Amsterdam, 29 oktober 2007 – Dot TK staat met 1.7 miljoen domeinnaamregistraties in de Top 10 van grootste aanbieders van domeinnamen. Het .tk-internetdomein is inmiddels groter dan .it (Italië) en .fr (Frankrijk). Vanwege de enorme groei in de afgelopen weken heeft Dot TK, tezamen met de overheid van Tokelau, de Polynesische eilandengroep achter .TK, besloten om met onmiddellijke ingang een tijdelijke registratiebeperking - ofwel een Sunrise Period – in te stellen voor betaalde domeinen.
Gedurende de Dot TK Sunrise Period kunnen alleen bedrijven met handelsmerken die bij één van de 28 handelsmerkautoriteiten zijn geregistreerd, in aanmerking komen voor betaalde registratie. Anderen kunnen tot 3 december géén betaalde .TK-domeinnamen registreren. Deze periode dient om de handelsmerken te beschermen en om misbruik van .TK-domeinnamen tegen te gaan. De bescherming wordt gehandhaafd door het in Amsterdam en Londen gevestigde Dot TK, dat namens Tokelau verantwoordelijk is voor de uitgave van .TK-domeinnamen.
De gratis .TK-domeinnaamregistratie blijft ook in de Sunrise Periode gewoon open. Deze gratis registraties geven echter geen licentierechten op een domeinnaam, maar alleen het gebruiksrecht. Dot TK kan zo’n gebruiksrecht onmiddellijk intrekken als er een conflict ontstaat met een handelsmerkregistrant.
De snelle groei van het aantal .TK-registraties vond plaats na het bezoek van een delegatie van Tokelau aan West-Europa. “Na ons bezoek in West-Europa van vorige maand hebben we een enorme toename van het aantal registraties mogen constateren”, vertel Tino Vitale, General Manager van het Tokelause telecommunicatiebedrijf Teletok, “Maar als een kleine gemeenschap met maar 1,500 mensen willen we geen ruzie met bedrijven die handelsmerken binnen het .TK-domein willen registreren. En daarom hebben we gemeend de Sunrise Period direct in te stellen.”
“Iedere registratie van handelsmerkdomeinen worden uitermate goed gecontroleerd”, vertelt Joost Zuurbier, CEO van Dot TK. “We hebben een semi-geautomatiseerd systeem dat niet alleen de informatie controleert van de registrant, maar ook controleert of de handelsnamen en dus de corresponderende domeinnamen feitelijk aan hem toebehoren. Alleen als we kunnen controleren dat het handelsmerk eigendom is van de registrant, zullen we de registratie goedkeuren. “
Over Dot TK
Dot TK is een joint venture van de Tokelause overheid, het telecommunicatiebedrijf Teletok en BV Dot TK. Het is wereldwijd de enige partij die gratis domeinnamen aanbiedt, in ruil voor advertenties op de websites van de domeingebruikers. De webadressen hebben de uitgang .tk, de extensie die behoort aan de eilandengroep Tokelau. Het hoofdkantoor is sinds kort gevestigd in Amsterdam.
Zie voor meer informatie over Dot TK:
www.dot.tkVoor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Dot TK
Joost Zuurbier, CEO
Telefoon: 020-5315725
joost.zuurbier@dot.tk NOOT VOOR DE REDACTIE:
Voor meer informatie, illustratiemateriaal e.d. kunt u contact opnemen met:
Presscom
Madeleine Kok
Telefoon: 030-6051415
e-mail:
madeleinekok@presscom.nl