Amsterdam, 8 juni 2004— Adobe Systems Incorporated (NASDAQ: ADBE) introduceert nieuwe documentservices-technologieën voor procesmanagement, documentcontrole en -beveiling. De nieuwe documentservices van Adobe®LiveCycle helpen organisaties en overheden om bedrijfsprocessen te beheren en maken een veiligere communicatie binnen het bedrijf mogelijk.
“Documenten vormen de interface en currrency van de meeste bedrijfsprocessen, maar veel documentprocessen zijn statisch en niet veilig,” zegt Shantanu Narayen, executive vice president van worldwide products bij Adobe. “Ze zijn niet eenvoudig te personaliseren, niet geïntegreerd met bedrijfssystemen en mensen kunnen niet goed met ze werken, zowel off- als online.”
Met documentservices voor procesmanagement kunnen bedrijven het bereik van transacties vergroten en op een effectieve manier informatie vastleggen, beheren en achterhalen. Hierbij maakt het niet uit of mensen off- of online, binnen of buiten de firewall zijn. Documentservices voor procesmanagement, van Adobe LiveCycle bevat Adobe Form Manager, Adobe Form Server, Adobe Barcoded Paper Forms Solutions, Adobe Reader® Extensions Server en Adobe Designer.
Documentservices voor documentcontrole en -beveiliging geven organisaties de mogelijkheid om de toegang tot informatie te controleren, audit-trails te creëren en documentauthenticiteit te waarborgen met behulp van digitale handtekeningen. De documentcontrole en -beveiliging services worden geleverd door Adobe LiveCycle en stellen bedrijven in staat veiliger te communiceren via elektronische documenten door middel van authentificatie mogelijkheden. Hiermee kan worden bepaald wie er toegang heeft tot informatie en wat er met de informatie gedaan mag worden. Daarnaast kan er worden nagegaan waar een document vandaan komt, wat er in het document is aangepast en wie erin heeft gewerkt. Documentservices voor documentcontrole en -beveiliging, geleverd door Adobe LiveCycle, bevat Adode Security Server en Adobe Policy Server (Policy Server zal eind 2004 beschikbaar zijn).
“Organisaties moeten er zeker van kunnen zijn dat bedrijfskritieke informatie privé blijft, zeker als deze informatie gedeeld en doorgestuurd wordt naar andere personeelsleden, klanten en partners. Om papieren documenten en processen online te plaatsen, zodat deze succesvol en efficiënt kunnen worden gedeeld binnen de hele organisatie is authentificatie vereist,” zegt Jason Lewis, vice president of productmanagement and marketing bij RSA Security. “Wij zijn verheugd om met behulp van digitale handtekeningen en de encryptietechnologie van RSA Security de documentauthenticiteit van Adobe Document Services te kunnen ondersteunen en verbeteren met digitale handtekeningen en de encryptietechnologie van RSA Security.”
Adobe LiveCycle
Adobe LiveCycle sofware is gebouwd op een reguliere serverarchitectuur en gebaseerd op Java 2 Enteprise Edition en XML. De software biedt eenvoudige integratie met bedrijfsinfrastructuren door het leveren van Java APIs. Bovendien biedt het ondersteuning aan webservices protocollen. Adobe LiveCycle is geschikt voor IBM’s WebSphere en kan ingezet worden op JBoss. Ondersteuning is gepland voor BEA WebLogic in de eerste helft van 2005. De servers draaien op IBM AIX (geoptimaliseerd), Microsoft Windows Server, Red Hat Linux, Sun Solaris® en HP-UX. Ondersteuning voor het Novell SUSE® LINUX platform is gepland voor de eerste helft in 2005. Omdat Adobe LiveCycle industriestandaards zoals XML en webservices ondersteunt, kunnen klanten Adobe’s documentservices gebruiken in Service Oriented Architectures (SOA).
Prijzen en beschikbaarheid
Adobe LiveCycle is per direct leverbaar. De software kan verkregen worden als afzonderlijk product, CPU of per gebruiker (zie www.adobe.com/enterprise voor meer details).