Amstelveen, 7 november 2000 – Nortel Networks en Hewlett-Packard integreren de breedbandige optische netwerktechnologie van Nortel Networks met de internetinfrastructuur van HP. Hierdoor ontstaat een belangrijk element voor het realiseren van het Optical Internet datacentrum.
De beide bedrijven willen een ‘open’ raamwerk opzetten dat het aantal knelpunten binnen het internetdatacentrum vermindert. Hiermee kunnen service providers beter presteren op het gebied van content en e-businessdiensten, het personaliseren van e-commerce, ‘streaming media’ van hoge kwaliteit en samenwerking op internet.
Volgens IDC (1) zal de markt voor infrastructuur voor internetdatacentra $ 18 miljoen bedragen in 2003. Bovendien verwacht IDC dat er ongeveer 740 internetdatacentra gebouwd gaan worden in de komende drie jaar. Deze internetdatacentra gaan onderdak bieden aan apparatuur van ondernemingen, ASP’s (Application Service Providers) en ISP’s (Internet Service Providers). Al deze organisaties worden op dit moment geconfronteerd met steeds hogere eisen van gebruikers en klanten.
10 gbps Ethernet
HP en Nortel Networks hebben plannen om samen een 10 gbps (gigabits per seconden) Ethernet-oplossing te ontwikkelen. Onderdeel van de oplossing is een 10 gbps Network Interface Card (NIC) die kan worden ingebouwd in de in september geïntroduceerde HP SuperDome en in andere HP 9000 servers. Daarnaast zullen HP en Nortel Networks ieder afzonderlijk doorgaan met het onderzoeken van andere belangrijke technologie die het Optical Internet datacenter mogelijk moet maken.
De 10 gbps Ethernet-oplossing zal schaalbaar zijn. Hierdoor kan de bandbreedte worden uitgebreid om de volgende generatie e-businessdiensten te ondersteunen. Meer bandbreedte voorkomt oponthoud dat ontstaat doordat data binnen het traditionele internetdatacentrum diverse routes passeert. Bovendien biedt de grotere brandbreedte economische schaalvoordelen en vereenvoudigt het de architectuur en het beheer van het datacentrum.
Andere elementen binnen dit nieuwe model voor datacentra zijn oplossingen voor opslag, ‘content’-netwerken en gecentraliseerd servicebeheer die optische mogelijkheden ondersteunen. Het beheer van de infrastructuur vindt plaats met de combinatie van HP OpenView en het Preside Managed Applications Services platform van Nortel Networks. De geïntegreerde mogelijkheden voor end-to-end servicebeheer die zo ontstaan, garanderen hoge betrouwbaarheid en goede prestaties. Gecentraliseerd beheer biedt bovendien economische schaalvoordelen doordat service providers geografisch gescheiden datacentra efficiënter kunnen beheren door ze te beschouwen als één logische, virtuele en wereldwijde eenheid. Kritische netwerk- en rekencapaciteit kunnen zo optimaal worden toegewezen. Aanvullende activiteiten die HP en Nortel Networks gaan ondernemen, worden nog nader uitgewerkt binnen de definitieve overeenkomst.
Nortel Networks
De vooraf geïntegreerde en gecertificeerde oplossingen voor internetdatacentra van Nortel Networks omvatten netwerkinfrastructuren, het Preside Managed Applications Services platform, andere mogelijkheden voor operations support systems (OSS) en uitgebreide wereldwijde professionele diensten. Nortel Networks heeft recentelijk Alteon WedSystems overgenomen, de marktleider in ‘content switching’ en ‘server load balance switches’. Beide worden in grote mate ingezet door vooraanstaande hosting providers.
Nortel Networks is wereldwijd toonaangevend als het gaat om internet en communicatie. De activiteiten omvatten Optical, Wireless, Local Internet en eBusiness. De klanten van Nortel Networks bestaan uit telecommunicatiebedrijven, service providers en ondernemingen over de hele wereld. Het bedrijf behaalde in 1999 een omzet van $ 21,3 miljoen. De internetinfrastructuren die Nortel Networks op dit moment realiseert, leveren betere prestaties en zijn bovendien betrouwbaarder en sneller dan ooit.
Hewlett-Packard
HP biedt een breed portfolio van producten en diensten voor het realiseren van ‘always-on’-oplossingen voor internetinfrastructuren. Het omvat onder andere servers met UNIX-, NT- en Linux-platformen, directe opslagoplossingen en opslagoplossingen voor netwerken, beveiliging via HP Praesidium, datacentra L2/L3 Ethernet switching voor hoge beschikbaarheid en schaalbaarheid, instant Capacity on Demand, HP OpenView servicebeheer en HP e-speak infrastructuur voor ‘makelaarsdiensten’ via internet.
Hewlett-Packard is een toonaangevende leverancier van oplossingen en services voor computing en imaging voor zakelijke gebruikers en thuisgebruikers. De activiteiten van HP zijn gericht op het maximaal benutten van de mogelijkheden van internet voor zijn gebruikers en de verspreiding van elektronische diensten.
HP heeft 85.400 werknemers in dienst en behaalde in 1999 een omzet van circa 42,4 miljard dollar. In Nederland heeft HP vijf vestigingen waar zo'n 3000 mensen werken. De omzet van Hewlett-Packard Nederland bedroeg in 1999 ruim 2 miljard gulden.
Web Hosting Services: Market Review and Forecast, 1998-2003, IDC, december 1999. Nortel Networks, Preside en Alteon zijn geregistreerde handelsmerken van Nortel Networks. UNIX is een geregistreerd handelsmerk van de Open Group.