www.whizpr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
ProgressCommunications.euINFLUX PRINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (175 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Lubbers De Jong

Keen Venture Partners doet ‘first close’ van €150 miljoen voor zijn Europees defensie- en securitytechfonds

Grootste VC-fonds in Europa voor defense tech operationeel; kapitaal per direct beschikbaar voor Europese defense techbedrijven

Amsterdam, 18 november 2025 – Keen Venture Partners maakt vandaag bekend dat het de ‘first close’ heeft afgerond van zijn Europese defensie- en securitytechfonds. Het fonds heeft meer dan €150 miljoen opgehaald en is daarmee het grootste venture capital fonds in Europa dat zich volledig richt op defense tech. Keen is nu volledig operationeel en zet kapitaal in voor startups en scale-ups die werken aan defensie- en veiligheidstechnologie in Europese NAVO-landen.

NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft duidelijk gemaakt dat Europa niet langer kan wachten met het versterken van zijn eigen defensiecapaciteit. Meer investeren in Europese technologie is noodzakelijk om strategische autonomie te bereiken. De oorlog in Oekraïne heeft aangetoond dat schaalbare, software gedreven technologie, waaronder kunstmatige intelligentie en autonome systemen, bepalend is geworden bij moderne oorlogsvoering. Europese startups ontwikkelen ook dit soort technologie. Toch blijft momenteel slechts een kwart van de Europese defensiebudgetten binnen de EU. Daardoor missen innovators zowel kapitaal als toegang tot eerste defensie-klanten.

Private en institutionele investeerders aan boord
De ‘first close’ werd mogelijk gemaakt door toezeggingen van private en institutionele investeerders die de urgentie zien om het Europese defense tech-ecosysteem te versterken. Het Europees Investeringsfonds (EIF) en pensioenfonds PME zeggen elk €40 miljoen toe. Keen is het eerste Europese VC-fonds dat een commitment heeft ontvangen van het EIF in het kader van het nieuwe €175 miljoen Defence Investment Programme. Onder de investeerders bevinden zich daarnaast TNO, het grootste onderzoeksinstituut van Nederland met uitgebreide expertise in defense- en deeptech, ABN AMRO en LIOF, de regionale ontwikkelingsmaatschappij voor Limburg. Daarmee is een breed spectrum aan kennisinstellingen, financiële partijen en regionale investeerdersbetrokken bij het versterken van het Europese defense tech-ecosysteem.

"Met de first close afgerond draaien we nu op volle toeren", aldus Alexander Ribbink en Giuseppe Lacerenza, partners bij Keen Venture Partners. “We hebben institutionele steun van het EIF en PME, en een adviesraad met diepgaande ervaring in militaire operaties en defensiebeleid. Europa heeft het talent, de technologie en de ambitie. Wat ontbrak, was kapitaal en toegang tot de eerste defensie-klanten. Die kloof dichten wij.”

“Onze boodschap aan ondernemers: als je technologie bouwt die het verschil kan maken op het moderne strijdveld of de weerbaarheid en afschrikking van Europa kan versterken, dan moeten we praten. Dit gaat over het toevoegen van ondernemers aan het Europese defense tech-ecosysteem en het samen bouwen aan een sterker, innovatiever Europa.”

Kapitaal inzetbaar
Keen investeert in bedrijven die dual-use technologie ontwikkelen en in defense-first bedrijven die cruciale capaciteiten rechtstreeks voor defensie bouwen. Daarbij richt het fonds zich op de belangrijkste gebieden binnen defense tech, waaronder cybersecurity, autonome systemen, afschrikking en ruimtevaart. Het fonds wil investeren in meer dan 25 bedrijven, van seed tot Series B, met de nadruk op Series A en investeringen tussen €1 en €10 miljoen.

Eerdere investeringen van Keen op het gebied van defensie en veiligheid zijn onder andere EclecticIQ, Perciv AI en Intelic (voorheen Avalor AI). Keen verwacht de komende jaren intensieve samenwerking en co-investeringen met andere Europese VC-fondsen. Om deze groeifase te ondersteunen, breidt Keen het team uit en werft het extra investment professionals.

Einde persbericht
Recent van Keen Venture Partners  
Keen Venture Partners doet ‘first close’ van €150 miljoen voor zijn Europees defensie- en securitytechfonds

Verstreken tijd: 175 dagen
PR contact  

Logo Lubbers De Jong
Keen Venture P.. contact  

+31 (0) 20 240 4451
www.keenventurepartners.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
Logo Proofpoint
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlwww.marcommit.nlProgressCommunications.eu
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl