www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (17 jaar en 69 dagen geleden)

FNV Zelfstandigen kijkt uit naar SER-advies

Miljoenennota 2010 heeft aandacht voor ondernemerschap maar vertoont gaten omdat kabinet zzp’ers eenzijdig benadert

Utrecht, 17 september 2009 – FNV Zelfstandigen, belangenbehartiger van ruim 13.000 zzp’ers in de sectoren Diensten, Groen, Handel, ICT, Industrie, Vervoer en Zorg, is deels tevreden over de miljoenennota voor 2010. FNV Zelfstandigen vindt dat het kabinet voortvarend te werk gaat in het belonen van zelfstandigen die winst maken. Goed nieuws is dat ook deeltijdondernemers vanaf 2010 in aanmerking komen voor de MKB-winstvrijstelling. De zelfstandigenaftrek blijft behouden, in elk geval voor inkomen uit ondernemen. Daarnaast is er een tegemoetkoming voor zelfstandigen die verlies lijden. Zij mogen hun aftrek uitstellen naar een jaar met voldoende winst.

De belangenbehartiger ziet echter witte vlekken in het arbeidsmarktbeleid van het kabinet en de aanpak van de huidige crisis. Zelfstandigen hebben geen toegang tot deze maatregelen en kunnen te weinig gebruik maken van de scholingsfaciliteiten die bedoeld zijn om de effecten van de crisis op de arbeidsmarkt te dempen.

FNV Zelfstandigen spreekt dan ook de verwachting uit dat het aangekondigde SER-advies (Sociaal Economische Raad) ertoe zal leiden dat deze witte vlek versneld ingevuld gaat worden. In dit advies wil het kabinet de SER vragen om aan te geven wat de toename van het aantal zelfstandigen en hun groeiende bijdrage in werkgelegenheid en ontwikkeling betekent voor het beleid van sociale partners en het huidige overheidsbeleid.

Daarnaast geeft FNV Zelfstandigen aan dat het kabinet meer zijn best mag doen om zelfstandigen te faciliteren om de financiële effecten van de crisis op te vangen. Op dit moment hebben zelfstandigen in sectoren met economisch zwaar weer onvoldoende toegang tot krediet om problemen te overbruggen. Het kabinet verruimt de toegang tot microkrediet, maar mag zich ook expliciet richten op doorstarters met goed onderbouwde overbruggingsplannen. Ook zou de overheid maatregelen kunnen nemen om zelf beter betaalgedrag te vertonen tegenover kleine ondernemingen.

Tenslotte kan er wellicht meer beweging in de woningmarkt ontstaan als er een garantregeling zou komen voor hypotheken die afgesloten worden door zelfstandigen.

Linde Gonggrijp, directeur FNV Zelfstandigen: “FNV Zelfstandigen is blij dat het kabinet op Prinsjesdag heeft aangekondigd dat het de SER om advies gaat vragen. Wij vinden het tijd om een fundamenteel debat te voeren over de vraag hoe de sociale partners voor alle werkende een basis sociale zekerheid kunnen realiseren en toegang tot faciliteiten als scholing.”

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:

Ruud van Lieshout
Text 100 Public Relations
Tel.: 020 530 43 44
E-mail: Ruud.vanlieshout@text100.nl

Volg ons op Twitter: twitter.com/text100holland

Over FNV Zelfstandigen in Diensten Groen Handel ICT Industrie Vervoer en Zorg
FNV Zelfstandigen is de belangenbehartiger voor zelfstandigen zonder personeel die als doelstelling heeft zonder winstoogmerk de belangen van de leden te behartigen. De vereniging doet dit door collectieve belangenbehartiging omtrent werk en inkomen, individuele belangenbehartiging rondom juridisch advies en incasso én het faciliteren van onderlinge contacten. Zij beoogt leden sociaal-economisch op de kaart te zetten als een derde groep onafhankelijke ondernemers met hun eigen identiteit ten opzichte van werkgevers en werknemers. FNV Zelfstandigen richt zich daarbij op de volgende sectoren: diensten, groen, handel, ICT, industrie, vervoer en zorg. FNV Zelfstandigen heeft ruim 13.000 leden en is een zelfstandige bond van de ruim 1,4 miljoen leden tellende FNV vakcentrale. Meer informatie is te vinden op www.fnvzzp.nl.

Verstreken tijd: 17 jaar en 69 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Brightmine
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlINFLUX PRINFLUX PR