www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten
Datum: (13 jaar en 142 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Nieuwe trend: kleine groepen cyberhuurlingen voeren precisie hit-en-run acties uit

Kaspersky Lab onthult "Icefog": nieuwe cyberspionage-campagne gericht op de supply chain van westerse landen

Utrecht, 26 september 2013 - Onderzoekers van Kaspersky Lab publiceren vandaag een nieuw onderzoeksrapport over "Icefog". Deze kleine Advanced Persistent Threats-groep (APT-groep) richt zich op doelen in Zuid-Korea en Japan en treft de supply chain van westerse bedrijven. De operatie begon in 2011 en nam in de afgelopen jaren zowel in omvang als reikwijdte toe.

"In de afgelopen jaren zagen we een aantal APT's aanvallen uitvoeren op vrijwel alle soorten slachtoffers en sectoren. In de meeste gevallen blijven aanvallers jarenlang actief in de door hen aangevallen bedrijfs- en overheidsnetwerken en exfiltreren ze terabytes aan gevoelige informatie”, aldus Costin Raiu, Directeur van het Global Research & Analysis Team. "De ‘hit and run’ aard van de Icefog-aanvallen toont een nieuwe opkomende trend: kleinere bendes die snel toeslaan en even snel weer verdwijnen en die met een chirurgische precisie op zoek gaan naar specifieke informatie. De aanval duurt meestal een paar dagen of weken en als de gezochte informatie binnen is, elimineren de aanvallers hun sporen en vertrekken ze. We voorspellen voor de toekomst een toename van het aantal kleine, specifieke ’APT-te-huur-groeperingen’ die gespecialiseerd zijn in dergelijke hit-and-run operaties; een soort ‘cyberhuurlingen’ van de moderne tijd".

De belangrijkste Icefog-bevindingen:
  • De aanvallers hebben belangstelling, gebaseerd op de profielen van bekende doelwitten, voor de volgende sectoren: defensie, scheepsbouw en maritieme operaties, computer- en software-ontwikkeling, onderzoeksbedrijven, telecomaanbieders, satellietaanbieders, massamedia en televisie.
  • De aanvallers waren geïnteresseerd in en richtten hun aanvallen op aannemers uit de defensie-industrie (zoals Lig Nex1 en Selectron Industrial Company), scheepsbouwbedrijven (DSME Tech en Hanjin Heavy Industries), telecomaanbieders (Korea Telecom), mediabedrijven (Fuji TV) en de Japan-China Economic Association.
  • De aanvallers maken gevoelige documenten en ondernemingsplannen buit, evenals gegevens van e-mailaccounts en wachtwoorden die toegang bieden tot verschillende bronnen binnen en buiten het netwerk van de slachtoffers.
  • De aanvallers maken gebruik van de "Icefog" backdoor set (ook bekend als "Fucobha"). Kaspersky Lab identificeerde Icefog-versies voor zowel Microsoft Windows als Mac OS X.
  • De aanvallers handelen de slachtoffers een voor een af waarbij ze alleen specifieke, doelgerichte informatie lokaliseren en kopiëren. Zodra de gewenste informatie is verkregen, verdwijnen ze. Dit in tegenstelling tot de meeste andere APT-campagnes waarbij slachtoffers maanden- of zelfs jarenlang geïnfecteerd blijven en de aanvallers continu data blijven exfiltreren.
  • De aanvallers weten precies wat ze nodig hebben van de slachtoffers. Ze zoeken naar specifieke bestandsnamen die snel worden geïdentificeerd en overgedragen aan het C&C.
Aanval & functionaliteit
De onderzoekers van Kaspersky creëerden een sinkhole voor 13 van de ruim 70 domeinen die de aanvallers gebruikten. Dit leverde statistieken op over het aantal slachtoffers wereldwijd. Daarnaast houden de Icefog Command & Control servers gecodeerde logs bij van de slachtoffers, samen met de verschillende activiteiten die door de aanvallers op hen worden uitgevoerd. Deze logs kunnen helpen bij het identificeren van de doelwitten van aanvallen en, in sommige gevallen, van de slachtoffers. Behalve in Japan en Zuid-Korea werden veel sinkhole-verbindingen waargenomen in diverse andere landen, waaronder Taiwan, Hong Kong, China, de VS, Australië, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Italië, Duitsland, Oostenrijk, Singapore, Wit-Rusland en Maleisië. In totaal signaleerde Kaspersky Lab meer dan 4.000 unieke geïnfecteerde IP's en enkele honderden slachtoffers (enkele tientallen Windows-slachtoffers en meer dan 350 Mac OS X-slachtoffers).

Op basis van de IP-adressenlijst die werd gebruikt om de infrastructuur te bewaken en te controleren, gaan de Kaspersky Lab experts ervan uit dat enkele van de spelers/initiatiefnemers achter deze operatie zijn gevestigd in ten minste drie landen: China, Zuid-Korea en Japan.

De producten van Kaspersky Lab detecteren en elimineren alle varianten van deze malware.

Voor het volledige rapport, inclusief een gedetailleerde beschrijving van de backdoors, statistieken en indicatoren van getroffen organisaties verwijzen wij u graag naar Securelist. Ook is een complete Icefog FAQ beschikbaar.

Over Kaspersky Lab
Kaspersky Lab is 's werelds grootste niet-beursgenoteerde leverancier van endpoint beveiligingsoplossingen. Het bedrijf behoort wereldwijd tot de top vier leveranciers van beveiligingsoplossingen voor eindgebruikers.* In de meer dan zestien jaar van zijn bestaan is Kaspersky Lab altijd een innovator geweest op het gebied van IT-beveiliging en biedt het effectieve digitale beveiligingsoplossingen voor de enterprisemarkt, mkb-bedrijven en consumenten. Kaspersky Lab, met zijn holding geregistreerd in het Verenigd Koninkrijk, is thans mondiaal actief in bijna 200 landen en gebieden en biedt wereldwijd bescherming aan ruim 300 miljoen gebruikers. Meer informatie op www.kaspersky.com.

* Het bedrijf stond als vierde genoteerd in de IDC rating Worldwide Endpoint Security Revenue by Vendor, 2012. Deze klassering werd gepubliceerd in het IDC-rapport "Worldwide Endpoint Security 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares (IDC #242618, augustus 2013). Het rapport classificeerde softwareleveranciers op basis van inkomsten uit verkopen van endpoint beveiligingsoplossingen in 2012.

Voor meer informatie zie www.kaspersky.com/nl of www.viruslist.com voor het laatste nieuws over internetbeveiliging, alerts, analyses en nieuws, inclusief Kaspersky Virus Scanner.

Noot voor redacties:
Voor hoge resolutie beeldmateriaal en overige informatie kunt u terecht op de Kaspersky Lab Newsroom Europe - http://newsroom.kaspersky.eu - een portal waarop eenvoudig product- en bedrijfsinformatie, facts & figures, artikelen, persberichten, afbeeldingen, video’s en audiofragmenten te vinden en te downloaden zijn. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met onderstaande contactpersonen.

Contactgegevens:

Kaspersky Lab
Caroline Breure
Tel. +31 (0)30 – 752 95 00
Caroline.Breure@kaspersky.nl

The Communication Force
Nanda Bechtholt
Tel. +31 (0) 23 56 56 850
nandab@communicationforce.com

© 2012 Kaspersky Lab. De informatie in dit document is onderhevig aan verandering zonder voorafgaande kennisgeving. De enige garanties voor producten van Kaspersky Lab en services is vastgelegd in de garantieverklaringen bij de betreffende producten en services. Niets in dit document kan worden opgevat als rechtgevend op extra garantie. Kaspersky Lab is niet aansprakelijk voor technische of redactionele fouten of weglatingen in deze publicatie.
Recent van Kaspersky  
Kaspersky onderzoek: de werking van AI-gedreven ransomewaregroep FunkSec

Verstreken tijd: 13 jaar en 142 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Kaspersky contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Schneider Electric
Logo Xebia
Logo Trend Micro
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103478 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17287 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl