Vianen, 18 oktober 2010 – Wipro Technologies, Citrix Systems en Microsoft hebben een partnerovereenkomst gesloten. De drie aanbieders gaan gezamenlijk een geïntegreerde Desktop as a Service (DaaS) oplossing op de markt brengen die gebruik maakt van de desktopvirtualisatie-technologieën van Citrix en Microsoft.
De oplossing, die Wipro DaaS gaat heten, is ontworpen voor een aantal specifieke sectoren, waaronder het onderwijs, de bankwereld en de gezondheidszorg. Wipro DaaS is gebaseerd op Citrix XenDesktop en maakt gebruik van Citrix FlexCast-technologie, waarmee verschillende soorten virtuele desktops kunnen worden geleverd aan elk soort gebruiker, afhankelijk van de behoefte aan prestaties, beveiliging en flexibiliteit. Door het gebruik van Citrix HDX-technologie krijgt elke gebruiker een rijke, high-definition gebruikerservaring op elk apparaat: van PC, Mac, thin client en tablet tot smartphone. Wipro DaaS beschikt ook over de Microsoft VDI Premium Suite, de infrastructuur- en management-software van Microsoft.
Wipro DaaS levert virtuele desktops en applicaties ‘as a service’. De oplossing wordt gehost in de datacenters van Wipro of op locatie bij de klant. Wipro DaaS maakt complexe implementatieprojecten overbodig: Desktop as a Service is een plug-and-play, voorgeconfigureerd delivery-model dat is gebaseerd op de meest voorkomende wensen en eisen van gebruikers. Dit zorgt voor een snellere time-to-market en verbeterde prestaties en schaalbaarheid van virtuele desktops.
Wipro en Citrix werken al langer nauw samen bij de implementatie van desktopvirtualisatie. Ook is Wipro wereldwijd system integrator en strategisch partner van Microsoft.
Wipro DaaS is nu al beschikbaar voor beta-klanten, in het eerste kwartaal van 2011 wordt de oplossing algemeen verkrijgbaar.
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over Citrix
Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) is de toonaangevende aanbieder van virtualisatie-, networking- en software as a service-technologie voor meer dan 230.000 organisaties wereldwijd. De productfamilies Citrix Delivery Center, Citrix Cloud Center (C3) en Citrix Online Services vereenvoudigen het computergebruik van miljoenen gebruikers aanzienlijk. Dit doordat applicaties als een on-demand service worden geleverd aan alle gebruikers, onafhankelijk van locatie of apparaat. Tot de klanten van Citrix behoren de grootste internetbedrijven ter wereld, 99% van de bedrijven uit de Fortune Global 500, evenals honderdduizenden midden- en kleinbedrijven en prosumers. Citrix heeft meer dan 10.000 partners in meer dan 100 landen. Citrix werd opgericht in 1989, de jaaromzet over 2009 bedroeg 1,61 miljard Amerikaanse dollar.
©2010 Citrix Systems, Inc. All rights reserved. Citrix®, Branch Repeater™, Citrix Receiver™, HDX™, XenApp™ and XenDesktop™ are trademarks of Citrix Systems, Inc. and/or one or more of its subsidiaries, and may be registered in the United States Patent and Trademark Office and in other countries. All other trademarks and registered trademarks are property of their respective owners.
Over Wipro
Wipro Technologies, een afdeling van Wipro Limited (NYSE:WIT), is wereldwijd de eerste onderneming gespecialiseerd in IT-dienstverlening die gecertificeerd is voor SEI CMM Level 5. Wipro Technologies kreeg recent een Level 5 beoordeling voor CMMI V 1.2 voor offshore en on-site development centers. Wipro is wereldwijd één van de grootste leveranciers van product engineering en support. Wipro biedt uitgebreide diensten voor onderzoek en ontwikkeling, IT-oplossingen en –dienstverlening met inbegrip van systeemintegratie, software application development en onderhoudsdienstverlening voor bedrijven die wereldwijd actief zijn.
Meer info is te vinden op http://www.wipro.com en http://www.wiprocorporate.com.
Voor meer persinformatie kunt u contact opnemen met:
Freek Janssen van LEWIS
Tel: +31 (0)40 235 46 00
E-mail: freek.janssen@lewispr.com
Nienke Schipper-Pauw van Citrix Systems
Tel: +31 (0)347 324 800
E-mail: Nienke.Schipper@eu.citrix.com
http://www.citrix.com