www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (20 jaar en 73 dagen geleden)

Internetcriminaliteit hoog op de politieke agenda

Haarlem, 11 september - De overheid moet beter optreden tegen internetcriminaliteit zodat het geen broedplaats wordt van racistische of terroristische groepen in Nederland.

Dat vinden meeste grote politieke partijen. De overheid kan nog veel verbeteren aan haar internetbeleid. De overheid moet beter communiceren, meer diensten aanbieden en internetcriminelen opsporen.

Dit blijkt uit een vergelijking van de programma's van de belangrijkste politieke partijen door ict-nieuwssite Webwereld.

In de programma's is veel aandacht voor radicalisering op internet en de bestrijding van internetcriminaliteit. Dit wordt expliciet in het partijprogramma vermeld door het CDA, de PvdA, de SP en GroenLinks. Het CDA is de enige partij die concreet het aantal internetrechercheurs wil uitbreiden. Andere partijen komen vaak niet verder dan 'het afsluiten van haatsites'.

Ook uiten enkele partijen in hun programma kritiek op het internetbeleid van de overheid. Zo vindt de Partij van de Arbeid dat de overheid te weinig kennis van zaken heeft om internetcriminaliteit goed aan te pakken.

Volgens D66 wordt er in de gezondheidszorg nog te weinig gebruikgemaakt van de ict-mogelijkheden. Overigens hamert D66 in het programma nadrukkelijk op de inzet van internet bij een betere communicatie tussen de overheid met de burger. De democraten willen als enige partij internet inzetten om naar de mening van burgers te vragen.

Gemeengoed
Internet is gemeengoed geworden, daarvan zijn de meeste partijen zich wel bewust. Diverse partijen benadrukken daarom dat scholing in internetgebruik van belang is.

En dan zijn er nog wat kleine opvallende standpunten. Zo is open-source alleen een issue voor de SP en de PvdA. De VVD is voor het openstellen van een publieke database met de prijzen van het hele huurwoningbestand en het CDA ziet wel wat in een databank met natuurgegevens.

De partij van Geert Wilders, Groep Wilders/Partij voor de Vrijheid, schittert in dit overzicht door het ontbreken van ict-gerelateerde onderwerpen in het programma.

In een speciale bijlage van Webwereld is meer te lezen over de ict-standpunten van de zeven partijen. Deze bijlage is te bekijken via http://www.webwereld.nl/articles/42783.  

Verstreken tijd: 20 jaar en 73 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo Proofpoint
Logo Zscaler
Logo LANCOM Systems
Logo Workday
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlINFLUX PR