ProgressCommunications.euwww.deepr.nlwww.marcommit.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlINFLUX PR

x.com/ictberichten
Datum: (19 jaar en 59 dagen geleden)

Minder werken voor hetzelfde geld mooi meegenomen?

‘Zonder de juiste planningsoftware wordt Jaeger-arrest strop voor werkgever’

Sinds het arbeidstijdenbesluit in kader van het Jaeger-arrest (juli 2006) is aangepast, hebben sectoren waarbinnen veel met aanwezigheidsdiensten wordt gewerkt te maken met personeelstekort, dalende productiviteit en in verhouding stijgende personeelskosten. Voor branches zoals zorg en brandweer is de werktijd gemaximeerd tot 48 uur. Dit wordt gemeten over een periode van 26 weken, voorheen was dat 13 weken.

“Het maximale aantal aanwezigheidsdiensten dat volgens de regels van het Jaeger-arrest mag worden gelopen ligt voor de brandweer op 103 per jaar”, aldus John Poppelaars, econometrist en zorgconsultant bij ORTEC. “Hierdoor loopt de beschikbare werktijd per jaar met 12% terug.” Poppelaars signaleert dat de voorstellen voor dienstroosters die aan arbeidstijdenregels voldoen, tot een verdere daling van productiviteit binnen brandweer en zorg zullen leiden. “Om te voorkomen dat kosten onnodig uit de hand lopen is nu actie nodig, bijvoorbeeld door gebruik van wiskundige technieken om verantwoorde roosters op te stellen die de beschikbare ruimte vanuit wet- en regelgeving maximaal benutten. Zonder de juiste planningsoftware wordt het Jaeger-arrest een strop voor de werkgever.”

450 miljoen extra kosten
Een recente uitspraak van de rechtbank in Den Haag bepaalde dat brandweerlieden minder mochten gaan werken, met behoud van het salaris. “Dit betekent een aanzienlijke stijging in de kosten”, aldus John Poppelaars. “Ten eerste zullen personeelskosten stijgen, omdat het personeelsbestand moet worden uitgebreid om de uren boven de 48 op te vangen. Ten tweede zullen de personeelskosten niet dalen, ondanks een lagere personeelsbezetting en productiviteit.” De totale toename in kosten als gevolg van de wijziging in de aanwezigheidsregels is door de overheid geraamd op 450 miljoen euro. Daarbij was het uitgangspunt dat de salarissen van de brandweerlieden naar rato van het aantal arbeidsuren zouden dalen. Deze gerechtsuitspraak levert dus nog een extra kostenstijging op.

Over het Jaeger-arrest
Aanleiding voor aanpassing van de regelgeving voor aanwezigheidsdiensten, is de uitspraak van het Europese Hof van Justitie in september 2003, ofwel het Jaeger-arrest. Hierin staat dat wacht- en slaapuren niet als rusttijd bestempeld moeten worden, maar meetellen als werktijd. Tot nu toe was het gebruikelijk dat bijvoorbeeld brandweerlieden een rooster liepen van gemiddeld 54 uur. Nu geldt dat, alleen wanneer ze er zelf mee instemmen, ze een rooster van 60 uur mogen lopen.

Over ORTEC
ORTEC is een onafhankelijke en toonaangevende organisatie op het gebied van ontwikkeling en implementatie van geavanceerde planningsystemen. Sinds de oprichting in 1981 hebben hun inspanningen geleid tot diverse beslissingsondersteunende systemen en standaard softwarepakketten, die wereldwijd in zowel logistieke als financiële markten gebruikt worden. ORTEC heeft vestigingen in Nederland, Duitsland, België, Frankrijk en de Verenigde Staten.


NOOT VOOR DE REDACTIE
Voor meer informatie kun u contact opnemen met Sjoukje Dijkstra,
afdeling Marketing & PR van ORTEC, telefoon +31 (0)182 540 500, e-mail: sdijkstra@ortec.nl.

Verstreken tijd: 19 jaar en 59 dagen

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo BusinessCom
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Web Wings
Logo Frontline Solutions
Logo Keuze.nl BV
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo We talk SEO B.V.
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Incubeta
Logo Palo Alto Networks
Logo NetApp
Logo Red Hat
Logo PocketBook
Logo NTT DATA
Logo OneXillium
Logo myBrand
Logo Klearly
Logo Bechtle Groep Nederland
Logo Schneider Electric
Logo Reverse IT
Logo KnowBe4
Logo Zendure
Logo EPAM Systems
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103518 persberichten
7023 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17320 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.whizpr.nlwww.marcommit.nl
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.deepr.nl