Amterdam 16 juni 2006 – http://www.download.nl/ heeft speciaal voor het WK een deel van zijn pagina ingericht voor Oranjefans op zoek naar WK-hits. Sinds het begin van deze actie voert Dicky met zijn ode aan Marco van Basten ‘Ratata op naar het WK’ de Download.nl-hitlijst aan. Als gevolg hiervan is Dicky nu ook de reguliere ranglijst binnengedrongen. De zanger heeft door de verkoop van alleen maar downloads een plaats veroverd op nummer 100 van de Single top 100 van Megacharts, de hitlijst die zich baseert op cd-verkoop, downloads en airplay.
De top tien van WK-hits van Download.nl ziet er als volgt uit:
1. Dicky- Ratata op naar het WK
2. Ali B & André Hazes – Wij houden van oranje
3. Toppers – Wir sind die Holländer
4. Guus Meeuwis – Ik wil dat ons land juicht
5. dj Oastkurve vs soccer dj – Olé olé olé
6. André Hazes – Wij houden van Oranje
7. Queen – We are the champions
8. Zuco 103 – Futeball goal
9. Guus Meeuwis & Edwin Evers – Waar moet ‘ie in?
10. Blur – Song 2
Dicky wilde oorspronkelijk met de verkoop van CD’s zijn ode aan Marco onder de aandacht brengen, maar door een productiefout in de singles vielen die plannen in het water. Vervolgens klopte hij bij Download.nl aan om zijn single toch op de markt te kunnen brengen. De site nam Dicky’s nummer op in hun bestand en sindsdien is ‘Ratata op naar het WK’ razend populair.
Dicky is erg onder de indruk van het succes van zijn WK-lied. “Dit had ik absoluut niet verwacht. Toen ik gisteren in de supermarkt was, sprak zelfs het meisje van de vleeswaren me op het lied aan”, vertelt Dicky. “Ik had ten eerste niet verwacht dat het op internet zo’n succes zou worden maar dat ik nu ook in de hitlijst sta, had ik nooit aan zien komen.”
Ook bij Download.nl zijn ze erg blij voor ‘hun’ artiest. “Sinds mei neemt Megacharts de verkoop van downloads mee bij het opstellen van hun hitlijsten. Dicky was voor ons een mooie gelegenheid om te zien of downloads daadwerkelijk het verschil maken. We waren blij verrast om zijn nummer de hitlijst binnen te zien komen”, vult Sander Remans van Download.nl aan.
De single is te vinden op
Download.nl en ook de videoclip van ‘Ratata op naar het WK’ is te zien en te horen op
www.download.nl.
BERICHT VOOR DE REDACTIE
Over ilse media groep
ilse media is actief sinds 1995 en is sindsdien uitgegroeid tot de grootste internetuitgever van Nederland. Met een rijk portfolio van websites, waaronder ilse.nl, Startpagina.nl, NU.nl en Web-log.nl bereikt ilse media 68 procent van alle internetters van 13 jaar en ouder in Nederland. De jeugd- en jongerenwebsites Kaboem.nl en Cu2.nl zijn onderdeel van ilse media dochter newrulez. Daarnaast exploiteert ilse media de mannen- en entertainment titels van Sanoma Men’s Magazines (SMM) en TVGids.nl, een website van Programmabladen AKN. Samen genereren ilse media, newrulez, TVGids.nl en de SMM-titels per maand meer dan een half miljard pageviews op het internet. ilse media is een onderdeel van Sanoma Uitgevers, uitgever van 62 magazines in Nederland.
Voor meer informatie over de ilse media groep kunt u terecht op
www.ilsemedia.nlVoor meer informatie:
Sander Remans, entertainment Manager ilse media
T: +31 (0)20 840 4580
E:
sander.remans@ilsemedia.nl