Utrecht, 27 november 2003 - Macromedia (Nasdaq: MACR) introduceert Macromedia Flex. Een presentatieserver en applicatieraamwerk waarmee professionele gebruikers rich internet applications kunnen ontwikkelen met behulp van bestaande tools, ontwerppatronen en infrastructuur. Flex maakt deel uit van de Macromedia MX productreeks en voorziet IT-afdelingen van de technologie waarmee zij in staat zijn de eindgebruiker applicaties aan te bieden, die even vlot en aangenaam werken als desktop software en een even groot bereik hebben als het Internet. Flex, vroeger bekend onder de codenaam 'Royale', biedt ontwikkelaars een op standaarden gebaseerde, declaratieve programmeermethode en server runtime-diensten. Hiermee kunnen zij rijke, intelligente gebruikersinterfaces ontwikkelen, op basis van het welbekende programma Macromedia FlashÔ, dat geschikt is voor verschillende platforms en toestellen. In afwachting van de definitieve versie, die in de eerste helft van 2004 op de markt komt, aanvaardt het Flex bètaprogramma nu al toepassingen. Meer informatie over Flex en over het bètaprogramma is te vinden op
http://www.macromedia.com/go/flex/.
"Flex brengt de bewezen efficiëntie van rich Internet applications-ontwikkeling naar een nieuwe gebruikersgemeenschap", zegt Norm Meyrowitz, productverantwoordelijke bij Macromedia. "Deze oplossing bouwt verder op de expertise, de tools en de standaarden die professionele ontwikkelaars nu al gebruiken voor het leveren van een compleet nieuwe soort professionele rich Internet applications."
"Bij bedrijven en gebruikers bestaat veel interesse voor het bouwen van toepassingen met thin, rich clients", zegt Rod Smith, IBM's vice president of Emerging Technologies en IBM Fellow. "De combinatie van Flex en IBM's WebSphere levert een fantastische architectuur op, die vlot samenwerkt met de bestaande infrastructuur, waarmee aan die vraag in de markt is voldaan. IBM werkt nauw samen met Macromedia rond de productontwikkeling en de marketing van Flex. We geloven dan ook dat de combinatie van Flex en WebSphere de klanten een perfecte manier biedt voor het bouwen van toepassingen met rich client gebruikersinterfaces."
Flex komt tegemoet aan de eisen en wensen van ontwikkelteams, die dankzij Flex hun bestaande tools, workflow, ontwerppatronen en infrastructuur ten volle kunnen benutten. Flex-ontwikkelaars programmeren rijke gebruikersinterfaces met behulp van een intuïteve, XML-gebaseerde taal die de Flex-server omzet in intelligente client-toepassingen, die draaien in de erg populaire Flash Player. Het Flex applicatieraamwerk omvat naast een vertrouwd programmeersysteem, een uitgebreide bibliotheek met bouwstenen voor de creatie van efficiënte toepassingen, en krachtige runtime-diensten voor dataconnectiviteit, implementatie en 'experience management'. De eerste versie van Flex zal draaien op de belangrijkste J2EE-applicatieservers. Een .NET-versie is gepland voor later. Flex is gebaseerd op wijdverspreide standaarden zoals XML, ECMAScript, SOAP web services en het Macromedia Flash (SWF) bestandsformaat.
In het kader van Flex werkt Macromedia aan twee projecten die uitgebreide tool-ondersteuning moeten opleveren voor het Flex-raamwerk en de server runtime-omgeving. Het eerste project, dat de codenaam 'Brady' draagt, is gebaseerd op Dreamweaverâ MX 2004 en levert visuele lay-out, geïntegreerde ontwikkeling en debugging voor Flex-toepassingen. Het tweede project, met de codenaam Partridge, dient geïntegreerde ondersteuning van Flex-programmatie toe te voegen aan de open source Eclipse-ontwikkelomgeving. Op die manier kunnen programmeurs hun Flex-toepassingen coderen, testen en debuggen vanuit de Eclipse IDE. De bèta-tests van Brady gaan normaal gezien begin december van start, en de Flex bèta-testers zullen ook aan dit programma kunnen deelnemen. De bèta-testfase van Partridge begint later. Macromedia plant verder ook de publicatie van een XML-schema dat basisondersteuning biedt voor Flex binnen de ontwikkelomgeving van derde partijen.
"Rich Internet applications bieden de mogelijkheid om te werken met informatie in een formaat dat visueel aantrekkelijk en duidelijk is. Hierdoor stijgt de productiviteit van de gebruiker en wordt het risico om fouten te maken verkleind", zegt Rikki Kirzner, research-verantwoordelijke bij marktanalist IDC. Dankzij het gebruik van XML-gebaseerde talen bij de creatie van dergelijke applicaties en interfaces kunnen ontwikkelaars sneller en gemakkelijker dynamische, en interactieve bedrijfstoepassingen creëren."
Macromedia Flex wordt in de eerste helft van 2004 op de markt gebracht. De licenties voor de Flex server zullen worden verkocht als die van een enterprise server software-product. Er komen ook gratis licenties ter evaluatie en voor de ontwikkeling op werkstations voor één gebruiker. Aanvullende informatie over Brady, Partridge, prijzen, licenties en configuraties zullen later beschikbaar zijn.
Verschillende bedrijven, waaronder Cap Gemini Ernst & Young; SBI Group, Inc.; WHITTMANHART; Mitem; AKQA, Inc.; Mindseye en E-Tree werken samen met Macromedia aan oplossingen gebaseerd op Flex-technologie.
Flex illustraties verkrijgbaar op aanvraag bij sylvia.tutenel@leadsunited.com
OVER MACROMEDIA
Beleving werkt stimulerend. Macromedia is gedreven door de overtuiging dat grote ervaringen bedrijven groot maken. Onze software helpt miljoenen professionele gebruikers, ontwikkelaars en designers om efficiënte, fascinerende en memorabele ervaringen te creëren en af te leveren - op het Internet, op vaste dragers, op draadloze en digitale toestellen.
###
Copyright 2002 Macromedia, Inc. Alle rechten voorbehouden. Macromedia, het Macromedia logo, Macromedia Flash, Dreamweaver en Macromedia Flex zijn handelsmerken of geregistreerde handelsmerken van Macromedia, Inc., die geregistreerd kunnen zijn in de Verenigde Staten en in andere landen. Andere namen van producten of services die hier worden vermeld, zijn handelsmerken van hun respectievelijke eigenaars.
Meer informatie over Macromedia: http://www.macromedia.com