www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl

Volg ook via:

Slechts één op de vijf bedrijven weet wie verantwoordelijk is voor de DSO

Grootste oorzaak van oplopende DSO ligt binnen de eigen organisatie

Amsterdam – Bij slechts een op de vijf organisaties (19%) weet iedereen precies wie verantwoordelijk is voor de Days Sales Outstanding (DSO). Dat blijkt uit onderzoek van creditmanagementsoftwarespecialist Onguard onder ruim 300 finance professionals. Dat werknemers niet precies weten waar die verantwoordelijkheid ligt, leidt bij de overige 81 procent soms tot interne discussies of vertraging in de besluitvorming.

Eigenaarschap ligt vaak versnipperd
Op de ogenschijnlijk simpele vraag wie eigenaarschap heeft over de DSO komt vanuit de organisaties geen eenduidig antwoord. In de meeste gevallen wordt aangegeven dat dit bij het finance- of creditmanagementteam ligt (57%), gevolgd door de CFO (18%) en het operations- of businessteam (12%). Het meest opvallend is dat bij elf procent niemand expliciet eigenaar is: de DSO wordt dan wel gemeten, maar niet actief gestuurd.

Aansprakelijk bij een te hoge DSO
Zodra de DSO-targets niet gehaald worden, verschuift de vraag naar wie verantwoordelijk is voor de gevolgen. De helft van de finance professionals wijst dan naar het finance- of creditmanagementteam. 22 procent legt de verantwoordelijkheid bij het operations- of businessteam en elf procent uitsluitend bij de CFO. Net als bij het eigenaarschap ontbreekt ook hier vaak een duidelijke verantwoordelijke: bij ruim een op de tien (11%) organisaties is dat niemand.

De grootste oorzaken liggen binnen de eigen muren
Ongeacht wie er verantwoordelijk is, is het voor de organisaties zaak dat de DSO laag blijft. Tegelijkertijd kunnen zowel interne als externe factoren ervoor zorgen dat dit niet lukt. Klanten die structureel te laat betalen, worden met 32 procent het vaakst genoemd als oorzaak voor het niet halen van de DSO-targets. Maar opgeteld wegen de interne factoren zwaarder: factuurfouten (20%), interne afstemming en handmatige correcties (20%), versnipperde data (12%) en interne procesoorzaken (11%) vormen samen de grootste oorzaak.

Grote verschillen per sector
Waar de oorzaken van late betalingen liggen, verschilt sterk per branche. In de (groot)handel, retail en FMCG wordt de oorzaak vooral bij de klant gezocht: 52 procent wijst naar klanten die structureel te laat betalen, het hoogste percentage van alle sectoren. In de industrie is het juist andersom. Daar worden structurele laatbetalers veel minder vaak aangewezen (21%), terwijl gebrek aan interne afstemming over de DSO met 31 procent de grootste oorzaak vormt. De gezondheidszorg valt op doordat beide oorzaken zwaar wegen: 39 procent noemt gebrek aan interne afstemming en handmatige correcties, terwijl 37 procent wijst op structurele laatbetalers als grootste oorzaak van late betalingen. In de financiële dienstverlening is er geen duidelijke hoofdoorzaak: structureel te laat betalen en factuurfouten wegen daar even zwaar, allebei goed voor 28 procent.

Adriaan Kom, managing director bij Onguard: ''De eerste reactie bij een stijgende DSO is om naar de klant te wijzen die te laat betaalt. Maar als je factuurfouten, handmatige correcties en versnipperde data bij elkaar optelt, wegen interne factoren zwaarder dan externe. Zolang het eigenaarschap over de DSO niet helder is belegd, behandel je het symptoom en niet de oorzaak. Dit patroon zien we terug bij organisaties van elke omvang en in elke sector. Het begint daarom bij een fundamentelere vraag: wie is er eigenlijk verantwoordelijk voor de DSO, met concrete targets en het mandaat om in te grijpen? Pas als dat eigenaarschap helder is, kun je je eigen proces echt begrijpen en verbeteren. Dan levert creditmanagement geen interne discussies meer op, maar een gezondere cashflow en sterkere klantrelaties.''

---

Noot voor de redactie:

Over het onderzoek
Dit onderzoek is uitgevoerd door marktonderzoeksbureau Markteffect in opdracht van Onguard. Het onderzoek werd uitgevoerd onder 336 finance professionals, waaronder 44 CFO’s, 161 financieel managers en 131 financieel medewerkers.
Recent van Onguard  
Slechts één op de vijf bedrijven weet wie verantwoordelijk is voor de DSO

Slechts 37 procent van de organisaties tevreden met creditmanagementbeleid

Betaalgedrag stagneert: slechts een op de drie bedrijven krijgt binnen dertig dagen betaald
Onguard contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Xerox
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlINFLUX PRwww.whizpr.nl