CICT Solutions uit Veenendaal, dat IT-oplossingen levert aan met name retailorganisaties en groothandel, heeft C-Sol op de markt gebracht. C-Sol staat voor Chain Solutions: een geïntegreerde ketenoplossing voor informatiebeheer. De informatie is toegankelijk voor verschillende afdelingen en vestigingen binnen een bedrijf, maar ook voor andere partijen in de keten die bij het bedrijfsproces betrokken zijn.
"C-Sol is voortgekomen uit het besef dat de automatisering en informatie-uitwisseling in bedrijven en ketens nog niet altijd optimaal is ingericht", zegt Marco Correia, oprichter en directeur van CICT Solutions. "Ook in veel retailketens is de automatisering erg versnipperd. In de back-office worden ERP-achtige systemen gebruikt; losse systemen voor financiële administratie, personeelsbeheer en salarisadministratie, maar ook logistieke systemen voor voorraadbeheer, warehouse management en transportplanning. De vele koppelingen werken inefficiënt en daardoor ontstaan gemakkelijk fouten. Systeemintegratie en onderlinge informatie-uitwisseling laat vaak nog te wensen over. Daardoor blijven mogelijkheden van ketenintegratie, uniforme bedrijfsvoering, centraal assortimentsbeheer en actieplanning onbenut. Momenteel ontstaat dan ook een grote vraag naar ge?ntegreerde standaardoplossingen."
Ketenfilosofie
C-Sol is door CICT Solutions vanuit de ketenfilosofie ontwikkeld. C-Sol beheert en stuurt de supply chain van producent naar de consument. Het concept gaat uit van een centrale opslag en beheer van informatie. Daardoor kunnen inkoop, assortimentsbeheer, gezamenlijke acties en logistieke processen beter worden aangestuurd. "Dat vergroot je organisatievermogen en je grip op de gang van zaken, waardoor de prestaties flink verbeteren. Niet alleen in termen van kostenbesparingen -bijvoorbeeld bij de inkoop-, maar ook in termen van efficiencyverbetering en omzetverhoging", verduidelijkt Correia.
Modulaire opbouw
C-Sol biedt modules ter ondersteuning van een gevarieerd aantal bedrijfsprocessen zoals centraal artikelbeheer, ordering, document- en contentmanagement, actiemarketing (zoals narrowcasting, nieuwsbrieven en informatiezuilen), logistiek en rapportage/Business Intelligence. Binnenkort worden modules voor HRM, schappenplannen en winkelvisualisatie, klantregistratie en overige ketenspecifieke modules toegevoegd. "We hebben C-Sol bewust als een standaard en modulair opgebouwd systeem ontwikkeld", zegt Correia. "Dat beperkt de kosten en vergemakkelijkt de implementatie en het beheer. Dankzij de modulaire opbouw kan de implementatie gefaseerd en gekoppeld aan de strategie van de organisatie plaatsvinden. Het is bijvoorbeeld heel aantrekkelijk om te beginnen met de implementatie van de modules voor marketing en actiebeheer en het systeem vervolgens uit de breiden met modules voor de ondersteuning van inkoop, assortimentsbeheer en logistiek. Ook kunnen C-Sol of onderdelen daarvan gemakkelijk met bestaande ERP, PoS en finance systemen worden ge?ntegreerd. Hierdoor worden bestaande investeringen niet voortijdig afgeschreven."
Noot voor de pers: meer informatie over CICT Solutions en C-Sol is te vinden op
www.cict.nl. U kunt ook contact opnemen met Marco Correia, directeur van CICT Solutions, telefoon: 0318-581370 of per e-mail:
mc@cict.nl.
Perscontact: Wisse Kommunikatie, Theo Snijders, telefoon: 026-4431523 of per e-mail:
theo.snijders@wisse-worldcom.nl.
Over CICT Solutions
CICT Solutions werd in september 2000 opgericht en houdt zich bezig met automatiseringsoplossingen voor met name retailorganisaties en groothandel. CICT ontwikkelt en implementeert software-oplossingen en verzorgt het beheer van de geleverde systemen. Vanuit de kennis en ervaring van de oprichters met financiële systemen, ERP-systemen en logistieke software voor de groothandel werd in eigen beheer een aantal ICT-oplossingen voor narrowcasting, reclame-acties, ketenintegratie en logistiek voor retailbedrijven en groothandels ontwikkeld. Deze hebben de basis gevormd voor de nieuwe, integrale oplossing C-Sol. C-Sol staat voor Chain Solution en is vooral gericht op beheersing van de keten vanaf de producent tot en met de communicatie met de klant. Modules van C-Sol zijn onder meer in gebruik bij Jumbo Supermarkten en Wessanen.