Alblasserdam, 9 januari 2003 - Triangle Networks International BV gaat voor IBM de distributie van de KidSmart in Nederland verzorgen. Na assemblage en configuratie levert Triangle de computers af bij de in onderwijs gespecialiseerde partners van IBM.
“Qua toepassing van ICT in het lager onderwijs gaat het al een stuk beter dan jaren geleden. Maar je ziet dat er met name in achterstandswijken in de eerste klassen van het basisonderwijs nog een grote achterstand is.We zijn dan ook erg blij dat juist een club als IBM dit gat probeert te dichten met een zeer kindvriendelijke PC op plaatsen waar het nog echt nodig is”, aldus John Duurkoop Commercial Director bij Triangle Networks International BV. “Iedereen in de keten van fabrikant tot reseller werkt belangeloos mee en wij zijn dan ook erg blij dat wij hier ons steentje aan kunnen bijdragen”.
In het KidSmart Early Learning Programme doneert IBM speciale computers aan diverse Nederlandse scholen. Zo kunnen kinderen al op vroege leeftijd kennismaken met de informatietechnologie. Met de KidSmart wil IBM een bijdrage leveren aan het dichten van de digitale kenniskloof. Door kinderen op school spelenderwijs met computers te leren omgaan, hebben de kinderen meer gelijke kansen. Het programma voorziet ook in een website, met een gedeelte voor onderwijzers en een gedeelte voor ouders. De KidSmart is een kleurrijke en speciaal vormgegeven computer die plaats biedt aan twee kinderen waardoor interactie gestimuleerd wordt.
De eerste KidSmart wordt donderdag 16 januari aanstaande overhandigd aan peuterspeelzaal ’t Klimhof in Den Haag. Aansluitend is er een forumdiscussie over het belang van computers in het onderwijs. In het forum hebben zitting: Joop Wijn, staatssecretaris van Economische Zaken; Bart Fehmers, algemeen directeur IBM Nederland; Jacqueline Jurna, hoofd van het Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding (HCO).
Tijdens de ontwikkeling van het programma is nauw samengewerkt met ouders en onderwijzers. Het project is in 1998 gestart. Een onderzoek van de Universiteit van Cambridge (2001) toont aan dat de KidSmart een positieve bijdrage levert aan de kwaliteit van het onderwijs en het concentratievermogen van de kinderen. Om deze uitkomsten te testen wordt er in vijf Europese landen nader onderzoek gedaan.
Over Triangle
Triangle Networks International BV is een middelgrote IT-distributeur en levert ondermeer IBM, Compaq, Mermaid, Oneac, Microsoft, Cisco, APC, MGE en Powerware. Triangle Networks International BV is opgericht in 1993 en heeft momenteel een personeelsbestand van 35 medewerkers. Meer informatie kunt u vinden op www.triangle.nl
Over IBM
IBM Nederland NV levert in samenwerking met haar business partners een compleet scala computerapparatuur, programmatuur en bijbehorende diensten. Meer informatie is terug te vinden op de website: www.ibm.com.
Meer informatie over het KidSmart programma vindt u op http://www.ibm.com/ibm/ibmgives/edc/index.htm.
Perscontacten
Triangle Networks International BV
John Duurkoop
Kelvinring 44
2952 BG ALBLASSERDAM
Tel. (078) 692 25 25
Fax (078) 699 03 44
E-mail: john.duurkoop@triangle.nl
IBM Nederland NV
Etta Pouw
Johan Huizingalaan 765
1066 VH AMSTERDAM
Tel. (020) 513 42 28
Fax (020) 617 76 00
E-mail: etta_pouw@nl.ibm.com