Hoofddorp, 13 april 2006 - Gebruiksgemak blijkt voor de meeste 50+ers erg belangrijk te zijn als het gaat om mobiele telefonie. 81% van deze doelgroep wil een toestel zonder toeters en bellen. Ook als het gaat om producten voor beeld en geluid, hecht de 50+er aan gemak: 73% vindt dit het belangrijkste aspect. Dit blijkt uit een grootschalig onderzoek in opdracht van het 50+ Expertisecentrum. Hierin onderzocht onderzoeksbureau Veldkamp (onderdeel van TNS NIPO) onder andere de belevingswereld van 50+ers op het vlak van mobiele telefonie en beeld/geluidsapparatuur.
Nederlandse 50+ers zijn niet bepaald merkvast voor wat betreft mobiele-telefonieproducten. Zo verklaart 35% de keuze voor een merk niet belangrijk te vinden bij het zoeken naar een nieuw mobiel abonnement of prepaidpakket. 28% vindt dit van middelmatig belang en 30% vindt het wel belangrijk. Prijs (72%) en kwaliteit van het netwerkbereik (67%) zijn de twee hoofdredenen om voor een bepaalde aanbieder te kiezen. Die prijscomponent is opvallend, aangezien slechts 16% van de 50+ers een gratis toestel doorslaggevend vindt bij de keuze.
Voor wat betreft producten voor beeld en geluid, staat kwaliteit bij 50+ers voorop. 76% geeft aan dit het belangrijkste te vinden bij de keuze voor een dvd-speler, iPod, hifiset of flatscreentelevisie. Prijs komt - na bedieningsgemak - met 42% op de derde plaats. Ook het uiterlijk doet ertoe, met name onder 50+ mannen. Vrouwen vinden dit van minder belang, zij letten vooral op acties en aanbiedingen.
In tegenstelling tot de algemeen geldende opvatting verdiepen 50+ers zich redelijk in technologische ontwikkelingen op het gebied van elektronica. Uit het onderzoek blijkt dat 49% veel informatie zoekt voordat men een mobiele-telefonieproduct aanschaft. Voor wat betreft apparatuur voor beeld en geluid, is dit percentage zelfs nog hoger: 60%. Opvallend is dat het belang dat 50+ers hechten aan service in de winkel, uiteenloopt. Op het gebied van mobiele telefonie vindt 18% dit belangrijk, terwijl bij beeld/geluidsapparatuur ruim een kwart (26%) goede service erg kan waarderen.
-- einde persbericht --
Over 50+ Expertisecentrum
Het 50+ Expertisecentrum geeft kleur aan grijs. Het centrum is een initiatief van drie partijen: het tijdschrift ZIN (Sanoma Uitgevers BV), de omroep NCRV en het omroepblad NCRV-gids. Drie ervaren organisaties die zich dagelijks richten op de 50+ doelgroep. Belangrijkste doelstelling van het 50+ Expertisecentrum is het emanciperen van deze doelgroep en het beschikbaar maken van kennis over 50+ers voor redacties, marketeers, overheden, non-profitorganisaties, mediabureaus en adverteerders. Dit doet het centrum door bestaande informatie en eigen onderzoeksresultaten te bundelen. Het 50+ Expertisecentrum wil een databank, vraagbaak, kenniscentrum, platform en forum in één zijn. Het centrum streeft naar een dialoog met belanghebbenden, met als uiteindelijk resultaat dat de 50+ doelgroep optimaal wordt benaderd en bereikt.
Onderzoeksboekje
De resultaten van het onderzoek van het 50+ Expertisecentrum zijn samengevat in het onderzoeksboekje '50+: hoezo homogeen? Vijf typologieën'. Dit boekje biedt inzicht in de diverse kleuren en voorkeuren van een dynamische, levenslustige en koopkrachtige doelgroep. Naast de segmentatie gaat dit boekje in op de belevingswereld, houding en kernwaarden van 50+ers, en op de beleving van deze groep op het gebied van auto's, banken, mobiele telefonie, beeld en geluid, persoonlijke verzorging en voeding. Het boekje is gratis op te vragen bij Lammers van Toorenburg Benelux PR via
armine@lvtpr.nl Meer informatie is te vinden op
www.50plusexpertisecentrum.nlVoor meer informatie over het 50+ Expertisecentrum en/of het onderzoek:
50+ Expertisecentrum
Barbara Soesan
E-mail:
barbara.soesan@50plusexpertisecentrum.nlTelefoon: 035 67 26 842
Lammers van Toorenburg Benelux PR
Armine Egberink
E-mail:
armine@lvtpr.nlTelefoon: 030 65 65 070