Amsterdam, 16 september 2008 – Het merendeel van de IT-ers ziet geen gevaar in offshoring van softwareontwikkeling. Dat is de uitkomst van een enquête onder de deelnemers aan de First Life IT Borrel van 9 september in Restaurant Dauphine in Amsterdam.
Vier op de vijf respondenten waren het oneens met de stelling: “’Helpt mekaar, koopt Nederlandse waar’ - uitbesteding van softwareontwikkeling naar het buitenland is slecht voor de Nederlandse economie.”
“Uitbesteding van softwareontwikkeling naar lage lonen landen is geen issue voor de meeste IT-ers. Ik denk dat ze beseffen dat we buitenlandse softwareontwikkelaars hard nodig hebben om in de enorme schaarste hier te voorzien. Sterker nog, als offshoring niet mogelijk zou zijn, zou dat pas een bedreiging zijn voor onze economie. We hebben in Nederland de mensen simpelweg niet.” Dat zegt Victor de Pous, initiator van de First Life netwerkevenementen voor de IT-sector.
Op de borrel van 9 september zag een nieuw programmaonderdeel het levenslicht: het Flitsdebat, dat telkens voorafgaand aan de netwerkbijeenkomsten zal worden gehouden. Het onderwerp was offshoring: het uitvoeren van IT-werk in lagelonenlanden. Over “de zin en onzin van offshore locaties” sprak Willem-Geert Lagemaat van Lighthouse, dat 700 man in dienst heeft in het Chinese Chengdu. Deze stad is kortgeleden getroffen door een aardbeving. Hij ging in debat met Lisette Breukink, directeur van Lizatec. Zij leidt al 10 jaar een softwarefabriek in Rusland (St. Petersburg). Moderator was Paul Tjia, oprichter van GPI Consultancy.
De eerstvolgende First Life IT-borrel wordt gehouden op 14 oktober op de entresol van Café Restaurant Dauphine in Amsterdam, van 16.00 tot 19.00 uur. Aanmelding voor deelname is noodzakelijk (
www.firstlife-net.nl).
De First Life IT-borrels staan open voor iedereen die werkzaam is in het IT-domein, dat wil zeggen zowel medewerkers van gebruikersorganisaties als van leveranciers en dienstverleners van en rondom digitale technologie. Ook zelfstandigen en bijvoorbeeld studenten die een IT-gerelateerde studie volgen, zijn welkom op First Life.
De First Life IT Borrel van 9 september werd mogelijk gemaakt door:
http://www.nanomagazine.nl/http://www.depous.com/http://www.ocg.nl/http://www.ifsq.nl/