www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (23 jaar en 16 dagen geleden)
Bedrijf:

Uit Europees onderzoek naar gebruik digitale media blijkt: Nederlandse koper kiest optische opslagmedia voor persoonlijk gebruik

  • gebruiker blijkt ouder dan we dachten
  • diskette blijft in trek

Schiphol-Rijk (Nederland), 13 mei 2003 -- Uit een onderzoek dat Imation in zes Europese landen heeft uitgevoerd naar het gebruik van verwisselbare digitale opslagmedia, zijn enkele interessante feiten ten aanzien van het gebruik van de verschillende gegevensdragers naar voren gekomen, zoals de bevinding dat het grootste gedeelte van de CD-R en DVD-gebruikers niet jongeren zijn met veel vrije tijd, maar juist volwassenen die voltijds werken. Ook kwam naar voren dat DVD-technologie langzaam aan voet aan de grond heeft gekregen, maar nog steeds veruit wordt verslagen door CD-R en CD-RW. Een andere interessante ontdekking is dat de oude vertrouwde diskette en magnetische tape nog steeds erg populair zijn voor de opslag van digitale gegevens.

Meer dan 2900 respondenten uit Nederland, Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en Engeland namen aan dit onderzoek deel.

Leefomgeving en technische uitrusting
Evenals de respondenten uit de andere vijf Europese landen, zijn ook de meeste Nederlandse respondenten (zelfstandig) werkzaam, namelijk in totaal 92,8 procent. Dit is een indicatie dat de groep gebruikers die ook in zijn vrije tijd geïnteresseerd is in het benutten van on line-diensten en digitale technologie zich niet beperkt tot personen onder de achttien jaar. Deze indicatie wordt versterkt door het antwoord van de respondenten op de vraag naar het aantal kinderen in het huishouden onder de zestien jaar. 57,7 procent van alle Nederlandse respondenten zegt dat er geen kinderen in het huishouden aanwezig zijn, wat overeenkomt met het Europese gemiddelde van 56,8 procent. De technische uitrusting van de huishoudens is verbazingwekkend hoog. 91,7 Procent antwoordt een desktop-computer te hebben, en maar liefst 49,4 procent heeft (daarnaast) een draagbare computer. Het Europese gemiddelde is respectievelijk 93,1 procent en 33,1 procent. Van de Nederlandse respondenten is 95,4 procent in het bezit van een CD-brander/-recorder, terwijl slechts 14,1 procent in het bezit is van een DVD-brander/ -recorder (het Europese gemiddelde is respectievelijk 84,1 procent en 9,3 procent). Van de respondenten is 19,5 procent van plan binnenkort - en 0,8 procent al volgende maand - een DVD-recorder aan te schaffen en 49,8 procent zegt een DVD-recorder aan te schaffen als de verkoopprijs lager is dan euro 250,00. De Europese gemiddelden zijn respectievelijk 6,2 procent die zegt volgende maand een DVD-recorder aan te schaffen en 47,7 procent als de prijs lager is dan
euro 300,00. 59,3 Procent van de Nederlandse respondenten is al in het bezit van een DVD-speler, tegenover het Europese gemiddelde van 53,2 procent.

“De terughoudendheid om apparatuur aan te schaffen voor het opslaan van digitale gegevens, films, muziek op be- of herschrijfbare DVD's (RAM-, R- en RW-media) kan worden toegeschreven aan het feit dat er momenteel een veelvoud aan verschillende formaten in de markt beschikbaar is”, zegt Theo Bouwmans, general manager Data Storage & Information Management Imation Benelux. “Imation biedt alle vijf de DVD-formaten en we kunnen de verkoopontwikkelingen in deze sector dus zeer nauwlettend in de gaten houden. We hebben al zeer veel informatiemateriaal over de DVD-technologie uitgebracht, om zo de onwetendheid en onzekerheid bij de consument te verminderen. Onze brochures en onze praktische tips, zoals de DVD-keuzetabel, bieden zowel de consument als de distributeurs en wederverkoper, uitgebreide informatie over de voordelen en mogelijkheden van de afzonderlijke DVD-technologieën."

Technische diversiteit
Geluiden dat het gebruik van digitale media zich beperkt tot een of twee producten, wordt niet gestaafd door dit onderzoek. Hoewel met 92,5 procent de meerderheid van de respondenten zegt CD-R's te hebben gekocht (Europese gemiddelde 87,9 procent), komt de diskette met 66 procent nog steeds op de tweede plaats (in Europa 69,9 procent). Voor back-up doeleinden wordt door 22 procent van de respondenten magnetische tape gebruikt (in Europa 18,5 procent), terwijl door 17,8 procent van de respondenten DVD's zijn aangeschaft (in Europa 14 procent). Slechts 2 procent van de Nederlandse respondenten gebruikt CD's alleen op het werk. In Europa ligt dit op 4,6 procent.

“Deze bevindingen komen overeen met onze eigen waarnemingen", zegt Theo Bouwmans. “In de werkomgeving zijn CD-R's nog lang geen standaardproduct. We zijn ervan overtuigd dat de diskette in veel kantoren en bij overheidsinstanties nog steeds het enige verwisselbare opslagmedium is dat wordt gebruikt. En diskettes zijn voor veel professionele toepassingen ook nog steeds toereikend.”

Deze bevinding komt ook overeen met de toepassing van CD-R(W)'s. Alhoewel het merendeel van de respondenten werkt, wordt ook deze optische opslagtechnologie het meest gebruikt voor persoonlijke doeleinden.

Gebruik en gebruikspatronen
58,5 procent van de Nederlandse respondenten gebruikt CD-R's en CD-RW's voor het opslaan van foto's, 22,8 procent voor de opslag van video's en 71,4 procent gebruikt dit medium voor het opslaan van muziek. De meerderheid echter - 80,1 procent - gebruikt CD-R(W) voor back-up doeleinden. De Europese cijfers zijn respectievelijk 59,5 procent voor foto's, 27,4 procent voor video, 70,4 procent voor muziek en 77,6 procent voor back-up. Ook hier is te zien dat de DVD een relatief kleine rol speelt. Slechts 5,8 procent van de Nederlandse respondenten gebruikt DVD's voor foto's, 12,9 procent voor video's, 6,2 procent voor muziek en 8,3 procent voor het maken van een back-up. De Europese gemiddelden zijn 6,8 procent voor foto's, 10,7 procent voor video, 5,7 procent voor muziek en 6,9 procent voor het maken van een back-up. De actieve gebruikers zijn niet zuinig wat betreft de uitgaven aan data-opslagmedia: 95,4 procent van de Nederlandse respondenten (83,3 procent in Europa) geeft aan jaarlijks ongeveer € 1000,00 aan (voorbespeelde) opslagmedia (ook spellen en dergelijke) te besteden. Van de Nederlandse respondenten koopt 29,5 procent eens per maand data-opslagmedia, terwijl 37,8 procent dit eens per drie maanden doet. De CD-R's en CD-RW's worden voornamelijk bij de computervakhandel gekocht (61,4 procent). Het warenhuis (30,7 procent), de elektronicawinkel (29,0 procent), de kantoorvakhandel (22,0 procent) en de supermarkt (19,9 procent) komen respectievelijk op de tweede, derde, vierde en vijfde plaats. Slechts 12,4 procent van de respondenten koopt deze opslagproducten on line (in Europa is dit gemiddeld 22,9 procent). Buiten de kantoorvakhandel, is specifiek de kantoorboekhandel nog eens goed voor 6,2 procent.

Van de respondenten zegt 81,3 procent zijn kennis over technische zaken bij te houden via internet, 67,6 procent houdt zijn kennis bij via technische of computertijdschriften en 40,2 procent luistert naar vrienden. Collega's vormen voor 34,4 procent een informatiebron en 24,1 procent luistert naar de computervakhandelaar. Uiteraard hebben de respondenten hun antwoord on line gegeven, wat een voorkeur voor het digitale informatiekaal voor de hand liggend maakt.

