ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (21 jaar en 124 dagen geleden)

Succesvolle prijsuitreiking CU Award tijdens symposium 'De onbegrepen 'C' van ICT'

Groningen, 6 september 2005 - Op vrijdag 2 september reikten Hanzehogeschool Groningen en de Groningse automatiseerder Vertis voor het eerst een gezamenlijke prijs uit aan de beste afstudeerders van het Instituut voor Informatie- en Communicatietechnologie van de hogeschool. Tijdens het symposium 'De onbegrepen 'C' van ICT' werd de CU Award uitgereikt in de categorieën Bedrijfskundig, Technisch en Deeltijd.

Jury
De jury stond onder deskundig voorzitterschap van Koen Schuiling, wethouder van de Gemeente Groningen. De andere juryleden waren Hans Appel, lector van het Instituut voor ICT van de Hanzehogeschool Groningen en Chief Technology Officer bij Sun Microsystems Nederland; Herbert Blankestijn, journalist op het gebied van wetenschap en nieuwe media; Hein Visser, directeur van KPN Noord-Oost Nederland; en Hans Weerkamp, directeur van Vertis.

CU Award
In de categorie Bedrijfskundig won Iwan Jager met zijn afstudeerscriptie 'Openheid van zaken'. Centrale vraagstelling in dit onderzoek was: "Hoe zit het met de inrichting en aanpassing van de bedrijfsvoering bij de (volledige) overgang naar open source?" Als resultaat is een aantal adviezen geformuleerd. De voordelen die voor Open Source Software (OSS) gelden zijn onder meer dat de kosten goedkoper zullen uitvallen dan bij Closed Source Software. Andere voordelen van OSS zijn: betrouwbaarheid en flexibiliteit. Een nadeel van OSS is de compatibiliteit van de software. Dit zal moeten worden verbeterd door het gebruik van open standaarden. Als een bedrijf besluit om OSS te gaan ontwikkelen zullen er enkele veranderingen moeten worden doorgevoerd in de structuur van het bedrijf. Er zal moeten worden nagedacht over hoe er ontwikkeld wordt en hoe vaak er nieuwe updates en releases beschikbaar zullen komen. Daarnaast is het belangrijk om de juridische aspecten goed te bestuderen en gedeeltelijk nieuwe leveringsvoorwaarden op stellen.
De jury vond dit een prima rapport over een onderwerp waarover veel onzin wordt geschreven. Het resultaat van deze afstudeerscriptie is zo in de praktijk te gebruiken. Het rapport legt een basis voor nieuwe ontwikkelingen. Het rapport is goed geschreven.

In de categorie Deeltijd ging Martin Kuiper met de eer strijken met de scriptie 'Het integreren van informatiesystemen met HL7.'
Vraagstelling van dit onderzoek was: "Hoe kan een informatiesysteem met HL7 (communicatieprotocol) geïntegreerd worden met het standaard informatiesysteem van een ziekenhuis: Ziekenhuis Informatie Systeem (ZIS)?" Tijdens dit onderzoek is aan de hand van het implementeren van een nieuw informatiesysteem voor de vrijwilligersbibliotheek een handleiding ontworpen hoe nieuwe informatiesystemen te implementeren.

De jury zei het volgende over dit rapport: in een vlotte, goed leesbare stijl wordt de ICT in de ziekenhuiswereld uit de doeken gedaan. Prima analyse, want er is veel behoefte aan geïntegreerde ziekenhuissoftware. Het rapport is erg relevant en toepasbaar. Dit rapport laat zien wat iedere ICT'er van de Hanzehogeschool Groningen kan, als hij of zij de studie heeft afgerond. Het rapport is goed geschreven.

In de categorie Technisch kwam het duo Joris van der Burgh en Frans Kremer als eerste uit de bus met hun scriptie: 'Merging Archium with Java.'

Korte inhoud (in het Engels): The assignment was to further develop the compiler of a new, experimental programming language called Archium. This programming language is designed to be a superset of Java and is based upon component-oriented programming. The current Archium compiler's implementation can only process Java as a block of text; the superset and the language are separated. As a consequence, the usability of Java is severely limited because the compiler cannot validate the code. Furthermore, interaction between the superset and the language is impossible. To solve these problems, Archium and Java have to be merged. ArMPreP is the result of our effort to construct an automated merging tool. ArMPreP can automatically merge Archium with another (target) programming language by automatically analyzing the target languages' structure and merging the relevant parts. After developing and deploying ArMPreP with Java 1.5 as the target language, we created an extensive example application to test and validate the new, automatically generated, compiler.
De jury vond het prima werk, een voorbeeld van de geweldige potentie aan talent dat er in Groningen te vinden is, hele goede reguliere zelftoetsing. Er is een goede markt voor deze toepassing. Goede mix tussen theorie en praktijk, het rapport is op een heldere manier met voorbeelden en plaatjes gelardeerd. Het rapport blinkt uit in helderheid bij een zo complex onderwerp. Het onderwerp is uitdrukkelijk vernieuwend. Het gebruik van het Engels is goed.

______

Noot voor de pers: voor meer informatie kunt u contact opnemen met Steffy Praamstra, Hanzehogeschool Groningen, tel. (050) 595 56 56 of met Kees van der Mark, Vertis, tel. (0598) 66 61 05.


Verstreken tijd: 21 jaar en 124 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Keepit
Logo HCC
Logo PARKSIDE
Logo HCC
Logo SAS Nederland
Logo Xebia
Logo Proofpoint
Logo ilionx
Logo Palo Alto Networks
Logo Ctac
Logo Veeam Software
Logo IG&H
Logo Vultr
Logo Schneider Electric
Logo Keepit
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103449 persberichten
7018 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17275 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlINFLUX PR