www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (1 jaar en 79 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Schijnzelfstandigheid: 43 procent HR-professionals ziet vooral staatskas profiteren van strengere handhaving

Bedrijven worstelen met praktische gevolgen en complexiteit van de regelgeving

Amsterdam – De strengere handhaving op schijnzelfstandigheid roept uiteenlopende reacties op binnen het bedrijfsleven. Hoewel de overheid stelt hiermee de arbeidsmarkt eerlijker te willen maken, denkt bijna de helft (43%) van de HR-professionals dat de maatregelen vooral bedoeld zijn om de staatskas te spekken. Dit blijkt uit recent onderzoek van Deel, het alles-in-één HR- en Payroll platform, onder meer dan 500 HR-professionals.

Drastische maatregelen
Voor sommige organisaties zijn de veranderingen reden om drastische maatregelen te nemen. Zo geeft 18 procent aan helemaal geen nieuwe zzp’ers meer in te huren. Anderen proberen te anticiperen door te zoeken naar nieuwe alternatieven. Ruim een derde (36%) overweegt vaste contracten of flexwerk als oplossing, terwijl 31 procent bestaande contracten opnieuw bekijkt en aanpast om risico’s te vermijden. Toch blijft de onzekerheid groot en vreest bijna de helft (48%) dat zij afscheid moeten nemen van zzp’ers omdat een vast dienstverband financieel niet haalbaar is.

Complexiteit van de regelgeving
De complexe wet- en regelgeving is voor veel organisaties een doorn in het oog. Meer dan de helft van de HR-professionals (53%) geeft aan dat de nieuwe regels leiden tot extra juridische kosten. In het overgangsjaar 2025 worden er nog niet direct vergrijpboetes opgelegd door de overheid bij een vermoeden van schijnzelfstandigheid. Dit zou een kleine meerderheid (51%) ook onterecht vinden.

Ondanks de zorgen ervaart niet elke organisatie direct impact. Voor 33 procent zijn de gevolgen van de handhaving merkbaar, terwijl een kwart aangeeft dat hun bedrijfsvoering vooralsnog ongewijzigd blijft.

Eline Fruytier, Mid Market Manager bij Deel: “De overheid wil met de aangekondigde handhaving zorgen voor een eerlijker speelveld. Dit is an sich een goede ambitie. De strekking van de maatregelen en de manier waarop deze worden geïmplementeerd, lijken zeker op korte termijn vooral te leiden tot extra onzekerheid en kosten . Veel organisaties, zoals in de zorg, hebben grote moeite om hun bedrijfsvoering hierop in te richten. Bij Deel geloven we dat flexibiliteit en handhaving van de regels samen kunnen gaan. Het gaat hierbij om een balans te vinden tussen compliance enerzijds en het streven naar een wendbare organisatie anderzijds. Het proactief beheren van een – internationaal - personeelsbestand is hierbij essentieel.”             
Recent van Deel  
Ruim een op de drie werkenden raakt binnen drie maanden in financiële problemen bij baanverlies

Deel zet AI centraal in volledig vernieuwd platform voor wereldwijd werk

Eén op de drie werkende Nederlanders leeft van salaris naar salaris

Verstreken tijd: 1 jaar en 79 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Deel contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103950 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17601 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRINFLUX PRwww.deepr.nl