EINDHOVEN – De Global Technology Industry Association (GTIA) blikt terug op een succesvolle editie van de Benelux Community Meeting, die op 25 september plaatsvond in Eindhoven. Het evenement bracht leveranciers, distributeurs, ITSP’s en MSP’s samen rond actuele thema’s als kunstmatige intelligentie, quantum computing, cybersecurity en kanaalstrategie.
De dag startte met hetGenius Café, waar deelnemers één-op-één advies ontvingen van experts op het gebied van AI, sales en businessgroei. Vervolgens liet keynote speakerWes Jensen (21packets)zien welke impact quantum computing gaat hebben op het MSP-domein.Later volgden inspirerende presentaties, waaronder‘
Intelligent Automation for Sales’doorHannah Lloyd (Enhanced.io), over hoe AI en automatisering salesprocessen kunnen verbeteren. Tijdens eenfireside chatdeeldenTycho Löke (AvePoint)enMartijn van der Schaaf (investeerder)hun inzichten rond fusies en overnames in de sector. Parallel daaraan deeldeErik Remmelzwaal (Attic Security)zijn visie op de transitie van MSP naar MSSP en de cruciale rol van cybersecurity. OokHarm van Koppen (OpenText)gaf verdieping met een bijdrage over risk management.
In de middag stond interactie centraal. Tijdens hetWorld Cafégingen deelnemers in kleine groepen in gesprek over digitale soevereiniteit, klantacquisitie en diversiteit in tech. De daaropvolgendeunconference, onder leiding vanDanielle Meulenberg (Sophos), bood bezoekers de kans om zelf de agenda te bepalen. De bijeenkomst werd afgesloten met een sessie over de rol van AI in het MSP-ecosysteem, gevolgd door een levendigepaneldiscussiemet onder meerBram Schoordijk (ConnectWise).
Concrete inzichten en sterke verbindingen
VolgensMaarten Sibma, Manager Member Communities Benelux bij GTIA, werd het doel van de bijeenkomst ruimschoots behaald: “Met deze mix van keynotes, praktische sessies en interactieve formats hebben we onze leden concrete inzichten geboden die ze direct kunnen toepassen. Dit event draaide niet alleen om kennis, maar vooral om verbinding en samenwerking binnen de community.”
De dag werd afgesloten met een netwerkborrel en diner. Op 26 september konden leveranciers en distributeurs bovendien deelnemen aan een aanvullende gratis training onder de titel‘Managing the Technology Channel – Part 2’.
Maatschappelijke initiatieven
Naast de inhoudelijke sessies kreeg ook de maatschappelijke rol van GTIA aandacht. Via hetGTIA Grants Programstelt de organisatie in 2025 in totaal1,5 miljoen dollarbeschikbaar voor non-profitorganisaties die technologie inzetten om kansen te vergroten. Binnen hetCommunity Member Charitable Giving Programzijn dit jaarten minste twee Benelux-organisatiesgeselecteerd voor steun:Allemaal Digitaal (Nederland)enOndernemers voor een Warm België (België),die elk 15.000 dollar ontvingen.
De volgende GTIA Benelux Community Meeting wordt gehouden in Gent (België) op 5 februari 2026.
Kijk voor meer informatie op
www.gtia.org.