www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu

Volg ook via:
Datum: (18 jaar en 63 dagen geleden)

Onderzoek salaris CAD-professionals: Grote verschillen in beloning

Rotterdam, 8 september 2008 – Uit in opdracht van CADJOBS.nl uitgevoerd onderzoek blijkt dat binnen de CAD-sector grote verschillen bestaan in beloning. Zo verdienen 3D CAD Engineers gemiddeld 10% meer dan collega’s die met 2D software werken. Ook blijkt dat CAD-technici structureel minder verdienen dan ICT-professionals. Het salaris vormt echter geen belangrijke reden om van baan te veranderen.

Ondanks de sterke opkomst van geavanceerde 3D CAD-pakketten wordt het 2D CAD-pakket AutoCAD, zo blijkt uit het onderzoek, het meest gebruikt. Het verschil in beloning houdt verband met de software die CAD Engineers gebruiken in hun werk. Sectoren met veel R&D, zoals automotive en machinebouw, maken veel gebruik van 3D software. Salarissen liggen hier dan ook aanzienlijk hoger dan in bijvoorbeeld de bouw, waar nog veel met 2D CAD software gewerkt wordt.

Het feit dat CAD Engineers meer worden gezocht dan ICT’ers komt niet in de beloning tot uiting. De gemiddelde CAD Engineer verdient een totale beloning €.44.763, ten opzichte van €.51.670 voor een ICT’er. Ook het startsalaris ligt, bij eenzelfde opleidingsniveau, vaak enkele honderden euro’s lager. Bovendien blijkt het salaris zich minder snel te ontwikkelen dan in de ICT-sector.

Het overgrote merendeel van de respondenten toont zich redelijk tevreden tot tevreden over de beloning. Een hogere beloning is dan ook niet de belangrijkste motivatie om van baan te veranderen; een nieuwe (technische) uitdaging staat bij CAD Engineers op nummer 1. Ruim een derde van de respondenten heeft concrete plannen om van baan te veranderen, slechts een kleine groep geeft aan niet in de markt te zijn voor een nieuwe functie. Uit eigen onderzoek onder persoonlijk gescreende CAD Engineers concludeert CADJOBS.nl dat internet de belangrijkste bron is bij de oriëntatie op een nieuwe baan.

Over het onderzoek: Het onderzoek is in opdracht van CADJOBS.nl uitgevoerd door De Breed & Partners B.V. Aan het onderzoek deden 242 respondenten mee, voornamelijk in de leeftijdscategorie van 25 tot 34 jaar. Het gemiddeld aantal jaren werkervaring bedroeg 7 jaar.

Over CADJOBS.nl
CADJOBS.nl, gelanceerd in 1999, is gespecialiseerd in het werven & selecteren, detacheren, begeleiden en indien nodig verder opleiden van CAD- / Engineeringspecialisten. Tot de opdrachtgevers behoren productiebedrijven, bouwbedrijven, weg- en waterbouwbedrijven, (petro)chemische industrieën, ingenieurs- en architectenbureaus, lokale overheden, dealerorganisaties en leveranciers in de CAD branche. CADJOBS.nl hoofdkantoor is gevestigd in Rotterdam (Van Nelle Ontwerpfabriek).

Voor meer informatie of een exemplaar van het rapport kunt u contact opnemen met:

CADJOBS.nl
Sven Boender
Directeur
010-7504580 / 06-51191598

Stassen Communicatie
Philip Overkleeft
tel. (+31)30 6930664
mobiel (+31)6 30372268

Verstreken tijd: 18 jaar en 63 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo EPAM Systems
Logo osapiens
Logo Youforce
Logo Veeam Software
Logo Wuunder
Logo SureSync
Logo Proofpoint
Logo Techleap.nl
Logo NetApp
Logo Keepit
Logo Workday
Logo We talk SEO B.V.
Logo Buckaroo B.V.
Logo ENGIE
Logo Exact
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103868 persberichten
7044 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17548 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
ProgressCommunications.euProgressCommunications.euProgressCommunications.eu