www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (4 jaar en 174 dagen geleden)
Bedrijf:

Engelstalig nep-telefoontje: 5.000 keer gemeld

Ongeveer 5.000 mensen hebben inmiddels bij de Fraudehelpdesk gemeld dat zij telefonisch zijn benaderd namens de ‘National Police’ of de ‘Dutch Supreme Court’ (de Hoge Raad der Nederlanden). In werkelijkheid zijn het nep-telefoontjes. Het merendeel van deze meldingen werd in de maand oktober gedaan.

De telefoontjes lijken van een Nederlands mobiel nummer te komen, of echt van de Hoge Raad. In werkelijkheid zijn deze telefoonnummers ‘gespooft’ en zijn de mobiele nummers van particulieren die er niets mee te maken hebben.

Wie opneemt krijgt een Engels-gesproken bandje te horen. De tekst die wordt afgespeeld varieert:
  • ‘Uw BSN-nummer wordt misbruikt’, of:
  • ‘Er loopt een arrestatiebevel tegen u’, of:
  • ‘U maakt onderdeel uit van criminele activiteiten zoals drugshandel en witwassen’.
Hierna wordt de ontvanger verzocht het cijfer 1 in te toetsen om te worden doorverbonden met een ‘agent’. Deze nepagent vraagt mensen hun identiteit te verifiëren aan de hand van persoonlijke gegevens.

Vervolgens wordt soms gezegd dat er een probleem is rond de bankrekening van de ontvanger van het telefoontje. Die zou het geld moeten ‘veiligstellen’ door het over te maken naar een bepaald rekeningnummer.

In enkele gevallen ‘helpen’ de oplichters daarbij door zichzelf toegang tot de computer van de gedupeerde te verschaffen. Dat doen zij door de gedupeerden bepaalde software op de computer of telefoon te laten downloaden, om op die manier toegang te krijgen tot een bankrekening.

De meeste mensen met financiële schade zijn Engelstalig.

Advies
Wees alert wanneer u wordt gebeld door een onbekend telefoonnummer. Hoort u een Engelstalig bandje? Hang dan direct op. Bel onbekende nummers niet terug. Maak in elk geval nooit geld over op basis van een bericht of telefoontje maar verbreek de verbinding. Bel bij twijfel uw bank op het telefoonnummer dat u zelf opzoekt op de website van de bank. Zij kunnen u vertellen wat de werkelijke situatie is. Doe een melding bij de Fraudehelpdesk.

Heeft u een programma op uw computer of telefoon gedownload? Laat het apparaat dan nakijken door een deskundige.
Recent van Fraudehelpdesk  
Druk van oplichters op samenleving was nog nooit zo groot

Nauwe samenwerking Fraudehelpdesk-politie: fraudeslachtoffers beter geholpen

Verstreken tijd: 4 jaar en 174 dagen
Fraudehelpdesk contact  

088 – 786 73 72
www.fraudehelpdesk.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
Logo EPAM Systems
Logo NetApp
Logo NCOI Opleidingen
Logo Web Wings
Logo Visma
Logo FlowQi
Logo Red Hat
Logo KnowBe4
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103434 persberichten
7016 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17266 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR