Amstelveen, 9 september 2002 - HP kondigt vandaag twee nieuwe grootformaatprinters aan: de HP Designjet 5500-serie en de HP Designjet 100. De HP Designjet 5500-serie is speciaal ontworpen voor aanbieders van printservices, GIS-professionals en grafici. Het is de meest productieve grootformaatprinter op de markt. De HP Designjet 100 is een betaalbare desktop inkjetprinter, geschikt voor architecten, interieurontwerpers en ingenieursbureaus.
HP Designjet 5500-serie
De nieuwe HP Designjet 5500-serie levert een printoutput op hoge snelheid: 9,3 m2 per uur op HP Glossy media en 17,6 m2 per uur op HP Coated media. Deze snelheden stellen aanbieders van printservices in staat om twee keer zoveel output per dag te leveren in vergelijking met het vorige HP Designjet 5000-model. Gebruik van HP Instant Dry Glossy papier verhoogt de productiviteit nog verder. Het papier is direct droog en direct na het printen te lamineren. Een ander voordeel van de korte droogtijden is dat prints minder vatbaar zijn voor vlekken, beeldtransfers en vingerafdrukken.
Met het nieuwe HP Designjet WebAccess kunnen gebruikers direct vanuit zeven veelgebruikte bestandsformaten printen, onder andere pdf, tiff en jpeg, zonder dat een driver nodig is of een applicatie hoeft te worden geopend. Printopdrachten die moeten worden herhaald, kunnen op de 40 GB harde schijf worden opgeslagen zodat handelingen niet telkens hoeven worden herhaald. Met een snellere HP Jetdirect netwerkkaart (4,5 MB/s) worden zeer hoge datatransmissiesnelheden behaald.
Gebruiksgemak en flexibiliteit
De HP Designjet 5500-serie is verkrijgbaar met printsystemen die dye- of gepigmenteerde UV-inktsoorten gebruiken. Verwisselbare UV-inkt en dye-inkt systemen zorgen ervoor dat printopdrachten met verschillende inktsoorten op één en dezelfde printer kunnen worden uitgevoerd.
Exceptionele beeldkwaliteit
De HP Designjet 5500 levert een beeldresolutie tot 1200 dpi. Met de HP precisietechnologie zijn meer continue tonen en zachtere kleurtransities mogelijk. De innovatieve heater van de printer zorgt voor een hoge beeldkwaliteit, zelfs op hoge snelheden. Dit komt doordat het vervorming van de media door hoge temperaturen tegengaat.
Modellen en prijzen
HP Designjet 5500: dye base model, 107 cm
€ 11.615,-
HP Designjet 5500: dye base model, 152 cm
€ 19.385,-
HP Designjet 5500ps: dye base model plus Postscript Level 3, PDF3, 107 cm
€ 14.730,-
HP Designjet 5500ps: dye base model plus Postscript Level 3, PDF3, 152 cm
€ 23.860,-
HP Designjet 5500 UV: UV base model, 152 cm
€ 20.550,-
HP Designjet 5500ps UV: UV base model plus Postscript Level 3, PDF3, 152 cm
€ 25.100,-
Verkrijgbare media
Bij dit printsysteem is een volwaardige reeks grootformaatmedia beschikbaar. De HP Designjet 5500-serie ondersteunt de HP CAD media set, bestaande uit HP Bright White papier, HP gecoat papier voor lijntekeningen, HP Clear Film en HP Vellum. Ook zijn HP Instant Dry Glossy en HP Heavyweight Coated media beschikbaar. Deze zijn speciaal geschikt voor opdrachten die speciale afwerking behoeven.
HP Designjet 100
De HP Designjet 100 levert kleurenprints voor tekeningen, afbeeldingen en Office-documenten (Word, Powerpoint) in een groot aantal formaten. In de standaard papierlade van 150 vel kunnen formaten tot A3+ worden opgeborgen. De aparte lade voor handmatige invoer kan papiergroottes tot A1 aan. De printerdriver heeft een uitgebreide set printmogelijkheden (zoom, custom sizing en aantal kopieën) in combinatie met CAD-mogelijkheden en kleurenopties.
Geweldige beeldkwaliteit en snelheid
Doordat de inkt met uiterste precisie wordt geplaatst, ontstaan scherpe, heldere lijnen en teksten gecombineerd met zachte kleurtransities en consistente fotokwaliteit tot 1200 dpi.
De HP Designjet 100 print tekstdocumenten op standaard papier af met een snelheid van elf pagina's per minuut (fast mode); een A-1 tekening wordt met een snelheid van negentig seconden per pagina afgedrukt (Fast mode).
Beschikbare media
Een uiteenlopende reeks mediaformaten zijn beschikbaar (tot A1-formaat single sheet), inclusief mediatypen zoals HP Coated, HP Heavy Weight Coated en HP Glossy. Tevens is er een nieuwe reeks CAD-media beschikbaar, zoals HP Bright White, HP Coated media voor lijntekeningen, HP Clear Film Natural Tracing, HP Vellum en HP Proofing.
Met het verbeterde HP Proofing Gloss, HP Proofing Semi-Gloss en HP Proofing Matte kunnen gebruikers de meest geschikte media kiezen, op maat gesneden tot maximaal A1-formaat: van zeer zuivere, nauwkeurige kleurenprints tot realistische fotoproeven die de vergelijking met offset media kunnen doorstaan.
De HP Designjet 100 heeft een verkoopadviesprijs van € 1.275,-.
Informatie over HP is te vinden op http://www.hp.nl.
HP is toonaangevend wereldwijd leverancier van IT producten, technologieën, oplossingen en diensten voor consumenten en organisaties. Het aanbod van HP omvat IT-infrastructuur, global services, personal computing, internet access devices, imaging en printing. Op 3 mei 2002 werd de fusie met Compaq Computer Corporation een feit.
Contactpersoon voor de redactie:
(niet voor publicatie)
Jos Baltes
PR Manager Business Customer Organisation
Tel 020 547 71 55
Fax 020 547 77 20
jos_baltes@hp.com
Nederlandstalige persberichten op www.hp.nl/pers