ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (8 jaar en 140 dagen geleden)
Bedrijf:

Crowdfunding nu ook mogelijk voor bedrijfsovername

Crowdfunding is erg populair maar helaas ongeschikt voor bedrijfsovernames. Het overnemen van een bedrijf is een vertrouwelijk proces. Terwijl crowdfunding online juist heel zichtbaar moet zijn om zo het publiek te bereiken. Dat bijt elkaar. Knab Crowdfunding heeft daar als eerste crowdfundplatform in Nederland een oplossing voor gevonden zodat crowdfunding nu ook ingezet kan worden voor de financiering van een bedrijfsovername. De oplossing is een overbruggingsfinanciering. De eerste twee bedrijfsovernames via Knab Crowdfunding zijn inmiddels een feit.

Het grote voordeel van crowdfunding is – naast de financiering – de extra marketingwaarde die een succesvolle aanvraag met zich meebrengt. Dit voordeel past natuurlijk niet bij het vertrouwelijke karakter van een bedrijfsovername. Zolang de deal niet rond is, wil vooral de verkoper absoluut niet dat zijn voorgenomen bedrijfsverkoop overal bekend wordt. Want dat leidt onvermijdelijk tot onrust en onzekerheid in en rondom het bedrijf. Bekendheid van de deal voorkomen is ook in het belang van de koper: je wilt immers geen concurrentie bij de koop van een bedrijf.

Overbruggingsfinanciering
Remko Jansen van Knab Crowdfunding: “We hebben een simpele maar effectieve oplossing bedacht voor dit probleem. Daarmee kan crowdfunding toch worden ingezet om financiering op te halen voor een bedrijfsovername. In deze constructie verstrekt Knab de koper in eerste instantie een overbruggingsfinanciering. Daarmee kan de koper formeel zijn bedrijfsovername realiseren door de overeengekomen koopsom te betalen. Daarna start de kopende ondernemer – samen met de Crowdfund Coach – de publieke crowdfunding.”

Binnen maximaal zes weken kan de ondernemer dan via de crowd het overbruggingskrediet herfinancieren. De hoogte van de overnamesom mag maximaal één miljoen euro zijn. De eigen inbreng van de ondernemer moet minimaal 20% van de overnamesom zijn. Knab investeert altijd 10% mee in de gevraagde lening.

Boost voor kleinere bedrijfsovernames
Remko Jansen: “Er zijn duizenden ondernemers die tegen hun pensioen aan lopen of om een andere reden graag hun bedrijf willen verkopen, maar moeite hebben een opvolger te vinden. Met aan de andere kant vele honderden personen met ondernemersambities en -capaciteiten die graag hun ondernemersdroom willen realiseren maar onvoldoende eigen middelen hebben. Ik denk dat deze gefaseerde financieringsconstructie van Knab een effectieve oplossing is om vooral de markt voor kleinere bedrijfsovernames een flinke boost te geven. Kortom, een mooie kans voor ondernemend Nederland.”

De twee eerste bedrijfsovernames die op deze manier zijn gegaan zijn de overname door Wilmod Heating & Systems van Kuwatec bv en de overname van Outboard Shop Rotterdam door Bonder SWW Advies.

Verstreken tijd: 8 jaar en 140 dagen
Knab contact  

Anne Ruth Groen
020-3031699
www.knab.nl

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Furore Conclusion
Logo Zscaler
Logo Anker Innovations
Logo Vertiv
Logo Wuunder
Logo Graduate Ventures
Logo HeadFirst Group
Logo Fujitsu Nederland
Logo Keepit
Logo HCC
Logo PARKSIDE
Logo HCC
Logo SAS Nederland
Logo Xebia
Logo Proofpoint
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103449 persberichten
7018 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17275 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
www.whizpr.nlwww.whizpr.nlINFLUX PR