www.lubbersdejong.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (20 jaar en 151 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Digital Printing Partners kiest Xerox vanwege productiviteit

In een jaar tijd succes in de zwartwit-markt door verregaande automatisering

Amstelveen, 27 december 2004 -- Bij Digital Printing Partners in Houten, onderdeel van de Giethoorn Media Groep, zijn twee nieuwe Xerox Nuvera 120 zwartwit productieprinters geplaatst en heeft een DocuTech 6180 een upgrade ondergaan met een nieuwe Rip en een A3-verzamelstation. Van de twee geplaatste nieuwe Nuvera's 120 is er één uitgerust als CP, copier/printer. De ingebouwde scanner van het copier-deel wordt ook voor andere scandoeleinden ingezet. De Nuvera 120 Pro is puur voor de printproductie. Door deze investeringen heeft Digital Printing Partners de productie nu volledig gestandaardiseerd op het A3-formaat en de productiviteit een geweldige impuls gegeven. De aanschaf betekende tegelijk binnen de Giethoorn Media Groep de overstap van Océ als zwartwit-merk naar Xerox.

De wind mee
Ronald Giethoorn, directeur van Digital Printing Partners: "Xerox had voor ons met de Nuvera volledig de wind mee. Zoals het feit dat de Nuvera eigenlijk een A3-machine is, die op A3 nog sneller draait dan de naam 120 doet vermoeden, en wij specifiek op dat formaat wilden standaardiseren. Verder de afdrukkwaliteit die ongelofelijk goed is, óók met kopiëren. De prijs/kwaliteitverhouding die helemaal klopt. De serviceorganisatie van Xerox, die telkens binnen zeer korte tijd de problemen op onze toen wat verouderde zwartwit-machines kwam oplossen. De productiviteit van de nieuwe machines. En niet te vergeten: we hadden een productieomgeving gebouwd rond de 6180. In diezelfde omgeving konden we nu gestandaardiseerd voortbouwen."

Workflow
Ronald Giethoorn vervolgt: "Het typische fenomeen heeft zich voorgedaan dat we met name door de introductie van zwartwit in ons bedrijf werden gedwongen goed te gaan kijken naar onze workflow. Via automatisering hebben we de workflow gestandaardiseerd, wat een enorme efficiency-verbetering heeft betekend. Die perfect werkende workflow is nu uiteraard ook voor onze kleurenproductie van nut. Met ons workflow-systeem, gekoppeld aan een MIS-systeem, zijn we nu in staat met heel weinig mensen honderd orders per dag te verwerken. Vanuit die automatisering hebben we ook digitale contacten met onze klanten: die krijgen bijvoorbeeld automatisch informatie over binnengekomen bestanden en aflevermomenten. Onze klanten hebben geen behoefte aan het volledig volgen van alle productiestappen via internet, zolang voor hen en voor ons de afgesproken leverdatum en -tijd maar heilig zijn. Dat is in ieder geval voor ons een feit."

Additionele markt
"De markt van digitaal afdrukken wordt meestal niet uit de offsetwereld weggetrokken, maar is daaraan additioneel”, meent Ronald Giethoorn. “Oplagen die te klein zijn om winstgevend in offset te draaien zijn perfect voor digitaal drukken. Hoewel het te makkelijk is om te zeggen dat het omslagpunt alleen bij een bepaald oplagegetal ligt. Het hangt er tevens vanaf welk percentage van een boek kleur bevat en hoeveel zwartwit, hoe er wordt afgewerkt, wat de totale oplage is en het totaal aantal pagina's. Het is wel zo dat je met inventiviteit veel verder kunt gaan dan velen denken. Bijvoorbeeld genaaid gebrocheerde boeken hadden de naam onmogelijk te zijn via de digitale weg, omdat je grote drukvellen nodig zou hebben. Wij kunnen ze ook leveren door gevouwen katerns samen te stellen uit ingestoken gevouwen A3-vellen. En een oplaag van 1500 lijkt niets voor digitaal... tenzij de klant het in kleine plukjes op verschillende momenten geleverd wil hebben.”

Voortrekkersrol
"Voor ons was het verbazingwekkend om te zien hoe snel wij vanuit de kleurenmarkt groeiden in het zwartwit-deel. In een jaar succes te hebben in zo'n markt was een avontuur! Belangrijk daarin was, dat het ons dwong om verregaand te automatiseren. Ook was het voor ons belangrijk in zee te gaan met Xerox. Xerox vervult toch een voortrekkersrol bij de omschakeling van offset naar digitaal in bepaalde marktsegmenten. En doordat hun apparatuur en hun perfecte service onze productiviteit zo bevorderen hadden we ook de durf om verder te investeren", aldus tenslotte Ronald Giethoorn.

Digital Printing Partners
Digital Printing Partners (DPP) in Houten is volledig gespecialiseerd in digitaal afdrukken. Er werken twaalf mensen, de directeur niet meegerekend. DPP is zes jaar geleden begonnen met digitaal kleurenprinten, en werd twee jaar geleden onderdeel van de Giethoorn Media Groep. Het plan ontstond om de digitale productie van de Giethoorn Media Groep zoveel mogelijk te centraliseren in Houten, vandaar dat de Xerox 6180 daar een jaar geleden werd geplaatst voor het zwartwit-deel van de productie. Het betekende tevens de introductie van zwartwit-werk in Houten. Dat deel van de omzet groeide in een jaar tijd boven verwachting snel, en wel dusdanig, dat werd besloten twee Nuvera's aan het machinepark toe te voegen. Daarnaast heeft de 6180 een upgrade ondergaan om de productiviteit te optimaliseren. DPP heeft daarmee nu een productiecapaciteit van 400.000 éénzijdige A4-afdrukken per dag.

DPP is met deze stappen geheel gestandaardiseerd op het verwerken van het A3-formaat. Het voordeel hiervan is onder andere dat de nabewerking daar geheel op kon worden toegespitst. Die is dan ook offline opgesteld: de productie van alle verschillende afdruksystemen is op dezelfde nabewerkingsapparatuur te verwerken. Dat biedt duidelijke efficiencyvoordelen en bevordert logistiekgestuurd werken.

De klanten van Digital Printing Partners zijn heel divers. Voor het kleurendeel van de productie zijn er heel veel verschillende opdrachtgevers: particulieren, creatieve bureau's en drukkerijen die hun kleine oplagen uitbesteden aan printprofessional DPP. DPP als printing-partner voor drukkers gaat ook - maar niet uitsluitend - op binnen de Giethoorn Media Groep. Kleur levert ongeveer de helft van de omzet. Zwartwit-werk neemt nu al 40% voor haar rekening en wordt vooral geleverd aan eindgebruikers en uitgevers. Resterend werk, zoals grootformaat, levert de overige 10% omzet. De totale omzetgroei van DPP bedraagt, los van overnames, al jaren tussen de 15 en 20% per jaar. Voor de komende jaren wordt eenzelfde groei verwacht, zowel in zwartwit als in kleur.

--- einde persbericht ---

Xerox Europe
Xerox Europe, de Europese organisatie van Xerox Corporation, levert een uitgebreide range aan Xerox producten, oplossingen en diensten, alsmede bijbehorende supplies en software. Het aanbod is met name gericht op een drietal marktsegmenten: kantoren van klein tot groot, de markt voor productieprinten en grafische omgevingen, alsmede dienstverlening, met inbegrip van advisering, systeemontwikkeling/–management en document outsourcing.

Xerox Europe heeft productievestigingen in Nederland, Ierland en het Verenigd Koninkrijk en een geavanceerd R&D centrum in Grenoble (Frankrijk).
Xerox® is het handelsmerk van Xerox Corporation. Alle andere merken en productnamen zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van hun respectievelijke ondernemingen.

Meer informatie is te vinden op www.xerox.com.

Geplaatst:
Verstreken tijd: 20 jaar en 151 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications

Bedrijfsinfo  

Logo Xerox

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo ID Control
Logo UFI.EU
Logo The Factory
Logo Macanta
Logo Keuze.nl BV
Logo Alleo
Logo Reflex Online BV
Logo LocatieRapport
Logo Stromma Nederland
Logo Spryng
Logo Axini
Logo Glampings.com
Logo QR Connect
Logo Hostingjournalist.com
Logo The Caring Company
Logo ID Control
Logo TechOutlet
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo TechOutlet
Logo Keuze.nl BV
Logo TechOutlet
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Vlirdens
Logo TechOutlet
Logo Facilitor
Logo Spryng
Logo Facilitor
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Red Hat
Logo Vertiv
Logo ilionx
Logo Eaton
Logo Manhattan Associates
Logo NeoDay
Logo LANCOM Systems
Logo DataCore Software
Logo Techleap.nl
Logo Infoblox
Logo SureSync
Logo Dell Technologies
Logo Visma
Logo Kraken
Logo Proofpoint
TARIEVEN
• Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
101308 persberichten
6833 bedrijfsprofielen
56 PR-bureauprofielen
15716 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.lubbersdejong.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euINFLUX PR