ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (10 jaar en 54 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Oost-Europese developers verhogen werkethos in Nederlands scrumteam

Amsterdam, 4 mei 2016 – Waar het Nederlandse team wordt uitgebreid met developers uit Oost-Europa, ontstaat een hogere werkethos. Naast het feit dat er uiteraard met meer ontwikkelaars meer werk verzet kan worden, is dit een van de meest genoemde positieve effecten van een samengesteld team. Dit stelt Huxley IT, recruitmentbureau voor IT-specialisten, dat onderzocht hoe samengestelde teams functioneren. Vanwege het tekort aan developers in Nederland wordt steeds vaker naar het potentieel buiten de landsgrenzen gekeken. Nederlandse scrumteams met developers uit Oost-Europa zijn op dit moment sterk in opkomst.

De arbeidsmarktkansen voor Oost-Europese developers zijn in de betreffende landen relatief laag. Andere verklaringen voor het hoge werkethos van Oost-Europese expats zijn te herleiden uit hun drijfveren om in Nederland aan de slag te gaan. Zo zijn zij geïnteresseerd in een baan in Nederland vanwege de financiële voordelen, het vooruitzicht van hoogstaande educatie en de internationale ervaring die ze kunnen opdoen.

Complementair aan elkaar 
In de samengestelde teams is terug te zien dat Oost-Europeanen een andere achtergrond hebben wat betreft ervaring en opleiding. Daarnaast werken Oost-Europese developers graag in een vaste werkverdeling aan duidelijk afgebakende taken. Dit wordt als positief beoordeeld, onder voorwaarde dat dit goed wordt afgestemd binnen het scrumteam. Ten aanzien van de wensen van carrièrestappen zijn de Nederlanders en Oost-Europeanen ook complementair aan elkaar. Vaak kiezen Nederlandse ontwikkelaars voor het verbreden van hun scope naar managementtaken of business-analyse terwijl de Oost-Europeanen over het algemeen meer technisch de diepte in gaan.

Uitdagingen 
Naast positieve effecten van een samengesteld scrumteam zijn er ook een aantal uitdagingen naar voren gekomen in het onderzoek. Deze hebben vooral betrekking op de verschillen ten aanzien van communicatie, cultuur en sociale interactie. Denk hierbij aan een taalbarrière, omgang met hiërarchie, mate van openheid en behoefte aan contact na werktijd.

Joël Bennett, manager van de IT-divisie bij Huxley: “Het tekort aan Nederlandse developers wordt steeds nijpender. Uit het onderzoek ‘Digitaal vakmanschap’ blijkt dat 38 procent van IT-vacatures een vraag naar ontwikkelaars betreft. De invulling van deze vacatures is superbelangrijk, aangezien development sterk samenhangt met innovatie en de Nederlandse economie. Goede experts uit het buitenland zijn dan ook meer dan welkom. Om te zorgen dat een samengesteld team topprestaties neerzet, is een goede teamdynamiek cruciaal. Dit gaat verder dan alleen de technische afstemming. Minstens zo belangrijk is een prettige werkomgeving. Pas als iemand werk doet dat hij leuk vindt in een omgeving waar hij ‘happy’ is, komt iemand echt tot z’n recht.”

-----

Noot voor de redactie: Het onderzoek ‘Digitaal vakmanschap’ is uitgevoerd door Dialogic en Matchcare in opdracht van CA-ICT, CIO Platform Nederland en Nederland ICT.

Over Huxley IT 
Huxley IT is een strategische recruitmentpartner en koppelt al sinds 2001 de beste IT-bedrijven en -afdelingen aan de beste en slimste talenten. In de Nederlandse en Belgische markt bemiddelt Huxley IT-specialisten voor vaste en tijdelijke functies. Snelheid, kwaliteit en toewijding zijn onlosmakelijk verbonden met de dienstverlening van Huxley IT. Daarnaast heeft het recruitmentbureau continu oog voor het verbonden houden van haar personeel, klanten en kandidaten. Kijk voor meer informatie op: http://www.huxleyit.com/nl/.

Voor meer informatie:
Marcommit 
Pauline van Die
sthree@marcommit.nl
035-5822730

Verstreken tijd: 10 jaar en 54 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Huxley IT contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo Workday
Logo IG&H
Logo KnowBe4
Logo NTT DATA
Logo osapiens
Logo Marcommit
Logo PARKSIDE
Logo Exact
Logo Onguard
Logo Lightspeed
Logo Conclusion
Logo Veeam Software
Logo Nutanix
Logo BTG
Logo Bechtle Groep Nederland
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103824 persberichten
7041 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17518 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRwww.deepr.nl