www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (19 jaar en 133 dagen geleden)

Erasmus MC start als eerste ziekenhuis met het Burger Service Nummer

Het Erasmus Medisch Centrum (MC) te Rotterdam is als eerste ziekenhuis in Nederland gestart met het Burger Service Nummer (BSN). In samenwerking met iSOFT is het Ziekenhuis Informatie-Systeem van het Erasmus MC zodanig ingericht dat het voldoet aan alle specificaties die het NICTIZ hiervoor heeft opgesteld. Hiermee is de eerste officiële vastlegging van het BSN een feit.

Het NICTIZ (Nationaal ICT Instituut in de Zorg) werkt, als uitvoerend orgaan van het Ministerie van VWS, aan een landelijk Elektronisch Patiënten Dossier (EPD). Voorwaarde voor dit EPD is dat alle zorginstellingen in het land werken met hetzelfde, persoonsgebonden patiëntennummer: het Burger Service Nummer. In 2006 is de wetgeving rond het BSN opgesteld en door de Tweede Kamer goedgekeurd. In afwachting van goedkeuring door de Eerste Kamer heeft het Erasmus MC toestemming gekregen om als opstap naar het landelijke Elektronisch Medicatie Dossier (EMD) het Burger Service Nummer daadwerkelijk te gebruiken.

iSOFT heeft, in samenwerking met het Erasmus MC, de specificaties van het NICTIZ voor het BSN vertaald naar een toepassing die niet alleen voldoet aan alle technische eisen maar die ook alle gerelateerde processen in het ziekenhuis ondersteunt.

“Als marktleider in zorg-ICT ziet iSOFT het als de plicht om een voortrekkersrol te spelen. Waar mogelijk ondersteunen wij de initiatieven van NICTIZ en dragen zo actief bij aan zorgvernieuwing”, aldus Wim Botermans, directeur iSOFT Nederland. “Het feit dat het grootste ziekenhuis in Nederland gekozen heeft voor een oplossing van iSOFT voor de invoering van het BSN in zijn Ziekenhuis Informatie-Systeem, onderstreept de kennis en deskundigheid van iSOFT op dit gebied.

Voordat ziekenhuizen daadwerkelijk met het EMD kunnen starten, moeten ze aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moeten ze er onder andere voor zorgen dat alle patiënten over een BSN beschikken en moeten zorgverleners gebruik kunnen maken van de zogenaamde Unieke Zorgverleners Identificatie (UZI) -pas. Daarom heeft iSOFT zich in eerste instantie gericht op de introductie van het BSN. Hiertoe heeft het bedrijf samen met het Erasmus MC de aangepaste programmatuur het afgelopen najaar getest. Het resultaat hiervan is dat het Erasmus MC het eerste ziekenhuis is dat binnen de landelijke ontwikkelingen van het medicatiedossier het BSN daadwerkelijk gaat gebruiken.

Tegen de tijd dat ziekenhuizen in het kader van de uitrol van het EMD een aansluiting willen realiseren op de landelijke infrastructuur zal ook hiervoor de benodigde software gereed zijn. iSOFT verwacht echter dat deze uitrol niet eerder van start zal gaan dan in het 3e kwartaal van 2007. De reden hiervoor is dat een aantal technische specificaties, onder andere op het gebied van beveiliging, pas onlangs is vastgesteld.

Over iSOFT
iSOFT heeft 35 jaar ervaring in de Nederlandse gezondheidszorg en is onderdeel van de Britse iSOFT Group plc. In Nederland wordt de dagelijkse zorg van zo’n 40% van alle Nederlandse ziekenhuisbedden aan iSOFT toevertrouwd. Tevens hebben we een leidende positie in de markten voor ziekenhuisapotheken en huisartsen. iSOFT claimt een belangrijke rol in de vernieuwing van zorg door de toepassing van innovatieve systemen. iSOFT heeft ruim 250 medewerkers, verspreid over vestigingen in Leiden, Nieuwegein en Groningen. Voor meer informatie: www.isoft.nl.

Voor meer informatie
Linda Drenth, Marketing Consultant iSOFT, tel 071 52 56 664 of linda.drenth@isoft.nl

Mascha Dolman, Monogram Communication Strategies (MCS), tel 023 56 28 208 of maschad@monogram.nl

Verstreken tijd: 19 jaar en 133 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Tineco
Logo DXC Technology
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103884 persberichten
7046 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17564 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlwww.whizpr.nl