www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
www.deepr.nlProgressCommunications.euwww.deepr.nl

Volg ook via:
Datum: (5 jaar en 23 dagen geleden)
Bedrijf:
PR: Marcommit

Nederlander gaat onzorgvuldig om met wachtwoorden

Utrecht – Nederlanders gaan onzorgvuldig om het hun wachtwoorden. Dit blijkt uit onderzoek van Orange Cyberdefense onder bijna 1100 Nederlanders. Zo geeft bijna de helft (48%) procent toe dat ze wachtwoorden op papier bewaren. Ruim een kwart (27%) slaat wachtwoorden op in de telefoon en achttien procent bewaart zijn of haar wachtwoorden zelfs in een mapje op de computer of laptop. Nederlanders maken daarnaast op het werk nauwelijks gebruik van een wachtwoordkluis of -manager.

Maar liefst 55 procent gebruikt eenzelfde wachtwoord voor verschillende online accounts, zoals e-mail, social media, webwinkels en apps. Daarbij stelt 24 procent van de Nederlanders dat ze het door hen meest gebruikte wachtwoord de afgelopen vijf jaar niet gewijzigd hebben. Overigens maakt vijftig procent van de Nederlanders waar het kan wel gebruik van tweetrapsverificatie, een inlogmethode waarbij naast het wachtwoord nog een tweede code ingevuld dient te worden.

Wachtwoordkluis
Privé maakt 35 procent van de Nederlanders gebruik van digitale hulpmiddelen, zoals een wachtwoordmanager of een wachtwoordkluis, om hun wachtwoorden veilig te bewaren. Dat is in verhouding tot op het werk een relatief hoog percentage, daar gebruikt een schamele negentien procent een dergelijk hulpmiddel. Slechts zeven procent gebruikt op het werk een wachtwoordmanager die hij of zij ook privé mag gebruiken.

Mark Jenster, General Manager bij Orange Cyberdefense: “Helaas bevestigt dit onderzoek wat wij ook zien in de security awareness programma’s van onze klanten. Namelijk dat Nederlanders nog steeds onzorgvuldig omgaan met wachtwoorden. Men onderschat hoe ver hackers gaan om bepaalde gegevens te achterhalen, maar ook wat deze hackers hier vervolgens mee kunnen doen. Zij zijn onvoldoende bewust van de risico’s en de gevolgen die deze risico’s kunnen hebben. Identiteitsfraude wordt bijvoorbeeld een stuk eenvoudiger met een BSN en een kopie van een identiteitsbewijs. En wie heeft er nu nooit een kopie van een identiteitsbewijs op zijn computer en deze gemaild naar een toekomstige werkgever, om maar wat te noemen. Daarnaast zijn er mensen die zich bewust zijn van het risico, maar er voor kiezen dit te negeren. Wat ook erg zorgwekkend is. Tot slot kunnen we uit deze data opmaken dat veel Nederlanders, maar ook systemen, dus nog enkel gebruik maken van wachtwoord, waar two-factor authenticatie de norm zou moeten zijn.”

Hier voegt Bart van Bodegom, Ethical Hacker en wachtwoordspecialist aan toe: ““Ik heb niets te verbergen”, een veelgehoorde quote als je vraagt of een wachtwoord belangrijk is. Het verbaast mij niets dat 24 procent van de Nederlanders hun wachtwoord niet genoeg wijzigt. ‘Welkom01’ is namelijk helaas nog altijd de sleutel tot succes voor hackers. Mijn tip is om een wachtwoordmanager te gebruiken. Zo wordt het makkelijker voor verschillende applicaties variërende wachtwoorden te gebruiken.”

-----

Over het onderzoek
Het onderzoek onder 1094 Nederlanders is uitgevoerd door Panelwizard in opdracht van Orange Cyberdefense.

Verstreken tijd: 5 jaar en 23 dagen
PR contact  

Logo Marcommit
Orange Cyberde.. contact  


Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Westpoort
Logo Brownies.nl
Logo Nextview
Logo Examencentrum
Logo Keuze.nl BV
Logo VirtualPBX.nl
Logo Expertum
Logo Valid
Logo Decos
Logo Companial
Logo Companial
Logo 12Build
Logo Key2XS
Logo Frontline Solutions
Logo Delta-N B.V.
Logo BusinessCom
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo Software Improvement Group (SIG)
Logo BusinessCom
Logo CONTACTCENTER4ALL
Logo Victoria ID
Logo Keuze.nl BV
Logo DNA Services B.V.
Logo Victoria ID
Logo Spryng
Logo Onventis B.V.
Logo DNA Services B.V.
Logo Zscaler
Logo NetApp
Logo Veeam Software
Logo Veeam Software
Logo Protime BV
Logo Fellowmind
Logo Exact
Logo Flanderijn
Logo Unit4
Logo Lucid Software
Logo Arval
Logo Palo Alto Networks
Logo PocketBook
Logo Lucid Software
Logo Schneider Electric
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103693 persberichten
7031 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17425 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.whizpr.nlProgressCommunications.euwww.marcommit.nl
INFLUX PRProgressCommunications.euINFLUX PR