ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (5 jaar en 84 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Woningzoekende kiezer verlangt directe actie van de overheid om de woningnood op te lossen

Woningen onbetaalbaar, onbereikbaar en onbeschikbaar; aandacht van gemeentes voor woningnood volgens woningzoekende kiezers onvoldoende

Hengelo – Ruim driekwart van de woningzoekende kiezers in Nederland (77%) vindt dat de landelijke en lokale overheid dringend in actie moet komen om de woningnood aan te pakken. Hoewel de meerderheid van de gemeenten (82%) in Nederland zelf vindt voldoende focus te hebben op de woningnood, en zelfs 97 procent ervan aangeeft dat het bovenaan de gemeente-agenda staat, vindt maar liefst 70 procent van de woningzoekende kiezers dat de eigen gemeente onvoldoende focus heeft op de woningnood.

Onbetaalbaar, onbereikbaar en onbeschikbaar
Dit blijkt uit onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van ontwikkelend bouwer Plegt-Vos onder ruim 500 woningzoekenden en meer dan 100 gemeentemedewerkers met verantwoordelijkheid voor het woningbeleid, verdeeld over heel Nederland. Het onderzoek bevestigt het beeld dat een woning voor grote groepen woningzoekers onbetaalbaar, onbeschikbaar en onbereikbaar is:
  • Bijna 80 procent vindt de woningmarkt onbetaalbaar;
  • 64 procent stelt wooneisen enorm naar beneden bij het zoeken naar een nieuwe woning en bijna de helft van de 55-plussers zegt dat een passende woning onbeschikbaar is;
  • Ruim 45 procent van de jongere woningzoekers (18-35) stelt dat de woningmarkt onbereikbaar is omdat ze stelselmatig overboden worden.
Topprioriteit van woningzoekende kiezers
De urgentie van de woningnood krijgt onder de ondervraagde woningzoekers de op één na hoogste plek in de lijst van grootste vraagstukken van deze tijd (exclusief de coronacrisis). Plegt-Vos stelt dat het tijd is dat de politiek de samenwerking opzoekt met betrokken partijen om gezamenlijk tot een oplossing te komen. Algemeen directeur van Plegt-Vos Theo Opdam zegt hierover: “Uit ons onderzoek blijkt dat de beschikbaarheid van bouwlocaties en langlopende politieke en ambtelijke besluitvormingsprocessen de grootste knelpunten zijn voor het oplossen van de woningnood. Een volledig ontwikkel- en bouwtraject, inclusief alle wettelijke inspraakmogelijkheden, duurt al snel meer dan een jaar en dan hebben we het nog niet eens over vertragingen door bezwaarprocedures. Wetgeving geeft de overheid ruim de tijd voor procedures en die tijd wordt ook genomen. Om écht te kunnen versnellen en om innovatie in de sector zinvol te maken, zullen we de handen ineen moeten slaan.”

Snellere procedures en sneller bouwen
Plegt-Vos wijst op innovatieve oplossingen zoals sneller en fabrieksmatig bouwen, wat ook kan zorgen voor aanzienlijk kortere ontwikkel- en bouwprocedures. Bijvoorbeeld met de introductie van kwaliteitscertificaten voor gestandaardiseerde en fabrieksmatig geproduceerde woningen en woningonderdelen. Dit zou veel onderzoeks- en controleslagen door het ambtelijke apparaat overbodig maken wat leidt tot veel tijdwinst. Opdam zegt hierover: “Fabrieksmatig bouwen is ook nog eens vele malen sneller dan traditioneel bouwen. In ons onderzoek geeft dan ook bijna 75 procent van alle gemeenten aan dat dit een belangrijke oplossing is voor versnelling in de bouwopgaven. De mogelijkheden om te versnellen zijn er. Ik hoop dat het nieuwe kabinet de oproep van de kiezer heeft gehoord en met de sector in gesprek gaat over hoe we de mogelijkheden van vandaag morgen al kunnen toepassen.”

Onderzoek
Het onderzoek is uitgevoerd door MarktEffect in opdracht van Plegt-Vos. Aan het onderzoek namen 104 respondenten deel die werkzaam zijn bij gemeenten en (mede-)verantwoordelijk zijn voor het woonbeleid en 516 consumenten die op zoek zijn naar een nieuwe woning binnen nu en vijf jaar.

Verstreken tijd: 5 jaar en 84 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Plegt-Vos contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103695 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu