www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (12 jaar en 132 dagen geleden)
Bedrijf:

HR mist steun van management bij strategische personeelsplanning

90 procent van de HRM'ers vindt dat er niet kan worden gewacht met strategische personeelsplanning. Dat wordt vooral gekoppeld aan de employability van werknemers. De steun van het management wordt hierbij node gemist. Dat blijkt uit onderzoek door het Platform Over Personeelsplanning.

De inzetbaarheid van werknemers is voor 37 procent van de respondenten de redenen om je te verdiepen in strategische personeelsplanning. Vergrijzing komt met 17 procent op een verre tweede plaats. Wettelijke veranderingen zoals de verhoging van de pensioenleeftijd of verandering van het ontslagrecht, zit daar met een krappe 5 procent nog weer een stuk onder.

Ondanks de veranderingen waarmee organisaties worden geconfronteerd, zegt 8 procent van de respondenten dat strategische personeelsplanning kan wachten tot 2015. 2 procent meent dat de roerige afgelopen jaren hebben bewezen dat het niet mogelijk is om te plannen voor de lange termijn.

HRM'ers hebben vaak het gevoel alleen te staan in hun gevoel van urgentie als het gaat om strategische personeelsplanning. Slechts een op de vijf (21,6%) van de respondenten zegt dat het managementteam hier grote prioriteit aan geeft. Bijna twee keer zo veel (39,7%) zeggen die prioriteit niet te zien in de top van het bedrijf.

Jacco van den Berg - bedrijfseconoom, oprichter van Van den Berg Training & Advies en auteur van het boek Overspoeld door schaarste - herkent veel van de uitkomsten van het onderzoek. Hij vreest dat HR soms een roepende in de woestijn is als het gaat om het belang van strategische personeelsplanning. “Weten deze HRM-ers hoe het MT en de lijnmanagers ‘er in zitten’? Voor hen regeert de waan van de dag en zijn de zorgen voor morgen. Zij sturen, de goeden daargelaten, meer op kwartaalcijfers en ze zijn te druk voor het ontwikkelen van een lange termijn perspectief.”
De enige oplossing is samenwerking, stelt Van den Berg. “HR heeft de kennis en overview over de organisatie-onderdelen maar de input moet toch echt van de lijn komen. Stop dus met naar elkaar wijzen. Ga naast elkaar staan en werp een blik op de toekomst. Bepaal samen wat nu nodig is om klaar te zijn voor de alsmaar veranderende toekomst.”

Lees alle resultaten van het onderzoek in de whitepaper Strategische Personeelsplanning begint nú

Over Vakmedianet
Vakmedianet is een snelgroeiende uitgeverij. Professionals vinden elkaar in onze business-to-business communities met hoogwaardige vakinformatie. Daardoor vinden zij sneller betrouwbare antwoorden op hun gerichte vragen, die oplossingen bieden voor hun informatiebehoefte van het moment.

Vakmedianet is actief met A-merken in de vakgebieden HR, Arbo, Medezeggenschap, Facility, Secretariaat, Zorg, Convenience retail en Koudetechniek. Drukbezette professionals in deze sectoren zijn voortdurend op zoek naar specifiek nieuws, regelgeving, voorbeeldmodellen, maar ook productinformatie, best practises en visies van collega vakgenoten. Alle kennis die nodig is om hun vraagstukken op te kunnen lossen vinden zij in verschillende media: tijdschriften, nieuwsbrieven, interactieve communities, vakdatabases, boeken, opleidingen & congressen: altijd het juiste medium voor een specifieke vraag.

================

Noot voor de redactie:
Meer informatie over het onderzoek geeft Nicole Weidema, redacteur platformsite overpersoneelsplanning.nl, Vakmedianet: 088 - 58 40 972 (nicoleweidema@vakmedianet.nl)

Informatie over mogelijkheden voor partners op het platform bij Ellen van den Bosch, uitgever Platform Over Personeelsplanning: 06 - 83 632 639 (ellenvandenbosch@vakmedianet.nl)

Verstreken tijd: 12 jaar en 132 dagen
Vakmedianet B... contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Key2XS
Logo Decos
Logo  Fundaments, Expert in Clouds
Logo 12Build
Logo NeuroCluster AI
Logo 9altitudes Nederland BV
Logo NetRom Software
Logo Eijsink
Logo Not Secondary
Logo BeSharp Experts B.V.
Logo SEOgeek
Logo Kemker ICT Groep
Logo Art Of Automation
Logo WebshopOvername.nl
Logo Bommel Wonen
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo We talk SEO B.V.
Logo The Digital Neighborhood
Logo Web Wings
Logo DNA Services B.V.
Logo Admonks
Logo Keuze.nl BV
Logo Art Of Automation
Logo DNA Services B.V.
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo Traffic Family B.V.
Logo TechOutlet
Logo Victoria ID
Logo Odin Groep
Logo Object First
Logo Geotab
Logo Lightspeed
Logo NIRPA
Logo Ictivity
Logo Klearly
Logo Unit4
Logo Bidfood
Logo Web Wings
Logo Palo Alto Networks
Logo Zendure
Logo Vertiv
Logo Techleap.nl
Logo Databricks
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
102996 persberichten
6987 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
16949 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu