Hackensack, New Jersey (VS) 10 juni 2010 - HP en Vidyo Inc., leverancier van op software gebaseerde videoconferencingoplossingen, hebben een overeenkomst gesloten om de HP Halo-productlijn uit te breiden met vergaderruimtesystemen en desktops die zijn aangesloten op bedrijfsnetwerken.
De nieuwe oplossingen van HP voor visueel samenwerken bieden videocommunicatie in hoge kwaliteit. Daarbij werken ze via een infrastructuur met een lage total cost of ownership. De oplossingen, die beschikbaar komen via HP en zijn channelpartners, zullen probleemloos samenwerken met traditionele videoconferencingsystemen voor eindgebruikers en met de bestaande Halo Studios.
De nieuwe producten zullen gebruikmaken van de complete VidyoConferencing-reeks van softwareoplossingen van Vidyo, voor desktops en voor vergaderruimtesystemen die draaien op HP-servers. Hiermee gaan de eisen die worden gesteld aan de netwerk- en video-infrastructuur drastisch omlaag, terwijl klanten profiteren van kwalitatief hoogwaardige, high definition (HD) videocommunicatie.
“Organisaties hebben een complete reeks oplossingen nodig om effectiever samen te werken, waaronder video op de dekstop, op mobiele apparaten en in vergaderruimten”, zegt Rob Scott, vice president en general manager Halo Telepresence Solutions bij HP. “Samen met Vidyo zullen we klanten kwalitatief hoogwaardige video bieden op de desktop en op vergaderruimtesystemen, die werken via internet of via draadloze netwerken. Daarbij zijn ze zeer betrouwbaar en werken ze naadloos samen met onze bestaande high-end oplossingen voor visueel samenwerken.”
De technologie van Vidyo is in staat om de videobeleving van gebruikers te optimaliseren door vertragingen in de videocommunicatie te verminderen met behulp van H.264 Scalable Video Coding (SVC). Deze adaptieve videocompressietechnologie (een ‘codec’) zorgt voor een betere videobeleving via standaard netwerken. Ook komt hiermee komt de noodzaak voor een kostbare multipoint control unit (MCU) te vervallen.
Volgens een rapport van markanalist Gartner1, “brengen adaptieve codecs een belangrijke verandering in de industrie teweeg, omdat ze het gemakkelijker maken om kwalitatief hoogwaardige videoconferencing snel te migreren naar internet. Hiermee wordt het bereik van videoconferencing flink vergroot, gaan de netwerkkosten omlaag en wordt de groei gestimuleerd.”
“Vidyo en HP zullen een set oplossingen aanbieden met de beste eigenschappen van high-end videoconferencing, of dit nu plaatsvindt op de desktop, in vergaderruimten of in Halo Studios”, zegt Ofer Shapiro, CEO en mede-oprichter van Vidyo. “Vidyo kijkt er naar uit om samen met HP organisaties te helpen efficiënter gebruik te maken van wereldwijde visuele samenwerking, met behulp van deze op software gebaseerde architectuur.”
Tot de oplossingen die HP zal bieden, behoort een executive desktop-oplossing die gebaseerd is op een HP TouchSmart PC. HP en Vidyo zullen deze oplossingen later dit jaar gezamenlijk op de markt brengen.
Noot voor de redactie: een US-bericht van HP over deze samenwerking is te vinden op http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press/2010/100609a.html. Hi-res foto’s zijn te vinden op www.mcsonline.nl/pers.
Over Vidyo, Inc.
Vidyo, Inc. is een van de pioniers op het gebied van persoonlijke telepresence, met multi-point videoconferenties in hoge kwaliteit op desktopcomputers en vergaderruimtesystemen. De door Vidyo gepatenteerde VidyoRouter-architectuur is momenteel de enige H.264/Schaalbare Video Coding (SVC) oplossing waarvoor geen Multipoint Control Units (MCUs) nodig zijn. Daarnaast is dit de meest foutbestendige videoarchitectuur van dit moment (klik hier voor een video) en is het de videoconferencing-oplossing met de minste vertraging bij verbindingen via internet en draadloze netwerken. Voor meer informatie: www.vidyo.com. Vidyo is ook te volgen via Twitter@VidyoConf.
Over HP
HP biedt nieuwe mogelijkheden die mensen, bedrijven, regeringen en gemeenschappen in staat stellen technologie op zinvolle wijze te gebruiken. HP is ’s werelds grootste technologiebedrijf en heeft een portfolio van oplossingen die variëren van printing- en personal computing-producten tot software, services en ITinfrastructuur. Meer informatie over HP (NYSE: HPQ) is te vinden op http://www.hp.com.
1 “Game Changers for Desktop Video”, RobertF. Mason, Geoff Johnson, Gartner Inc., 10 november 2010.