Walldorf / München, 22 mei 2014 - TIS (Treasury Intelligence Solutions) (
www.tis.biz) vergroot zijn kapitaalsbasis met vier miljoen euro. In Zobito (
www.zobito.com), een in business software gespecialiseerde venture capitalist uit Zweden, vindt TIS een nieuwe financieringspartner.
Een andere deelnemer aan deze Series B-financieringsronde is de in München gevestigde Venture Capitalist Target Partners (
www.targetpartners.de) die drie jaar geleden ook al in de Series A-financieringsronde participeerde.
Betalingen en liquiditeit in ondernemingen betrouwbaar en efficiënt sturen
TIS biedt een ‘Smart Payments’ Software-as-a-Service-platform aan voor middelgrote en grote ondernemingen om wereldwijd bankrelaties, betaalverkeer en liquiditeit ze managen.
Met het aangetrokken kapitaal wil de in Walldorf (Duitsland) gevestigde onderneming voortgaande groei realiseren en haar marktaandeel in Europa uit te bouwen. Om dit te bereiken, moet zowel in de verkoop van het platform als in de verdere uitbouw van het cloud-platform geïnvesteerd worden.
“We zien bij ondernemingen een sterke trend in de richting van cloud- en SaaS-oplossingen. Op die trend willen we inspelen”, stelt Jörg Wiemer, CEO en een van de drie oprichters van TIS.
Tevreden klanten en een sterke groei
“Heterogene E-Banking-tools en ERP-systemen in combinatie met een ontbrekende standaardisering bij betaalformats, stellen CFO’s en financiële afdelingen voor grote uitdagingen. TIS biedt de oplossing. Het managementteam van deze leverancier heeft veel ervaring met de problematiek en de competenties van de teamleden vullen elkaar optimaal aan”, is het enthousiaste oordeel van Markus Roithmeier van Zobito over de investeringsronde. CEO Wiemer was bijvoorbeeld vóór de oprichting van TIS werkzaam als Head of Global Treasury bij ERP-fabrikant SAP.
Veel gerenommeerde ondernemingen, zoals Volkswagen, Dachser en Fujitsu, maken al gebruik van de oplossingen van TIS om bankrekeningen te managen of om hun betaalverkeer binnen het gehele concern te standaardiseren en te analyseren. “TIS wint niet alleen meer klanten voor zich, maar heeft sinds onze investering in 2011 geen enkele klant verloren. Met bestaande en nieuwe klanten wordt de omzet sterk vergroot”, meent Berthold von Freyberg, Partner bij Target Partners.
“De ervaring die Target Partners heeft bij het samenwerken met ondernemingen en de marktkennis die zij in huis hebben, vormen een sterke bijdrage aan onze ontwikkeling. Het team van Zobito is erin gespecialiseerd om wereldwijde verkooporganisaties op te bouwen en duurzame groei te realiseren”, is het commentaar van Jörg Wiemer op de investeringsbereidheid bij de investeerders.
Zobito is opgericht door het team dat verantwoordelijk was voor de snelle groei van softwareonderneming QlikTech en de daaropvolgende succesvolle beursgang in 2010.
TIS werd bij de financieringsronde exclusief met advies bijgestaan door technologie Investment Banking Firm GP Bullhound.
####
Over Zobito:
Zobito is een in Zweden gevestigde investerings- en adviesorganisatie die de traditionele verstrekking van groeikapitaal een nieuwe draai wil geven. Het partnerteam is erin gespecialiseerd, in ondernemingen een duurzame dynamiek te ontwikkelen. Met deze unieke positionering helpt het Zobito-team Europese Softwareondernemingen bij gereduceerd risico sneller te groeien.
Zobito focust zich bij investeringen op business softwareondernemingen met een groot groeipotentieel, maar altijd in sydicatie met toonaangevende fondsen en ervaren ondernemers. Zobito ondersteunt de ondernemers bij het ontwikkelen van Go-to-Market-Strategieën en hun realisatie, bij de inrichten van beloningssystemen als ook bij de ontwikkeling van technologie en talent binnen de ondernemingen. Dit alles met het doel, groei te stimuleren en omzetrisico’s te verkleinen, om zo de waarde van de ondernemingen in het investeringsportfolio te vergroten.
Lees meer op
www.zobito.com
Perscontact Zobito:
Zobito AB
Markus Roithmeier, Partner
Tel.: 00 49 173 717 4207
Mail:
markus.roithmeier@zobito.com
Over Target Partners
Met 230 miljoen euro onder management hoort Target Partners tot de leidende Early-Stage Venture Capital-ondernemingen van Duitsland. De firma financiert jonge ondernemingen bij de start-up en vervolgfase met durfkapitaal en ondersteunt de jonge firma’s tijdens de ontwikkelings- en groeifase. Met meerjarige ervaring als manager, ondernemer en Venture Capitalist, kunnen de teamleden van Target Partners ondernemers met raad terzijde staan om producten en diensten te ontwikkelen en op de markt te brengen. Ook adviseren ze bij het opbouwen van een organisatiestructuur, financieringen rond te krijgen en ondernemingen in Europa en Amerika naar de beurs te brengen.
Lees meer op:
www.targetpartners.de.
Twitter:
www.twitter.com/targetpartners
Facebook:
www.facebook.com/targetpartners
Perscontact Target Partners:
Sprachperlen GmbH
Agency voor Ondernemerscommunicatie
Helena Pröpster
Ehrengutstrasse 5
80469 München
Tel.: 00 49 89 411 53 199
Mail:
targetpartners@sprachperlen.de
Over TIS:
TIS (Treasury Intelligence Solutions GmbH) is het toonaangevende cloud platform voor het wereldwijd managen van zakelijke betalingen, liquiditeit en bankrelaties. De onderneming maakt SMART PAYMENTS mogelijk zodat de klant geholpen wordt betere beslissingen te nemen. TIS maakt het ondernemingen mogelijke betalingen efficiënter, betrouwbaarder en meer kosten efficiënt af te handelen. Daarnaast maakt TIS het haar klanten mogelijk betere beslissingen te nemen, door de analyse van de financiële en operationele prestaties van de onderneming op basis van het real time betalingsverkeer.
Perscontact TIS:
Treasury Intelligence Solutions GmbH
Industriestrasse 39c
69190 Walldorf
Jörg Wiemer, CEO
Tel.: 00 49 6227 69824-0
Fax: 00 49 6227 69824-97
Mail:
press@tis.biz
LVTPR:
Mels Dees/ Gijs van Beek
Tel.: 030 6565 070
Mail:
TIS@lvtpr.nl