www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRINFLUX PRProgressCommunications.eu

x.com/ictberichten

Nieuwe ontwikkelingen FamilySearch

De interessegroep Stamboomonderzoek/Familiegeschiedenis van de Hobby Computer Club HCC organiseert meermalen per jaar een bijeenkomst. Daar komen altijd twee onderwerpen aan de orde; een over internet gelieerde zaken en de andere over een typisch genealogisch onderwerp. De eerstvolgende -gratis toegankelijke bijeenkomst- is aanstaande zaterdag 24 februari 2024 De Bilt, aanvang 11 uur.

De eerste presentatie gaat over FamilySearch, een site die beheerd wordt door de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, bij ons beter bekend als de Mormonen. Yvonne Bosch gaat in over de nieuwe ontwikkelingen 2024 bij FamilySearch én op Rootstech dat later deze maand in Salt Lake City van start gaat.

Naast de FamilySearch Stamboom dat maar liefst 1,2 miljard voorouders bevat beschikt zij ook over een gigantische hoeveelheid ‘verfilmde en/of gescande’ akten (kerkelijke doop, trouw en begraafregisters).
Zijn de (burgerlijke stand) bronnen op de Nederlandse websites WieWasWie en OpenArchieven niet meer of nog niet toereikend, dan is de gratis site van FamilySearch mogelijk dé oplossing voor het achterhalen van de nodige officiële documenten.

Via het zaad van Karbaat naar de onbekende soldaat
In de middag geeft Robert Philippo, genealoog, geneticus en historicus in de middag (aanvang 13.30 uur) een voordracht met als titel ‘Via het zaad van Karbaat naar de onbekende soldaat’. Het is een spannend onderzoekverhaal naar een onbekende vader twee eeuwen geleden. Een avontuurlijke rollercoaster door de tijd, met de nodige verrassingen in stamboomonderzoek, met DNA- matches (zowel Y-DNA en Au-DNA) en de avonturen van de Bataafse Artillerie.

Het komt voor dat mensen die hun familiegeschiedenis onderzoeken op een gegeven moment op een dood spoor belanden. Dat kan omdat er gewoonweg geen gegevens meer voor handen zijn of bijvoorbeeld door brand of oorlogsgeweld verloren zijn gegaan. Maar het gebeurt ook wel dat er zich onverhoopt kansen voordoen die het mogelijk maken om toch verder te onderzoeken. Ook in dit verhaal blijken er vele hulpmiddelen de sleutels tot de oplossing te zijn, zoals een voorvader met een veranderde achternaam, of met DNA van veel mensen die opeens matchen via een onbekende voorvader, maar ook de militaire geschiedenis die de route naar het garnizoen van de onbekende soldaat aangeeft. En dan, als je als genealoog alles op een rijtje zet en opeens blijkt dat je een mogelijke oplossing hebt dan komt dat Eureka gevoel.

Deze gratis toegankelijke bijeenkomst op zaterdag 24 februari 2024 zal worden gehouden in het H.F. Witte Cultuur- en vergadercentrum, Henri Dunantplein 4, 3731 CL De Bilt, aanvang 11 uur.

HCC!genealogie
HCC!genealogie is onderdeel van de HCC (de grootste computerclub in de Benelux). Het is een levendige groep die geïnteresseerden adviseert over methoden en mogelijkheden van onderzoek, over genealogische computerprogramma’s en de mogelijkheden die internet biedt. Ze organiseert informatieve bijeenkomsten, verzorgt presentaties en cursussen, stimuleert kennisuitwisseling tussen leden, verspreidt een wekelijkse digitale nieuwsbrief en onderhoudt een genealogische website.



Noot voor de redactie (niet voor publicatie):
Nadere informatie over het bovenstaande wordt u gaarne verstrekt door Cees Heystek, voorzitter, telefonisch bereikbaar via 0416 279 373 / 06 22 457 837 of door secretaris
John Glaser, bereikbaar per e-mail.

Amersfoort, 21 februari 2024

Secretariaat HCC!genealogie
Goudsberg 7, 3825 CE Amersfoort
secretaris@genealogie.hcc.nl


Yvonne Bosch
Yvonne Bosch zelf is al van jong af aan geïnteresseerd in haar eigen familiegeschiedenis en sinds 2012 actiever. Vanaf 2018 is zij teamleider FamilySearch Europa Centraal en recruting specialist.
FamilySearch is een internationale organisatie zonder winstoogmerk die geïnteresseerden wil helpen met het ontdekken en uitzoeken van de familiegeschiedenis.

Robert Philippo

Robert Philippo is genealoog, geneticus en historicus. Oprichter van PhilGene Pays-Bas, Étude PhilGene Pays-Bas en PhilGene Franco Pays-Bas. Gespecialiseerd in Nederlands, Belgisch en Frans onderzoek.
Hij is oud-voorzitter en lid van de Nederlandse Genealogische Vereniging (NGV), lid van Familiekunde Vlaanderen (FV), lid van het Forum van Weppes en Flandre, lid van de International Society of Genetic Genealogy (ISOGG), lid van de Amerikaanse Association of Professional Genealogists en projectleider van DNA-groep Franco Pays-Bas bij de DNA-bedrijven Family Tree DNA en MyHeritage. Ook bezoekt en neemt hij deel aan internationale beurzen, houdt lezingen en publiceert.

Verstreken tijd: 2 jaar en 54 dagen
PR contact  

Logo Presstige Public Relations & Marketing Communicatie
HCC!genealogie contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo R-Go Tools B.V.
Logo Blastic
Logo Key2XS
Logo BusinessCom
Logo NetBoss B.V.
Logo Cyemptive
Logo RawWorks B.V.
Logo Drukbedrijf
Logo Axians
Logo DPDK
Logo Stichting Z-CERT
Logo Emixa
Logo VirtualPBX.nl
Logo Feesd
Logo Sooda internetbureau
Logo Data Tribes
Logo MCS B.V.
Logo Onventis B.V.
Logo Web Wings
Logo Msafe
Logo Onventis B.V.
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo Networking4ALL
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Msafe
Logo Victoria ID
Logo Veeam Software
Logo Palo Alto Networks
Logo Proofpoint
Logo Descartes
Logo KnowBe4
Logo Razer Europe
Logo Conclusion
Logo reichelt elektronik
Logo Proofpoint
Logo PA Consulting
Logo Dutch IT Channel
Logo HCC
Logo Wuunder
Logo Arval
Logo Web Wings
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103368 persberichten
7011 bedrijfsprofielen
59 PR-bureauprofielen
17240 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euINFLUX PR