www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (19 jaar en 20 dagen geleden)

81% Nederlanders: ‘Mobiele communicatie redt levens’

Amsterdam, woensdag 20 juni 2007 – Nederlanders tonen zich uiterst positief over mobiele communicatie, zo concludeert MWM2, bureau voor online onderzoek. Vier van de vijf mensen zijn van mening dat mobiele communicatie levens redt. Bijna driekwart vindt dat het bezit van een mobiele telefoon een veilig gevoel geeft. Toepassingen van mobiele communicatie dragen bij aan een veiliger en leefbaarder samenleving, aldus 80% van de mensen. Hoe belangrijk de rol van mobiele communicatie in onze samenleving is geworden, blijkt uit het onderzoek dat MWM2 verrichtte in opdracht van MoNet, het samenwerkingsverband van de mobiele-netwerkoperators in Nederland.

Doel van het onderzoek was inzicht te krijgen in de sociaal-maatschappelijke relevantie van mobiele communicatie. MWM2 deed zijn onderzoek onder ruim zeshonderd respondenten. Aan de deelnemers werden stellingen voorgelegd ter beoordeling. Ook konden zij in eigen woorden het belang van mobiele communicatie verwoorden.

Gevoel van veiligheid
Van de respondenten meent 80% dat nieuwe mogelijkheden van mobiele communicatie op het gebied van zorg, politie en brandweer bijdragen aan een veiliger en leefbaarder samenleving. De meeste mensen zijn ervan overtuigd dat mobiele communicatie levens redt. Bijna driekwart van de respondenten, vooral vrouwen, voelt zich veiliger door het bezit van een mobiele telefoon.

Voorbeelden van spontaan door respondenten genoemde toepassingen: “Als er een ongeluk gebeurt, kun je meteen 112 bellen”; “Een misdaad of aanrijding vastleggen”; “Dove mensen waarschuwen via de mobiele telefoon” en “bellen naar je ouders als je door het donker naar huis komt fietsen.” Frequent genoemd wordt het succesvolle SMS-alert zoals dat door steeds meer politiekorpsen wordt geïntroduceerd.

Betere kwaliteit van leven
Het leeuwendeel van de respondenten vindt mobiele communicatie een verbetering van de kwaliteit van leven. Met de stelling “Ik ben blij met mijn mobiele telefoon” was 79% het eens. Meer dan de helft (58%) gaf aan dankzij mobiele communicatie contacten met hun naasten beter te kunnen onderhouden. De helft zou niet meer zonder mobiele telefoon kunnen.

Andere interessante resultaten
  • Van de 72% respondenten die stellen dat het hebben van een mobiele telefoon een veilig gevoel geeft, was het merendeel (68%) vrouw.
  • Ruim 40% van de respondenten voelt zich ongemakkelijk als de mobiele telefoon een dag niet gebruikt kan worden; de helft zegt helemaal niet meer zonder mobiel te kunnen.
  • Als de mobiel uit gaat of op ‘stil’, dan is dat meestal bij bezoek aan kerk, theater, bioscoop of restaurant of tijdens een vergadering.
  • Op de vraag ‘Vanaf welke leeftijd vindt u dat kinderen een mobiel mogen gebruiken?’, antwoordt 13% vanaf 10-11 jaar, 39% rond 12-13 jaar en 23% vanaf 14-15 jaar.
Voor meer informatie:

MWM2 Martin van Leerdam 020-4122405 www.mwm2.nl
MoNet Hugo van Bergen 06-22978156 www.monet-info.nl

Wilt u een exemplaar van het onderzoek ontvangen?
Mail dan naar: m.vanleerdam@mwm2.nl

Verstreken tijd: 19 jaar en 20 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.deepr.nlwww.deepr.nl