ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (3 jaar en 29 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Helft bedrijven heeft nog geen idee hoe zij basiscontracten van oproepkrachten gaan berekenen

HR-professional heeft grote zorgen over administratieve last en extra kosten die komen kijken bij nieuwe regelgeving flexibele arbeidscontracten

Amersfoort – Voor de helft van de Nederlandse organisaties die nu gebruikmaakt van oproepkrachten, is het nog onduidelijk hoe zij in de toekomst de uren voor basiscontracten voor hun flexwerkers gaan berekenen. Dit blijkt uit onderzoek van Visma | Raet in aanloop naar Prinsjesdag 2023. Het onderzoek is uitgevoerd onder 405 HR-professionals, die werkzaam zijn bij organisaties die oproepkrachten inhuren.

Demissionair minister Van Gennip van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft afgelopen juli een wetsvoorstel gedaan dat als doel heeft de flexibilisering van de arbeidsmarkt in te perken. Onderdeel daarvan is de afschaffing van het nulurencontract voor oproepkrachten. Zij moeten volgens deze wetgeving een basiscontract krijgen. En dat kan nog weleens een hoofdpijndossier worden voor HR-professionals. Zo geeft 38 procent van deze professionals aan dat het verplicht moeten bieden van een basiscontract aan oproepkrachten een groot zorgpunt is voor hun organisatie.

Zorgen om administratie en kosten
Waar HR-professionals onder andere over inzitten, zijn de benodigde administratie en de mogelijke kosten die gepaard zullen gaan met het werken met basiscontracten. Zowel over de administratieve lasten als de kostenposten die komen kijken bij de nieuwe regelgeving rondom flexibele arbeidscontracten maakt de helft van de HR-professionals (46%) zich zorgen.

Nog niet aan de slag met voorbereidingen
Omdat deze mogelijke wetswijziging zoveel werk kan gaan veroorzaken voor de HR-professionals, zou je verwachten dat men massaal bezig is met de voorbereidingen. Dat blijkt niet zo te zijn: maar liefst 38 procent van de HR-professionals is nog niet aan de slag gegaan met de veranderingen van de flexibele arbeidscontracten. Als men start met de voorbereidingen, zullen ook de oproepkrachten op de hoogte gesteld moeten worden van de wijzigingen die hen te wachten staan. Of dat uiteindelijk succesvol zal verlopen, is de vraag. 37 procent van de HR-professionals heeft er een hard hoofd in dat hun organisatie het gaat lukken om dat goed te doen.

Joke van der Velpen, manager Wet- en Regelgeving bij Visma | Raet: “Door de val van het kabinet zijn er veel dossiers waarvan onduidelijk is wat erover besloten gaat worden. Zo ook wat betreft het doorvoeren van de voorgestelde wetgeving door minister Van Gennip. Maar op termijn zal er hoe dan ook nieuwe wetgeving rondom de inzet van flexibele krachten in de arbeidsmarkt komen, aangezien daar al over wordt gesproken sinds het advies van de commissie Borstlap in 2020. HR-professionals doen er dan ook goed aan zich nu al voor te bereiden op de mogelijke veranderingen, een goed begin is immers het halve werk.”
Recent van Youforce  
Twee derde van HR benut AI-potentie nog lang niet

Winnaars HR-Professional van het Jaar 2026 bekendgemaakt tijdens HR Impact Night

Minimumloonverdieners gaan er per 1 juli tot €31 op vooruit

Verstreken tijd: 3 jaar en 29 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Youforce contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo KnowBe4
Logo HeadFirst Group
Logo Deel
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103930 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17593 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
www.deepr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR