Utrecht, 7 februari 2007 - Trend Micro, Incorporated (TSE: 4704, Nasdaq: TMIC), marktleider op het gebied van netwerkantivirus- en internetcontentbeveiliging, introduceert de bètaversie van ScanMail for Microsoft Exchange. Deze nieuwe software is ontwikkeld voor Microsoft Exchange Server 2007, maar ook te gebruiken met vorige versies. ScanMail beschermt bedrijven tegen een grote hoeveelheid e-mailgebaseerde bedreigingen, zoals spam, phishing, virussen en andere ongewenste content. Daarbij biedt de nieuwe versie met uitgebreide bescherming tegen spyware en zero-day-aanvallen aan bedrijven een nog betere beveiliging tegen online bedreigingen.
Trend Micro lanceerde ScanMail in 1997. Daarmee was het bedrijf pionier op het gebied van servergebaseerde beveiliging tegen e-mailbedreigingen. Sindsdien is Trend Micro zijn beveiligingsoplossingen voor e-mailverkeer blijven ontwikkelen. Dit resulteert in de nieuwste bètaversie van ScanMail for Exchange, die klanten een aantal extra voordelen biedt. Zo helpt deze nieuwe bètaversie de IT-infrastructuur te consolideren. Daarnaast vermindert de oplossing het beheer en bespaart kosten doordat het één centraal te beheren platform voor e-mailbeveiliging biedt. De nieuwe versie optimaliseert ook de prestaties en integreert naadloos in de Microsoft-infrastructuur. Op deze manier wordt de e-mailserver minder belast en vergt deze minder beheeractiviteiten. Dit resulteert in een solide e-mailbeveiliging die belangrijke bedrijfscommunicatie met minimale kosten optimaal beschermt.
Naast verbeterde bescherming van eerdere uitgaven van Microsoft Exchange is de nieuwe oplossing perfect afgestemd op de nieuwe beveiligingsfuncties van Exchange Server 2007. Daardoor profiteren gebruikers van een geavanceerde en optimale beveiligingsoplossing. De bètaversie biedt bijvoorbeeld ingebouwde ondersteuning van x64-bit-systemen. Maar ook ondersteunt de software Microsoft Intelligent Message Filter (IMF) en 'disaster recovery clusters'. Daarnaast integreert de oplossing naadloos met Microsoft Operations Manager (MOM) en wordt de installatie van Microsoft Systems Management Server ondersteund. Dit vereenvoudigt het serverbeheer en de serverinstallatie. De nieuwe antivirusstempel in Exchange Server 2007 stelt Trend Micro in staat incrementele scanning mogelijk te maken. Dit resulteert in een efficiëntere beveiliging.
"Organisaties van elke omvang, waaronder ook de meest veeleisende grote bedrijven, vertrouwen op ScanMail voor de beveiliging van hun Exchange-servers. Deze oplossing heeft namelijk bewezen content en messaging adequaat te beveiligen zonder dat uitvoerig beheer noodzakelijk is", zegt Max Cheng, directeur Enterprise Business Operations bij Trend Micro. "De nieuwe Exchange Server 2007 bevat veel ingebouwde functies, waarop Trend Micro zijn nieuwe beveiligingssoftware perfect heeft afgestemd. Op deze manier kan Trend Micro een nog beter geïntegreerde, presterende en eenvoudiger te beheren beveiligingsoplossing voor e-mailservers bieden."
Door verschillende technieken te combineren, weten bedreigingen steeds eenvoudiger de beveiliging te omzeilen. Meestal gebeurt dit bij pogingen om belangrijke gegevens te bemachtigen met het oog op financieel gewin. Om te zorgen dat systemen altijd adequaat beschermd zijn tegen geavanceerde bedreigingen, dienen bedrijven te beschikken over bewezen beveiligingssoftware voor meerdere systeemlagen. Messaging-beveiliging aan de gateway of binnen het netwerk houdt inkomende bedreigingen zo vroeg mogelijk tegen. En beveiliging van de e-mailserver zorgt voor uitgebreide inspectie van de e-mailinfrastructuur. Ten slotte zorgt netwerkbeveiliging voor de minimalisering van downtime, het behoud van bedrijfsreputaties en het voldoen aan regelgeving.
Recente aanvallen bewijzen dat een uitgebreide en gelaagde beveiliging noodzakelijk is. TROJ_SMALL.EDW/ WORM_NUWAR.CQ is een dergelijke online bedreiging die een schadelijke Trojan Horse (TROJ_SMALL.EDW) bevat. Andere malware, voornamelijk WORM_NUWAR.CQ, laat deze Trojan Horse achter op een systeem. Maar deze Trojan Horse kan ook het systeem binnendringen via een bijlage in een spam e-mail. In dat geval spoort de malware in de e-mailbijlage via internet de Trojan Horse op en dowloadt deze en andere schadelijke componenten.
Om de hierboven genoemde samengestelde aanvallen te voorkomen, is een combinatie van messaging-beveiligingsoplossingen nodig. Met extra beveiligingsproducten kunnen bedrijven de toegang tot schadelijke websites en/of het downloaden van aanvullende malware blokkeren. Deze oplossingen bieden gezamenlijk een gelaagde bescherming tegen complexe aanvallen die e-mail- en webgebaseerd zijn.
Beschikbaarheid
Trend Micro ScanMail for Microsoft Exchange is verkrijgbaar in april 2007. Voor meer informatie over de bètaversie van ScanMail voor Microsoft Exchange en voor deelname aan het bètaprogramma, ga naar:
http://MessagingSecurity.trendmicro.com/SMEX-Beta.
###
Over Trend Micro, Incorporated
Trend Micro, Incorporated is toonaangevend op het gebied van veilig beheer van content en bedreigingen. Trend Micro, dat in 1988 werd opgericht, voorziet individuen en organisaties in alle soorten en maten van bekroonde beveiligingssoftware, -hardware en -services. Trend Micro, dat zijn hoofdkantoor heeft in Tokio en over vestigingen in meer dan 30 landen beschikt, biedt oplossingen die worden verkocht via wederverkopers, Value-Added Resellers (VAR's) en serviceproviders over de gehele wereld. Bezoek voor aanvullende informatie en evaluatieversies van Trend Micro-producten en -diensten onze website
www.trendmicro-europe.com.
Trend Micro en het t-ball-logo zijn handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken van Trend Micro, Incorporated. TrendLabs is een servicemerk van Trend Micro, Incorporated. Alle overige bedrijfs- of productnamen zijn mogelijk handelsmerken of gedeponeerde handelsmerken van de respectievelijke rechthebbenden.
Voor meer informatie:
Lammers van Toorenburg Benelux PR
Anja Breunis / Annemiek Driessen
Tel.: 030 6565 070
E-mail:
trendmicro@lvtpr.nl