ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.deepr.nl
www.deepr.nlwww.deepr.nlwww.whizpr.nl

Volg ook via:
Datum: (22 jaar en 161 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Progress Communications

Intel: architectuurvernieuwing zal informatiemaatschappij veranderen

Nieuwe computerbenadering vereist het interpreteren en manipuleren van zeer grote hoeveelheden complexe data

Kontich, 20 februari 2004 - Nu de wereld steeds meer digitale technologie gaat gebruiken en zeer grote hoeveelheden computerdata worden gecreëerd, zal de computer- en communicatie-industrie belangrijke veranderingen aan de onderliggende 'architectuur' van producten en applicaties dienen aan te brengen, zodat mensen deze data beter kunnen gebruiken.

In een toespraak tijdens het Intel Developer Forum deze week in San Francisco zei de senior vice-president en CTO van Intel, Pat Gelsinger, dat computerprestaties in de toekomst worden bepaald door innovatieve architecturen - naast processorsnelheid - om de volledige mogelijkheden van digitale technologie te verwezenlijken.

"Onze samenleving creëert inmiddels enorme hoeveelheden complexe data, maar beschikt niet over de mogelijkheden om van deze rijke bron optimaal gebruik te maken," zei Gelsinger. "Er bestaat een dringende behoefte aan schaalbare, flexibele en programmeerbare computerarchitecturen, waarmee al deze data kunnen worden opgespoord, onderzocht en geanalyseerd."

Willen computers in de toekomst van groter nut voor ons zijn, dan zullen ze moeten uitblinken op drie belangrijke gebieden: de mogelijkheid om datapatronen en modellen te herkennen die van belang zijn voor een specifieke gebruiker of applicatie; de mogelijkheid om grote hoeveelheden data op de aanwezigheid van deze patronen te onderzoeken; en de mogelijkheid om grote hoeveelheden data te analyseren. Dit vereist meer geheugen, processorkracht, bandbreedte en opslagcapaciteit en voedt de noodzaak om de fundamentele architectuur van computers en communicatieapparatuur te veranderen.

Nieuwe architectuurbenadering voor het 'tera-tijdperk'
Gelsinger vertelde dat Intel de stap naar het tijdperk van 'tera-scale computing' mede mogelijk maakt door architecturen te ontwikkelen die computers en communicatieapparatuur in de toekomst taken laten verrichten, die momenteel alleen door supercomputers kunnen worden uitgevoerd.

"Nu we bij Intel snel in de buurt komen van processors die over meer dan één miljard transistors beschikken, zijn wij hard bezig om nieuwe manieren te ontwikkelen om al deze extra transistors ook zinvol te kunnen gebruiken. Daartoe passen we nieuwe architectuurbenaderingen toe, die uiteindelijk zullen resulteren in computers die nog nuttiger zijn." Gelsinger voegde hieraan toe dat dit zal worden bereikt door architecturen die zich aan hun computeromgeving aanpassen.

Gelsinger beschreef enkele innovaties die Intel momenteel ontwikkelt om architecturen schaalbaar te maken, waaronder 'helper-threading'. Dit is een technologie die de single-thread prestaties van een processor verbetert door parallelle taken op een enkele processor intelligent uit te voeren. Een ander voorbeeld van de mogelijkheid om architecturen te schalen teneinde meer en complexere taken tegelijkertijd uit te voeren, is de integratie van meerdere processing-cores op een enkele processor.

Intel doet ook onderzoek naar nieuwe technologieën die deze nieuwe architecturen beter aanpasbaar maken aan meerdere omgevingen, applicaties en gebruikers. Zo beschreef Gelsinger bijvoorbeeld hoe onderzoekers van Intel bezig zijn een herconfigureerbare radio-architectuur voor toekomstige chips te ontwikkelen, waarmee apparatuur over diverse netwerken kan communiceren, hetzij via 802.11a, b of g, Bluetooth of andere draadloze technologieën.

Architectuurvernieuwingen zoals deze, in combinatie met de aanhoudende toename van kloksnelheden en het aantal transistors dat op een enkele chip geplaatst kan worden, zullen uiteindelijk de computerprestaties in de toekomst bepalen.

Over IDF
Het Intel Developer Forum (IDF) is het belangrijkste evenement voor  hardware- en software-ontwikkelaars. Intel Developer Forums worden het hele jaar door gehouden over de hele wereld en brengen belangrijke spelers in de industrie bij elkaar om de nieuwste technologieën en producten voor PC's, servers, communicatieapparatuur en handheld clients te bespreken. Meer informatie over IDF en Intel-technologie is te vinden op http://developer.intel.com.

Intel is 's werelds grootste chipfabrikant en een vooraanstaand producent van personal computer-, netwerk- en communicatieproducten. Meer informatie over Intel is te vinden op: http://www.intel.com/pressroom/.

Voor meer informatie:
Intel Benelux, Kristof Sehmke, Communicatie Manager, telefoon +32 (0)3 450 08 11, e-mail: kristof.sehmke@intel.com, of Monogram Communication Strategies (MCS) BV, Marieke Leenhouts, telefoon +31 (0)23 562 82 08,
e-mail: mariekel@monogram.nl.


Verstreken tijd: 22 jaar en 161 dagen
PR contact  

Logo Progress Communications
Intel contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo Msafe
Logo BusinessCom
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Palo Alto Networks
Logo ilionx
Logo Vultr
Logo Workday
Logo Keepit
Logo Palo Alto Networks
Logo Nutanix
Logo Unit4
Logo KnowBe4
Logo Whizpr
Logo Conclusion
Logo Palo Alto Networks
Logo Pegasystems
Logo NetApp
Logo Vertiv
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103991 persberichten
7049 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17614 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
ProgressCommunications.euwww.marcommit.nlwww.whizpr.nl
ProgressCommunications.euINFLUX PRProgressCommunications.eu