ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (20 jaar en 39 dagen geleden)

GE boekt EUR 8 miljard inkomsten met Ecomagination; bestellingen verdubbelen bijna tot EUR 14 miljard

Verslag benadrukt sterke groei op jaarbasis, ambitieuze emissiedoelen, verbeterd energiegebruik en drastische kostenbesparingen

Amsterdam, 22 mei 2006 – General Electric (GE) heeft zijn Ecomagination-verslag voor 2005 bekend gemaakt. Hieruit blijkt dat de inkomsten uit de verkoop van ecologisch geavanceerde producten en diensten EUR 8.4 miljard bedragen voor 2005, tegenover EUR 4 miljard in 2004, terwijl de bestellingen bijna verdubbeld zijn tot EUR 14 miljard.

Ecomagination, gelanceerd in mei 2005, is GE’s beleid om innoverende technologieën te ontwikkelen die klanten helpen bij hun milieu- en financiële behoeften en die tegelijkertijd GE helpen groeien. Het vandaag gepubliceerde verslag zal worden gevolgd door soortgelijke jaarlijkse updates.

“Ecomagination is lonend voor zowel investeerders als onze klanten,” verklaart Jeff Immelt, Chairman en CEO van GE. “Onze geavanceerde producten en diensten met hun milieueigenschappen helpen onze klanten hun energie-efficiëntie te verbeteren en hun kosten en uitstoot te verlagen. Bovendien levert het initiatief de groei op die we verwacht hadden. We liggen zelfs voor op onze planning om tegen 2010 de jaarlijkse verkoop van Ecomagination-producten tot EUR 15 miljard te behalen.

GE gebruikt Ecomagination ook als een platform om de energie-efficiëntie van zijn eigen activiteiten te verbeteren, wat de kosten verlaagt. In 2004 en 2005 pakte GE de hogere energie-uitgaven aan door wereldwijd bijna 500 energiebesparingprojecten op te zetten die leidden tot meer dan 250.000 ton minder uitstoot van broeikasgassen – dat gelijk staat aan een vermindering van bijna 50.000 auto’s op de weg. Deze projecten resulteerden ook in bijna EUR 12 miljoen aan energiebesparingen.

“De reden dat we besloten hebben het Ecomagination-initiatief op te zetten is dat het economisch ook in lijn is met GE,” zegt John Vassallo, National Executive van GE voor de Benelux. “Onze producten- en dienstenportfolio zijn dichter op de wereldwijde milieu-uitdagingen afgestemd. Dit is een bron van groei geworden, het is een manier om onze klanten te helpen groeien en een inspiratiebron voor onze onderzoek- en ontwikkelingsteams.”

“Met de stijgende aardolieprijzen, andere energiekosten en de toenemende waterschaarste, is Ecomagination nog duidelijker voor onze investeerders dan het een jaar geleden al was,” zegt Immelt. “Vorig jaar zeiden we dat ‘groen kan leiden tot financiële groei’. Hier bedoelen we mee dat we geld zouden verdienen door klanten te helpen bij het behalen van hun milieu-uitdagingen. Een jaar later is deze voorspelling uitgekomen en zien GE-investeerders het verschil in resultaten.”

Ecomagination-doelstellingen
Het Ecomagination-verslag “Taking on Big Challenges” geeft toelichting over de vooruitgang die GE geboekt heeft om aan zijn eigen uitdagingen te voldoen en aan de bredere uitdagingen waarvoor zijn klanten en de samenleving staan. Het verslag blikt terug op de prestaties van GE over zijn vier Ecomagination-doelstellingen en beschrijft een langetermijnplan om deze doelen te bereiken. In 2005 heeft GE in het bijzonder de volgende vooruitgang gerealiseerd in zijn Ecomagination-doelstellingen:

1) Verdubbeling van zijn investeringen in R&D voor schonere technologieën – GE heeft in 2005 EUR 600 miljoen geïnvesteerd in schonere technologieën en is goed op weg om zijn R&D doelstelling van EUR 1,25 miljard per jaar te halen.

2) Stijging van zijn inkomsten uit Ecomagination-producten – In 2005 heeft GE EUR 7 miljard inkomsten uit Ecomagination-producten en –diensten geboekt en ligt hiermee voor op zijn planning om een verkoop van EUR 15 miljard per jaar te realiseren tegen 2010. GE verhoogde ook het aantal producten met Ecomagination-label met meer dan 75 procent tegen opzichte van vorig jaar, van 17 naar 30 producten.

3) Minder uitstoot van broeikasgassen en betere energie-efficiëntie van zijn activiteiten – GE zit op schema om zijn interne doelstelling te bereiken. De uitstoot van broeikasgassen uit activiteiten bleef in 2005 relatief stabiel vergeleken met 2004. Er was een absolute toename met 0,1 procent door de toegenomen activiteiten van GE, maar de intensiteit van de uitstoot daalde met 10 procent en de energie-intensiteit met 11 procent. GE is vast van plan om zijn uitstoot van broeikasgassen te verminderen met 1 procent tegen 2012, de intensiteit van de uitstoot te doen dalen met 30 procent tegen 2008, en zijn energie-efficiëntie te verbeteren met 30 procent tegen eind 2012.

4) Het publiek geïnformeerd houden – Behalve deze verslagen blijft GE het publiek op de hoogte houden via zijn Ecomagination-website, advertenties en doelstellingsstrategieën met klanten en andere belanghebbenden.

"Ondanks de aanzienlijke vooruitgang die al geboekt is, hebben we nog een lange weg te gaan," zegt Lorraine Bolsinger, GE Vice-president voor Ecomagination. "We blijven onderzoeken hoe we de complexe en toenemende milieu-uitdagingen van onze klanten kunnen verlichten en streven naar een grotere energie-efficiëntie van onze eigen activiteiten. We werken dagelijks samen met onze klanten en anderen om te zien waar we nog kunnen verbeteren en verdere groei kunnen realiseren."

Behandelde onderwerpen in Ecomagination-verslag
Naast de resultaten en vooruitzichten op het gebied van R&D, inkomsten en broeikasgassen, behandelt het verslag nog de volgende onderwerpen:

  • voorbeelden van milieuvriendelijke technologieën die in de R&D-pijplijn zitten, zoals fotovoltaïsche cellen, biobrandstoffen, transportinitiatieven met nog hogere normen voor uitstoot en energie-efficiëntie en een windturbineproject in zee in samenwerking met het Ministerie van Energie;
  • beschrijvingen van elk van de 30 Ecomagination-producten, waaronder ontziltingplatforms, brandstofefficiënte straalmotoren en de meest efficiënte gasturbine met enkelvoudige cyclus die vandaag bestaat;
  • casestudy's over innoverende partnerships met klanten en landen;
  • een wereldkaart die de voornaamste inkomstenstijgingen laat zien;
  • voorbeelden van bezuinigingsprojecten die GE onderneemt om zijn uitstoot en energiegebruik te verlagen.
  • Het Ecomagination-verslag van GE is beschikbaar op www.ge.com/ecoreport. Om lezers aan te moedigen papier te besparen en het verslag online te lezen, zal GE een boom planten op zijn testcentrum voor straalmotoren in Peebles, Ohio, voor elk van de eerste 2.500 downloads. Deze bomen zullen de uitstoot van CO2 helpen tegengaan die gepaard gaan met de groei van de installaties.
Ecomagination webcast
In het kader van zijn doelstelling om het publiek op de hoogte te houden van Ecomagination, verwelkomt GE alle feedback over het verslag op het e-mailadres comments@ecomagination.com. Bovendien zal GE een webcast over zijn maatschappelijke inspanningen en Ecomagination op 1 juni om 10.30 uur DST houden. Deze webcast zal worden gepresenteerd door Lorraine Bolsinger, Senior Vice President & General Counsel Brackett Denniston, Vice President of Corporate Citizenship Bob Corcoran, en Legal Counsel & Director of EHS Operations Ann Condon. (inbelnummer in VS : 800-329-9097 / internationaal: 617-614-4929; deelnemerscode: 27947044)

Over GE
GE (NYSE: GE) is een gediversifieerde onderneming in de domeinen technologie, media en financiële diensten die producten ontwerpt om het leven beter te maken, gaande van vliegtuigmotoren en elektriciteitsproductie tot financiële diensten, medische beeldvorming, tv-programma's en kunststoffen. GE is actief in meer dan 100 landen en stelt wereldwijd meer dan 300.000 mensen tewerk. Meer informatie is te vinden op de website van de onderneming: www.ge.com.

# # #

Voor meer informatie, kunt u contact opnemen met:

General Electric, Fairfield
Peter O’Toole
peter.otoole@ge.com

General Electric, BrusselsGreg Farrett, +32 2 235-6912greg.farrett@ge.com

Verstreken tijd: 20 jaar en 39 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Xerox
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl