Utrecht, 8 februari 2006 – Het project ‘Mobile Intensive Care Unit (MICU) connected’ van het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam en KPN is genomineerd voor de Telemedicine Award 2006. De prijs wordt uitgereikt tijdens de beurs Zorg & ICT door Stef Blok, voorzitter van de vaste kamercommissie voor VWS. De beurs vindt op 15 en 16 februari plaats in de Jaarbeurs in Utrecht.
Met ‘MICU connected’ is het mogelijk, tijdens het transport van het ene naar het andere ziekenhuis, medische gegevens van de IC-patiënt automatisch te verzamelen en direct door te sturen via GPRS of UMTS. Hierdoor hoeft het medisch personeel aan boord van een ambulance minder administratieve handelingen te verrichten. Tevens kan de IC-arts in het AMC op afstand alle gegevens van de IC-patiënt tijdens transport beoordelen en het medisch team in de ambulance ondersteunen. Met ‘MICU connected’ bevordert het AMC een veilig transport van IC-patiënten onderweg in de ambulance.
Het AMC combineert voor dit project zijn Patiënt Data Management Systeem, de Mobile Intensive Care Unit en mobiele technologie van KPN. Meer informatie over het project:
www.amc.nl/micuOverige genomineerden zijn: Telebegeleiding bij hartfalen,
slaapstoornissen.nl,
www.psyq.nlOver de beurs Zorg & ICT
Zorg & ICT is het platform voor ICT toepassingen en diensten in de zorgsector. De vakbeurs biedt u uitgebreide informatie en advies over de (on)mogelijkheden van ICT en internettechnologie voor de dagelijkse praktijk. Op de afgelopen editie stonden 95 exposanten. Zij ontvingen samen 4.995 bezoekers. Dat is een stijging van 56%.
Voor meer informatie en beeldmateriaal:
Lammers van Toorenburg Benelux PR
Stella Jansen
Tel.nr.: 030 65 65 070
E-mail:
vnuexhibitions@lvtpr.nl