The ICT & Networking Event, (TINE) 2005, de grootste nationale ICT vakbeurs, is uitstekend verlopen. De groei van het aantal exposanten en bezoekers weerspiegelt de positieve stemming binnen de branche. De toename van congressen en seminars die gelijktijdig aan de vakbeurs werden georganiseerd laat de grote betrokkenheid en belangstelling van belanghebbende partijen zien. TINE 2005 werd gehouden van 19 tot en met 21 april 2005 in Amsterdam RAI en trok 15.874 bezoekers.
TINE heeft vorig jaar, net als veel ICT-bedrijven, te lijden gehad van de teruggang in de economie. Echter, het voorzichtige herstel dat wereldwijd zichtbaar is in de IT branche, was ook te merken op TINE 2005. Wim van Meerveld, senior product manager bij Amsterdam RAI, stelt: “We waren dit jaar uitverkocht, in tegenstelling tot vorig jaar was iedere vierkante meter in de hallen bezet.” Er hebben 321 exposanten deelgenomen aan TINE 2005, een groei van 9% ten opzichte van vorig jaar. Van Meerveld: “Onder de exposanten bevonden zich grote namen uit verschillende segmenten zoals Ericsson, Getronics/PinkRoccade, Microsoft, Siemens en Vodafone. We zijn blij dat op het laatste moment ook Novell nog heeft toegezegd van de partij te zijn. Het lijkt er op dat een nieuwe lente in de ICT is aangebroken.”
TINE 2005 trok 15.874 bezoekers, 18% meer dan in 2004 toen er 13.357 bezoekers naar het evenement kwamen. De sfeer op de beursvloer was ontspannen en exposanten kijken met een tevreden gevoel terug op het evenement. Jos Spierings, sales director Ericsson, geeft aan: “Op TINE 2005 hebben we kunnen laten zien wat Ericsson kan bieden. We hebben drie intensieve dagen gehad met een mooi resultaat. We kijken uit naar volgend jaar.” Ook Gerard Nijboer van Nijbos, een van de exposanten op Trends Valley, kijkt met grote tevredenheid terug op TINE 2005. “We hebben enkele tientallen serieuze leads overgehouden aan onze aanwezigheid op Trends Valley. Vijf partijen hebben op TINE 2005 ook echt een order bij ons geplaatst. Daarnaast heeft de enorme aandacht die de memory applicatie van onze toepassing trok ertoe geleid dat we het concept van digitale spellen voor senioren apart in de markt gaan zetten. Wij zijn dan ook zeer tevreden over de beurs!”, aldus Nijboer. Ook Bob Denton van XPO Events, organisator van MacExpo tijdens TINE 2005, was bijzonder te spreken over het evenement. Hij zegt: “Dit was een veelbelovende start. We kunnen hierop voortbouwen en kijken uit naar onze deelname volgend jaar.”
Marktplaats én kennisoverdracht
In de loop der jaren zijn er steeds meer congressen en seminars op het programma van het evenement komen te staan. “Het concept van een vakbeurs gecombineerd met informatie overdracht door middel van seminars op de beursvloer en congressen in het aanpalende congrescentrum is destijds enthousiast ontvangen door de markt” zegt van Meerveld van Amsterdam RAI. “Uit de reacties van de deelnemende partijen blijkt grote belangstelling en betrokkenheid bij het evenement. In totaal werden er gedurende drie dagen maar liefst meer dan 22 congressen of seminars georganiseerd. Naast het bij elkaar brengen van partijen op de beursvloer, is het element kennisoverdracht net zo belangrijk op TINE 2005. Dit onderstreept de rol van TINE als hét jaarlijkse evenement voor de IT-branche.”
Vosko Trofee
De Vosko Trofee, de prijs voor de meest vernieuwende Nederlandse ‘netwerk pionier’, werd tijdens TINE 2005 voor de tiende keer uitgereikt. Na de projectpresentaties door de vier finalisten werd Erwin Blom van VPRO Digitaal door de jury aangewezen als de winnaar. Hij kreeg de prijs voor techniek en toepassingen als 3VOOR12, 3VOOR12 lokaal (Internet toepassing) en Bieslog, de prachtige “geheimen van het schoolplein” website. Blom ontving een speciaal voor deze editie ontworpen en van zilver gesmede trofee. Naast de trofee ontving Blom een geldbedrag van 10.000 euro.
Over TINE
TINE is het grootste en meest toonaangevende vakevenement voor de ICT industrie in Nederland. TINE biedt een compleet overzicht van de meest actuele ICT producten, diensten en oplossingen en brengt de laatste trends & ontwikkelingen voor het voetlicht. Jaarlijks neemt meer dan 75 procent van de ICT marktleiders deel als exposant, de beurs trekt ongeveer 15.000 bezoekers. TINE richt zich op directieleden, ICT managers en ICT specialisten uit het bedrijfsleven en bij de overheid.
TINE 2006 wordt gehouden van woensdag 26 tot en met vrijdag 28 april 2006 in Amsterdam RAI. Meer informatie over TINE is te vinden op www.tine.nl