Zuinig?
Wanneer een consument van plan is een specifiek data-opslagproduct aan te schaffen, zijn met name de kwaliteit, het bekende merk en de prijs van belang: 70,6 procent geeft aan de merknaam belangrijk tot zeer belangrijk te vinden (Europees gemiddelde 52,4 procent) en 52,3 procent zegt de prijs bij de aanschaf in ogenschouw te nemen (Europees gemiddelde 60 procent).

Het belangrijkste criterium is ook voor de meeste Nederlandse respondenten de kwaliteit (89,7 procent). In Europa is dit cijfer 83 procent. Alle vooroordelen ten spijt, kiezen binnen Europa juist de Nederlanders bovengemiddeld voor kwaliteit boven de prijs en het merk.

Informatie over het onderzoek
Het internetonderzoek is gehouden onder consumenten die hebben meegedaan aan een Imation campagne en wedstrijd in de zomer van 2002. Meer dan 130.000 mensen uit tien landen namen deel en 2492 deelnemers uit zes verschillende landen hebben vervolgens meegedaan aan een vrijwillig en gedeeltelijk anoniem onderzoek. Er werden vragen over 28 onderwerpen gesteld, met een totaal van 170 keuzecriteria, waarbij op een beperkt aantal vragen meer antwoorden mogelijk waren.

Imation
Imation Corporation is ontwikkelaar, fabrikant en leverancier van magnetische en optische, verwisselbare opslagmedia. Het brede productassortiment van Imation voorziet in opslagbehoeften variërend van een paar megabytes tot honderden gigabytes. Imation is in meer dan zestig landen vertegenwoordigd en heeft producten voor zowel de consumentenmarkt als de zakelijke markt. Dankzij meer dan driehonderd patenten en de meer dan driehonderd onderzoekers en ontwikkelaars die bij Imation werkzaam zijn, weet Imation haar positie als pionier op het gebied van magnetische en optische mediatechnologieën te handhaven.

In maart 2003 had Imation wereldwijd 2800 mensen in dienst. Het hoofdkantoor van Imation bevindt zich in Oakdale, Minnesota, V.S. Het Europese hoofdkantoor is gevestigd in Schiphol-Rijk. Meer informatie is te vinden op de website www.imation.com en op de Nederlandse website www.imation.nl.

Meer informatie:
Persberichten, achtergrondinformatie en foto’s zijn te vinden op www.online-pressrooms.com

Imation International B.V.
Mady Wiessenberg
00 31 (20) 654 21 54
mdwiessenberg@imation.com

Lubbers & De Jong B.V.
Marije Verdouw
00 31 (20) 421 05 65
marije@l-dj.nl

Certain information contained in this press release, which does not relate to historical financial information, including the Business Outlook, may be deemed to constitute forward-looking statements within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. Such statements are subject to certain risks and uncertainties that could cause the Company's actual results in the future to differ materially from its historical results and those presently anticipated or projected. Among these factors are continuing uncertainty in global economic and political conditions that make it particularly difficult to predict product demand, the Company's ability to meet its cost reduction and revenue growth targets, its ability to implement its restructuring programs for the estimated costs on a timely basis and to achieve the projected benefits, its ability to introduce new offerings in a timely manner either independently or in association with OEMs or other third parties, the competitive pricing environment, foreign currency fluctuations, the outcome of litigation, the ability of Imation to secure adequate supply of raw materials and certain high demand products, the ready availability and price of energy, the market acceptance of newly introduced offerings, the rate of decline for certain existing products as well as various factors set forth in the Company's filings with the Securities and Exchange Commission.


Verstreken tijd: 23 jaar en 16 dagen
Imation Europe.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo Stichting Z-CERT
Logo Emixa
Logo VirtualPBX.nl
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Ciphix
Logo Brightmine
Logo Schneider Electric
Logo HCC
Logo Proofpoint
Logo PocketBook
Logo MIRhosting
Logo LANCOM Systems
Logo S2GRUPO
Logo KnowBe4
Logo Trend Micro
Logo Bidfood
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Pegasystems
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103395 persberichten
7014 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17251 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlINFLUX PRwww.deepr.nl