www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (3 jaar en 107 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

HR business partners verzuipen in het administratieve werk

Slechts 43 procent heeft voldoende tijd voor juist nu zo belangrijke strategische HR werkzaamheden

Amsterdam – In een tijd waarin verwacht wordt dat HR-professionals zich meer focussen op strategische vraagstukken, besteedt nog altijd een grote groep veel tijd aan operationele zaken. Dit blijkt uit onderzoek van full service HR & payroll dienstverlener Visma | YouServe. Maar liefst een kwart van de HR business partners geeft aan meer dan de helft van de beschikbare tijd kwijt te zijn aan operationele zaken. Twee vijfde (42%) geeft aan 26 tot 50 procent van de beschikbare tijd te spenderen aan operationele zaken.

Niet voldoende tijd beschikbaar voor belangrijke HR-thema’s
HR business partners geven aan nog vaak bezig te zijn met operationele taken, zoals het afhandelen van declaraties en verzuimmeldingen en het opstellen van individuele arbeidsvoorwaarden. Door de tijd die hieraan wordt besteed, blijft er voor HR-(eind)verantwoordelijken minder tijd over om zich bezig te houden met strategische projecten en belangrijke HR-thema’s. Deze thema’s zijn volgens de respondenten; ‘recruitment’ (65%), ‘aantrekkelijk werkgeverschap’ (39%) en ‘opleiding en persoonlijke ontwikkeling’ (38%). Bijna een kwart van de respondenten (23%) geeft aan dat er niet voldoende tijd beschikbaar is om hieraan te werken. Minder dan de helft (43%) geeft aan hier wel voldoende tijd voor te hebben.

Meer digitaliseren noodzakelijk
Het HR-thema dat het minst vaak genoemd is, is het digitaliseren van HR-processen (14%). Een opvallend gegeven, omdat tegelijkertijd de overgrote meerderheid (70%) het eens is met de stelling dat meer digitaliseren noodzakelijk is om de steeds complexere HR-uitdagingen aan te kunnen. Digitalisering draagt bij aan de bedrijfscontinuïteit, waardoor er meer tijd vrij komt om te werken aan HR-thema’s en -strategieën. Drie op de vijf HR business partners geven aan dat HR-processen binnen de organisatie (bijna) volledig gedigitaliseerd zijn. Bij 37 procent zijn de HR-processen nog niet (bijna) volledig gedigitaliseerd.

“HR business partners hebben nog steeds te weinig tijd om echt bezig te kunnen zijn met echte HR core taken zoals ontwikkeling, werving en selectie en employer branding”, zegt Simon Kornblum, director bij Visma | YouServe. “Ondanks dat zij weten dat digitalisering essentieel is om processen te versnellen en te stroomlijnen, blijkt dat veel bedrijven dit nog niet op het vereiste niveau hebben. Dit verhoogt de druk op de dagelijkse HR-werkzaamheden enorm. Om meer tijd te creëren voor strategisch HR, zien we momenteel een sterke toename naar het uitbesteden van operationele HR-werkzaamheden. Bij Visma I YouServe staat het ontzorgen van bedrijven op dit gebied centraal. Door het leveren van de juiste combinatie van software en services stellen wij onze klanten in staat om hun HR- en payroll processen efficiënter en voordeliger te organiseren. Zo kunnen zij zich beter concentreren op de eigen core business terwijl wij hen voorzien van zorgeloze, foutloze en kwalitatief hoogwaardige HR- en payroll dienstverlening.”

Over het onderzoek
Voor dit onderzoek zijn HR-professionals die eindverantwoordelijk /(mede)beslissend zijn op het gebied van personeel/HRM ondervraagd in opdracht van Visma | YouServe. Het kwalitatieve gedeelte van dit onderzoek is uitgevoerd door marketing- en onderzoeksbureau RVS Marketing door middel van 8 diepte-interviews. Het kwantitatieve onderzoek werd verzorgd door marktonderzoekbureau PanelWizard. De vragenlijst is ingevuld door 322 respondenten HR-professionals die (mede)beslissend zijn op het gebied van HRM.

Visma | YouServe organiseert op dinsdag 7 februari 2023 een webinar over de veranderende rol van HR op basis van de resultaten uit dit trendonderzoek.
Recent van Visma YouServe  
Eén op de vijf HR-professionals vindt diversiteitsbeleid onzin en ‘woke’

Een derde van de HR-afdelingen gebruikt nog geen enkele vorm van AI

Drie op vijf HR-professionals zien personeel vertrekken vanwege slechte werk-privé balans

Verstreken tijd: 3 jaar en 107 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Visma YouServe contact  

+31 88 23 02 700
www.youserve.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Infoblox
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
Logo Geotab
Logo KnowBe4
Logo reichelt elektronik
Logo Odin Groep
Logo Becky.works
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103547 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17340 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl