www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl

x.com/ictberichten
Datum: (21 jaar en 14 dagen geleden)
Bedrijf:

BEDRIJVEN REGISEREN SNEL GROEIENDE OUTSOURCING VAN ICT SLECHT

Amsterdam, 22 april 2005 - Het uitbesteden van ICT (outsourcing) groeide het afgelopen jaar met 20 procent in Nederland. Regie vormt een grote bottleneck bij de aansturing van leveranciers en de eigen vraag. Bedrijven hebben nog te weinig gekwalificeerde mensen en competenties in huis om succes af te dwingen. Innovatie en nieuwe kostenvoordelen gedurende de overeenkomst worden nauwelijks bereikt, aangezien er onvoldoende regie is om leveranciers daarop af te rekenen. Regie spitst zich nu vooral toe op operationele zaken als het monitoren van service level agreements. De eigen regieorganisatie wordt met een klein zesje dan ook als 'mager' beoordeeld.

Uit Nederlands onderzoek onder meer dan 200 CFO's en CIO's die betrokken zijn bij outsourcing blijkt dat regie ten aanzien van de vraag (vanuit de bedrijfseenheden) en het aanbod (de leveranciers) gebrekkig is. Het probleem wordt door de meerderheid van de respondenten onderkend. Het positieve is dat bij bedrijven die reeds twee of meer jaar outsourcen, regieverbetering hoog op de agenda staat. Het onderzoek toont aan welke competenties moeten worden ontwikkeld en hoe deze organisatorisch zijn te verankeren.

De kosten van regie nemen toe wanneer er meer leveranciers bij worden betrokken. Bij twee leveranciers zijn de regiekosten 5 procent van het bedrag dat gemoeid is met de overeenkomst. Bij drie tot vijf leveranciers lopen die kosten op tot 8 procent. Los van de kosten van regie, neemt het aantal fricties snel toe wanneer de regie niet in staat is de samenhang tussen de uitbestede 'kavels' te waarborgen.
Multi-vendor outsourcing kan lonen, maar zonder betere regie lopen de onvoorziene kosten op.

In het onderzoek zijn de veertig grootste uitbestedingcontracten in Nederland verwerkt. "Wanneer wordt uitbesteed, wordt de regie vaak vergeten. Dat leidt later tot onrust en extra kosten", volgens Marco Gianotten, directeur van onderzoeksbureau Giarte, dat met het internationale adviesbureau Morgan Chambers het onderzoek heeft opgezet. "Het onderzoek toont overduidelijk aan dat de kwaliteit van de regievoering een directe relatie heeft met informatiemanagement", meent Albert Sprokholt, directeur Europa van Morgan Chambers.

Achtergrond voor redactie
Het onderzoek is opgezet en uitgevoerd door Giarte, een bureau gespecialiseerd in research met en onder topmanagers. Morgan Chambers is medeorganisator van het onderzoek en een onafhankelijk management consultant voor sourcing van ICT en bedrijfsprocessen.

Het volledige onderzoeksrapport in PDF is op te vragen bij Ed Lute, 020 622 34 44 of ed@giarte.com. Neem voor nadere toelichting op het onderzoek contact op met Marco Gianotten, 020 - 622 3444 of 06 - 55 38 18 19 of Albert Sprokholt, 06 - 53 41 99 10.


Verstreken tijd: 21 jaar en 14 dagen
Giarte contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Palo Alto Networks
Logo Schneider Electric
Logo Xebia
Logo Trend Micro
Logo Veeam Software
Logo Descartes
Logo Huawei Technologies (Netherlands) B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103478 persberichten
7019 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17287 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.whizpr.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl