie met bepaalde digitale Xerox printers, copiers en multifunctionele systemen. Het kan door grafimediabedrijven en huisdrukkerijen worden gebruikt om stoffen te personaliseren door via verhitting afbeeldingen en tekst van het papier op het textiel over te zetten.
Xerox Digital EA Colour Transfer Paper is geoptimaliseerd voor Xerox apparaten die gebruikmaken van de door Xerox gepatenteerde EA (Emulsion Aggregate) toner – een supergladde vorm van ‘droge inkt’ die een constante afbeeldingskwaliteit biedt. Het papier loopt storingsvrij door het apparaat en zonder het Xerox EA tonersysteem te vervuilen. In tegenstelling tot transfer papier van andere leveranciers, dat een ruw en rubberachtig aanvoelende laag kan achterlaten, laat het Xerox Digital EA Colour Transfer Papier een soepele en zachte afbeelding achter op de stof, die zelfs na herhaaldelijk wassen helder van kleur blijft.
Het nieuwe transfer papier is een aanvulling op het Xerox Digital Transfer Paper voor apparaten met conventionele kleurentoners. Dit product komt in Europa tegelijk op de markt met het EA Transfer Paper. Beide producten zijn leverbaar in de formaten A3 en A4, en zijn vanaf 1 juni rechtstreeks verkrijgbaar via de Xerox verkooporganisatie en via geautoriseerde resellers in Europa.
Xerox Copier Assistant™
Dit nieuwe softwarepakket maakt het voor blinden en slechtzienden gemakkelijker om een digitale copier te bedienen. Ze kunnen de software gebruiken in combinatie met een personal computer en bepaalde multifunctionele monochrome en kleurensystemen - zoals Xerox CopyCentre, WorkCentre en WorkCentre Pro - om zonder hulp van anderen afdrukken te kunnen maken.
De Xerox Copier Assistant heeft een vergrote display als gebruikersinterface, geïntegreerde software die tekst omzet in spraak en een toetsenbord met navigatieknoppen, waaronder tabtoetsen, cursortoetsen en functietoetsen. De software wordt geladen op een PC die via USB is aangesloten op het Document Centre systeem. De software die tekst in spraak omzet praat de gebruiker door de kopieerstappen, inclusief geavanceerde opties, zoals nieten, verzamelen en tweezijdig kopiëren.
"Met de introductie van de Xerox Copier Assistant toont Xerox aan het voor iedereen verschaffen van gelijke toegang tot documentapparaten serieus te nemen”, aldus tenslotte Cees van Doorn. "Vanaf de eerste ontwerpfase nemen we al opties op die Xerox producten gemakkelijk te gebruiken en te bedienen maken. Deze nieuwe oplossing helpt organisaties te voldoen aan de wetgeving op het gebied van gehandicapten, en stelt gehandicapte werknemers in staat hun productiviteit te vergroten."
De Xerox Copier Assistant is op dit moment alleen nog verkrijgbaar in Groot-Brittannië. Vanaf september 2005 is het pakket ook in Nederland en de rest van West-Europa beschikbaar.
--- einde persbericht ---
Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software. Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwikkeling/–management en document outsourcing.
Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum (Xerox Research Centre Europe) in Grenoble, Frankrijk. Voor meer informatie, ga naar www.xerox.com.
Xerox® is het handelsmerk van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.
Klantcontacten
Voor meer informatie over Xerox en de producten: bel 030 – 698 0 698 of kijk op www.xerox.nl.
Mediacontacten
Xerox (Nederland) B.V., Patty de Jong, Communications Manager, tel.: 020 - 656 34 62, email: patty.dejong@xerox.com
VerkroostPR (voor Xerox), Herman Verkroost, tel.: 030 – 229 20 05, email: hav@verkroostpr.nl