IJsselstein, 9 september 2009 – SafeNet, Inc., een van de marktleiders in informatiebeveiliging, krijgt voor zijn op Java gebaseerde eToken PRO USB 72K- en eToken PRO Smartcard 72K-authenticatieoplossingen de FIPS 140-2-certificering niveau 2 en 3. FIPS staat voor Federal Information Processing Standards. SafeNet, Inc. valt nu onder gezamenlijk management met Aladdin Knowledge Systems.
Het brede en veelzijdige aanbod van SafeNet-authenticatieoplossingen stelt organisaties in staat gevoelige gegevens en DigiD’s te beschermen. Daarnaast beschermen de SafeNet-oplossingen de netwerkcapaciteit en -infrastructuur vanuit meerdere domeinen, waaronder VPN’s, laptops en pc’s. Deze oplossingen worden ondersteund door het Token Management System (TMS) 5.0, dat het beheer en het gebruik van wachtwoorden en authenticators vereenvoudigt.
De eToken PRO USB is het vlaggenschip van het gecertificeerde authenticatieportfolio van SafeNet. Samen met de smartcards zijn dit de eerste op Java gebaseerde authenticators die een rigoureuze test ondergaan bij InfoGard, het testlab voor cryptografische modules van het gerenommeerde National Institute of Standards & Technology (NIST).
FIPS 140-2 definieert strenge eisen voor cryptografische functionaliteit en het beschermen van bijbehorende sleutels. Een FIPS-certificering garandeert dat een beveiligingsproduct zijn eigen sleutels kan beschermen, veilige API’s biedt, zelftests kan uitvoeren, zijn eigen status weergeeft en rolgebaseerde authenticatie van gebruikers mogelijk kan maken. Met de strikte hardware-eisen van FIPS 140-2-certificering niveau 2 en 3 streeft de SafeNet eToken-technologie niet-gecertificeerde en gecertificeerde niveau 1- en niveau 2-authenticatietokens voorbij. FIPS 140-2 niveau 3 geeft aan dat een token frauderesistent is, terwijl de niveaus 1 en 2 voorzien moeten zijn van antifraudefunctionaliteit.
“De FIPS-certificering voor de eToken-oplossingen toont de inzet van SafeNet om te voldoen aan de meest strikte standaarden en regelgeving. Bovendien bewijst SafeNet zich te houden aan de meest stringente eisen voor gegevensbeveiliging, waaraan overheden en bedrijven tegenwoordig moeten voldoen”, zegt Shlomi Yanai, Vice-President Authentication van SafeNet. “Deze innovatieve productlijn is slechts één voorbeeld van het technologische leiderschap en de concurrentiekracht die SafeNet en Aladdin samen bieden en zullen blijven ontwikkelen.”
####
Over SafeNet en Aladdin Knowledge Systems
In 2007 werd SafeNet overgenomen door Vector Capital, een technologiebedrijf met een eigen vermogen van twee miljard dollar. In maart 2009 nam Vector Capital Aladdin Knowledge Systems over en plaatste dit bedrijf onder het management van SafeNet. Samen vormen deze twee wereldwijd toonaangevende bedrijven het op twee na grootste informatiebeveiligingsbedrijf in de wereld. Beide bieden geïntegreerde oplossingen voor de steeds grotere beveiligingsuitdagingen van klanten. De versleutelingsoplossingen van SafeNet beschermen de communicatie, het intellectueel eigendom en de digitale identiteit van bedrijven en overheidsinstanties. De Aladdin-oplossingen voor softwarebeveiliging, -licenties en
-authenticatie beschermen de informatie, eigendommen en medewerkers van bedrijven tegen piraterij en fraude. SafeNet en Aladdin samen hebben een beveiligingsexpertise van ruim vijftig jaar in meer dan honderd landen over de gehele wereld. Aladdin zal in de toekomst volledig geïntegreerd worden in de SafeNet-organisatie. Meer informatie is te vinden op:
www.safenet-inc.com en
www.aladdin.com.
Voor meer informatie:
Progress Communications
Inger Hund
Tel.: +31 (0)20 363 11 52/ +31 (0)6 28 90 99 18
E-mail:
inger@progresscommunications.nl www.onlinepersbericht.nl