Amsterdam, 28 oktober 2009 - De Nederlandse man houdt van boodschappen doen. Slechts vijf procent van de Nederlandse mannen geeft aan een hekel te hebben aan dit bijna dagelijkse ritueel. Een derde van de mannen doet de boodschappen zelfs met plezier. Dit blijkt uit onderzoek van Discovery Channel, dé mannenzender van Nederland, naar het aankoopgedrag van de Nederlanse man. Hiertoe werden 1.800 mannen uit het Discovery Channel-panel ondervraagd.
Nederlandse man is qua boodschappen doen sterk geëmancipeerd
Bijna driekwart van de samenwonende mannen doet boodschappen met zijn partner. En niet omdat dit moet… nee, de Nederlandse man vindt dat gezellig. Zelfs het boodschappenlijstje wordt samen opgesteld. Bij een vijfde van de stellen is het de man die de meeste boodschappen doet, zodat de vrouw tijd heeft voor andere dingen. Maar hoe gezellig de mannen het tripje naar de supermarkt ook vinden, ze willen wel weer na een half uur op straat staan. Mannen die liever in hun eentje boodschappen doen, geven tijdsbesparing als belangrijkste reden. De meeste mannen doen het liefst meerdere malen per week ’s avonds boodschappen, zodat ze in het weekend tijd hebben voor andere zaken.
Mannen in een relatie letten meer op geld
De helft van de mannen geeft aan regelmatig te zwichten voor aanbiedingen, vooral samenwonende mannen zijn gevoelig voor prijsknallers. Als mannen met honger door de supermarkt lopen, koopt meer dan de helft meer dan de bedoeling was.
Nederlandse man vermijdt speciaalzaak
Geen man kan meer zonder de supermarkt. 97% van de mannen doet hier zijn aankopen. Slechts een kwart van de mannen komt nog wel eens in een speciaalzaak. De markt is voor de man al helemaal onbekend terrein. Slechts een op de tien mannen zet voet op de markt, en dan vooral voor de Vietnamese loempia’s.
Mannen kopen massaal online
Negen op de tien mannen koopt producten in een online winkel. Driekwart van de mannen koopt regelmatig spullen op veilingsites zoals marktplaats. De populairste artikelen die online aangeschaft worden zijn elektronica, computers en auto’s.
Mannen beslissen zelf over aankopen
De Nederlandse man doet een aankoop het liefst zelf, of in gezamenlijk overleg. In sommige gevallen is het voor de mannen heel duidelijk, dat zij degenen zijn die de aankoopbeslissing nemen, bijvoorbeeld bij de aankoop van een nieuwe computer (71%), een internetabonnement (62%), elektronicaproducten zoals een mp3 speler (61%) en bier (56%). Hierbij staan A-merken vaak centraal. Vooral bij bier en elektronica producten krijgen de A-merken de voorkeur.
***
Bovenstaand onderzoek is tot stand gekomen op basis van onderzoek onder 1.800 mannen uit het Discovery Panel. Het Discovery Panel is het online meetinstrument van Discovery Networks Benelux bestaande uit 11.000 mensen die regelmatig ondervraagd worden over relevante mannenkwesties en Discovery Channel-gerelateerde zaken. Discovery Channel is expert op het gebied van mannen en lanceerde daartoe in 2008 het grootste onderzoek naar de Europese man ooit ‘Species - een blauwdruk van jonge mannen’. Discovery Channel publiceert regelmatig vervolgonderzoek over de Nederlandse man. Zie voor meer informatie
www.discoverypanel.nl,
www.discoveryspecies.com en
www.discoverynetworks.nl/#/mannen.
Aanvullende informatie voor de redactie:
Discovery Networks Benelux maakt deel uit van Discovery Communications, (NASDAQ: DISAD, DISBD, DISCK): ’s werelds grootste non-fictie mediabedrijf, met ruim 1,5 miljard gecumuleerde abonnees in meer dan 170 landen. Discovery Networks Benelux voert zeven zenders in Nederland en België, waarvan Discovery Channel en Animal Planet in Nederland overal te ontvangen zijn, en Discovery World, Discovery Science, Discovery HD, Animal Planet HD en Discovery Travel & Living digitaal. Vanaf 1 oktober is Discovery Channel analoog te ontvangen in heel Vlaanderen. De andere Discovery-kanalen waren al digitaal te ontvangen in Vlaanderen. Internationaal voert Discovery ook diensten zoals howstuffworks.com en treehugger.com. In Nederland bereikt Discovery Channel maandelijks 10 miljoen kijkers en heeft het de hoogste selectiviteit op mannen. Discovery Channel lanceerde onlangs ‘SPECIES: een blauwdruk van jonge mannen’, de grootste studie naar de Europese man ooit. Het onderzoek bevestigt Discovery Channel’s rol als expert op het gebied van jonge mannen. Discovery Channel is te volgen op
www.twitter.com/discoveryned.
Meer informatie:
DISCOVERY NETWORKS BENELUX
Hesther Jolly, press & communications manager
Tel: 06.5347.1243
Email:
hesther_jolly@discovery-europe.com Beeldmateriaal:
Beeld:
www.press.discovery.com