www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (13 jaar en 154 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Whizpr

Trend Micro Security Rapport Q3 2013: Apple populair bij cybercriminelen en Nederland op nummer 2 landen die malafide URL’s hosten

Vianen, 11 november 2013 - Het gebruik van Apple-gerelateerde phishingsites blijkt een populaire methode onder cybercriminelen, blijkt uit het Q3 2013 Security Roundup Report van Trend Micro, specialist op het gebied van virtualisatie en cloud-beveiliging. Daarnaast blijkt dat Nederland wereldwijd op de tweede plek staat van landen die de meeste malafide URL’s hosten. Ook blijft malware gericht op online bankieren wereldwijd aanzienlijk stijgen.

Apple populair
Cybercriminelen maakten in het derde kwartaal van dit jaar handig gebruik van de populariteit en het nieuws rond Apple. Er is een duidelijke piek te zien in het aantal Apple-gerelateerde phishingsites toen er geruchten waren omtrent de nieuwe iPhone 5S en het nieuwe besturingssysteem IOS 7. In juli werden 4.100 Apple-gerelateerde phishingsites geïdentificeerd, gevolgd door 1.900 in augustus en 2.500 in september.

Tonny Roelofs, Country Manager Trend Micro Nederland: “Analisten verwachten dat er in het vierde kwartaal van dit jaar 31 miljoen iPhones en 15 miljoen iPads zullen worden verkocht. Consumenten die rond de feestdagen een Apple-product willen aanschaffen moeten dan ook voorzichtig zijn op internet omdat er een groot aantal Apple-gerelateerde phishingsites zijn. Cybercriminelen proberen op deze manier persoonlijke en financiële gegevens te bemachtigen.”

Nederland op tweede plaats hosten malafide URL’s
Nederland staat wereldwijd op de tweede plek van landen die de meeste malafide URL’s hosten. De Verenigde Staten staat net als vorig kwartaal nog steeds op nummer één. Daarnaast staat Nederland in de top tien van landen met het grootste aantal Botnet-verbindingen.

1 miljoen kwaadaardige apps in Play Store
Eerder voorspelde TrendLabs dat het aantal malafide Android-apps aan het einde van dit jaar zal stijgen tot 1 miljoen. Uit het security roundup-rapport blijkt dat dit aantal reeds behaald is in het derde kwartaal van dit jaar.

Toename in malware online bankieren
Het aantal malware-infecties gericht op online bankieren bereikte in het derde kwartaal van dit jaar het hoogste aantal sinds 2002. Onderzoekers van Trend Micro identificeerden in het derde kwartaal meer dan 200.000 malware-infecties gericht op online bankieren.

In Europa ligt het aantal infecties lager dan in de Verenigde Staten. Oorzaak van dit verschil is waarschijnlijk het feit dat multi-factor authenticatie in Europa vaker voorkomt dan in de Verenigde Staten.

Het volledige Q3 2013 Security Roundup Report is hier te vinden.

                                                   -----------------------------------

Over Trend Micro
Trend Micro Inc. is wereldwijde specialist op het gebied van beveiligingssoftware en zorgt voor een veilige uitwisseling van digitale informatie. De oplossingen voor consumenten, bedrijven en overheden bieden een gelaagde content-beveiliging voor optimale bescherming van informatie op mobiele apparaten, endpoints, gateways, servers en in de cloud. Trend Micro zorgt voor slimme bescherming van informatie, met behulp van een innovatieve beveiligingstechnologie die eenvoudig te gebruiken en beheren is en past binnen een dynamische wereld. Alle oplossingen worden dan ook ondersteund door het Trend Micro Smart Protection Network. Deze cloud-based infrastructuur wordt ondersteund door meer dan 1.200 beveiligingsexperts over de hele wereld. Voor meer informatie: blog.trendmicro.nl en trendmicro.nl

Voor meer informatie
Trend Micro
Barry van Vliet
Tel:  0347 358 430
E-mail: barry_vanvliet(at)trendmicro.nl

Whizpr
Esther Baltes / Renée Rijken
Tel:  0317 410 483
E-mail: trendmicro(at)whizpr.nl
Recent van Trend Micro  
TrendAI zet Claude Opus 4.8 in voor snellere detectie van kwetsbaarheden en risicobeperking

TrendAI Zero Day Initiative vindt 47 unieke zero-days tijdens Pwn2Own Berlijn

TrendAI en Anthropic intensiveren samenwerking rond AI-gestuurde detectie van kwetsbaarheden en risicobeperking met Claude Opus 4.7

Verstreken tijd: 13 jaar en 154 dagen
PR contact  

Logo Whizpr
Trend Micro contact  

+31 (0) 20 399 8304
www.trendmicro.com

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Amazon Web Services
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103695 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR