Hackensack, VS, 24 maart 2010 - Vidyo, specialist in persoonlijke telepresence, lanceert vandaag een nieuwe dienst waarmee met iedere vaste of mobiele telefoon kan worden deelgenomen aan een Vidyo-conferentie. Hiermee kunnen medewerkers ‘voice-only’ inbellen bij Vidyo-videoconferenties, ook als ze op dat moment geen toegang hebben tot een computer of een breedbandverbinding, bijvoorbeeld in de auto. Voor de VidyoVoice-dienst is geen aparte apparatuur nodig. De nieuwe dienst is vanaf 15 april 2010 via Vidyo channelpartners beschikbaar in 39 landen. In Nederland worden de videoconferencingoplossingen van Vidyo geleverd door GO Telecom.
“Wij willen ervoor zorgen dat Vidyo-videoconferenties dé manier worden om te communiceren. Maar zonder voice-only toegang is dat moeilijk te realiseren”, zegt Ofer Shapiro, CEO en mede-oprichter van Vidyo. “Tot nu toe was het integreren van spraak en video op kleinere systemen vaak complex en kostbaar, en was het voor gebruikers ingewikkeld om in te bellen. VidyoVoice maakt dit alles heel eenvoudig. Er zijn geen reserveringen of aparte apparatuur voor nodig. Het systeem stuurt een e-mail met alle opties om deel te nemen aan een Vidyo-conferentie, online via een videoverbinding, of telefonisch via een apart nummer.”
De VidyoVoice-dienst
Met de schaalbare VidyoVoice-dienst kunnen voice-only deelnemers gemakkelijk inbellen bij een Vidyo-videoconferentie, via een vaste-, VoIP- of mobiele telefoon. Voor een vast, laag jaarlijks bedrag krijgen klanten de beschikking over multiline spraaktoegang tot Vidyo-videoconferenties, zonder dat ze daarvoor dure en complexe apparatuur hoeven aan te schaffen. VidyoVoice biedt een apart lokaal of gratis telefoonnummer dat klanten kunnen doorgeven aan hun medewerkers. Hiermee kunnen ze vervolgens telefonisch deelnemen aan Vidyo-videoconferenties. Nadat ze door het systeem zijn begroet, geven deelnemers het nummer op van de conferentie waaraan ze willen deelnemen. De teksten van het automatische systeem kunnen worden aangepast aan de wensen van de klant, of er kan gebruik worden gemaakt van de standaard (Engelstalige) teksten. Desgewenst kunnen hiervoor ook Nederlandstalige teksten worden ingesproken.
Vidyo: de volgende generatie videoconferencing
De videoconferencingoplossing van Vidyo biedt high-definition (HD) multi-point verbindingen over internet, via pc’s, laptops of mac’s. De architectuur van Vidyo is de eerste in een nieuwe generatie softwareoplossingen die gebruikmaakt van de H.264/Scalable Video Coding (SVC) -standaard voor videocompressie. Hierdoor is VidyoConferencing in staat om gemakkelijk op te schalen, waardoor duizenden personen kunnen deelnemen tegen een fractie van de kosten van andere oplossingen. Bedrijfseigen oplossingen op basis van Multipoint Control Units (MCUs) schalen minder goed, aangezien deze afhankelijk zijn van hardwarematige beperkingen. Ook vereisen deze oplossingen kostbare verbindingen met Quality-of-Service (QoS) -garantie, die slechts middelmatige prestaties bieden. Daarnaast vragen deze oplossingen om aanzienlijke investeringen.
Prijs en beschikbaarheid
VidyoVoice is vanaf 15 april 2010 beschikbaar via Vidyo-channelpartners, voor klanten die gebruikmaken van VidyoConferencing. De kosten bedragen €600 per jaar, inclusief 750 minuten per maand. Er kunnen tot 10 personen inbellen via één telefoonnummer, zodat het niet langer nodig is om een aparte audioconferentie te boeken. Er zijn additionele abonnementen beschikbaar voor meer gesprekstijd of meer deelnemers. Gedurende de looptijd van het abonnement kunnen op ieder gewenst moment 1.000 extra minuten gesprekstijd worden aangeschaft voor €25.
Noot voor de redactie: een hi-res foto is te vinden op www.mcsonline.nl/pers.
Over Vidyo, Inc.
Vidyo, Inc. is een van de pioniers op het gebied van persoonlijke telepresence, met multi-point videoconferenties in hoge kwaliteit op desktopcomputers en zaalsystemen. Het bedrijf is in maart 2010 door Wall Street Journal opgenomen in de Top 50 'Next Big Thing'-lijst van de krant. De door Vidyo gepatenteerde VidyoRouter-architectuur is momenteel de enige H.264/Schaalbare Video Coding (SVC) -oplossing waarvoor geen Multipoint Control Units (MCUs) nodig zijn. Daarnaast is dit de meest foutbestendige videoarchitectuur van dit moment (klik hier voor een video) en is het de videoconferencing-oplossing met de minste vertraging bij verbindingen via internet en draadloze netwerken. Vidyo Technology wordt momenteel gebruikt door Hitachi, Teliris, ShoreTel en andere toonaangevende organisaties. Vidyo is een privéonderneming en heeft $45 miljoen aan investeringskapitaal ontvangen van Menlo Ventures, Sevin-Rosen, Rho Ventures en Star Ventures. Voor meer informatie: www.vidyo.com. Vidyo is ook te volgen via http://twitter.com/vidyoconf.
Voor meer informatie:
MCS BV, Perlita Fränkel, telefoon +31 (0)23 562 82 08,
e-mail: perlitaf@monogram.nl.