www.marcommit.nlwww.deepr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.whizpr.nlINFLUX PR

Volg ook via:
Datum: (7 jaar en 174 dagen geleden)
Bedrijf:

Atos wil schone en efficiënte energienetwerken in Europa stimuleren met deelname project RENAISSANCE

Amstelveen, 8 januari 2020 – Atos verbindt zich aan het Europese project RENAISSANCE, dat door de Europese Commissie wordt gefinancierd als onderdeel van het innovatieprogramma Horizon 2020. RENAISSANCE heeft tot doel de schone productie en gedeelde distributie van energie binnen lokale gemeenschappen te stimuleren. Dit krijgt invulling door de introductie van schaalbare, te repliceren en op communities toegesneden bedrijfsmodellen en technologieën. Het project richt zich op vier Lokale Energie Gemeenschappen in Europa. Eén van deze gemeenschappen is het Nederlandse Eemnes, waar een lokale, op blockchain gebaseerde peer-to-peer proeflocatie voor energie wordt gecreëerd. De data die op deze en andere proeflocaties worden verzameld, maken het mogelijk middelen aan elkaar te verbinden en efficiënt in te zetten om zo de inzet van hernieuwbare energiebronnen met ruim 27 procent te vergroten.

Atos zal, mede door de inzet van haar Research & Innovatie-afdeling, de architectuur ontwikkelen voor het RENAISSANCE Informatie Platform en is tijdens pilots verantwoordelijk voor het beheer van deze infrastructuur. Zij neemt ook het ontwerp voor haar rekening en gaat de implementatie van het platform in de vorm van een centraal data warehouse coördineren – evenals de inzet hiervan voor het operationeel maken van verschillende energie-services in verschillende omgevingen, zoals een ziekenhuis (België), een universiteit (Griekenland), een skioord (Spanje) en een Nederlandse stad (Eemnes). Het doel van de pilot is om Eemnes tegen 2030 volledig klimaatneutraal te maken. In de eerste drie jaar bestaat de pilot uit honderd tot tweehonderd deelnemers, bestaande uit huishoudens, lokale bedrijven en boeren. Deelnemers kunnen lokaal geproduceerde energie rechtstreeks met elkaar ruilen. De ambitie is om het aantal deelnemers op den duur op te schalen naar duizend deelnemers in Eemnes.

Nieuwe spelers in de Europese energiesector
De activiteiten en innovaties die het resultaat zijn van het RENAISSANCE-programma zullen naar verwachting invloed hebben op veelbesproken thema’s als de energietransitie en digitalisering. Ook speelt het programma een rol in het raamwerk van de Europese Commissie, waarin zogeheten Lokale Energie Gemeenschappen als nieuwe spelers in de Europese energiesector worden gepositioneerd. Naast de resultaten die worden gerealiseerd op de vier proeflocaties worden marktsimulaties gemaakt van de RENAISSANCE-aanpak. Dit gebeurt op tien locaties in verschillende delen van de wereld, met als doel de schaalbaarheid en de mogelijkheid tot het repliceren hiervan aan te tonen.

De tweeledige aanpak van RENAISSANCE, die zowel een zakelijke als technologische pijler heeft, zal resulteren in innovaties in de vorm van:
  • Identificatie van nieuwe business cases en scenario’s om de optimale energie- en organisatorische configuratie vast te stellen die nodig is om klimaatneutrale lokale energiesystemen te ontwikkelen.
  • Ontwikkeling van een informatieplatform met het oog op een geïntegreerde en gecoördineerde aansturing van de verschillende locaties. Er worden als onderdeel van het platform analyses gemaakt van de mogelijkheden voor de verhandeling van energie in en tussen gemeenschappen. Het doel is de hoeveelheid lokaal geproduceerde energie en het aandeel van hernieuwbare energiebronnen te vergroten.
Voor meer informatie:

Web:  https://www.renaissance-h2020.eu/
Twitter:  https://twitter.com/H2020_Ren
LinkedIn:  https://www.linkedin.com/company/renaissance-h2020

###

Over Atos
Atos is toonaangevend in digitale transformatie met een pro forma jaaromzet van meer dan 11 miljard euro. Het bedrijf biedt werk aan 110.000 collega’s in 73 landen. Het is de Europese leider in Cloud, Cybersecurity en High Performance Computing. Wereldwijd levert Atos aan haar klanten end-to-end Orchestrated Hybrid Cloud, Big Data, Business Applications en Digital Workplace-oplossingen. Atos is de wereldwijde IT-partner voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen en opereert onder de namen Atos, Atos Syntel en Unify. Atos staat genoteerd aan de CAC40 Paris stock index. Het is de missie van Atos om mede vorm te geven aan de toekomst van de IT-markt. Met haar expertise en knowhow ondersteunt zij de ontwikkeling van kennis, onderwijs en een multiculturele en pluralistische benadering van onderzoek die aan de basis staat van wetenschappelijke en technologische excellentie. In het wereldwijde IT-domein stelt de Groep klanten, medewerkers, partners en burgers in staat op een bewuste en duurzame manier te leven, werken en zich te ontwikkelen in een veilige en duurzame omgeving. Voor meer informatie: atos.net/nederland
Recent van Atos  
Z-CERT, Atos, Fox-IT, KPN Health en Tesorion versterken digitale weerbaarheid zorgsector met nationaal incident response-raamwerk

Atos bundelt krachten met Elastic voor uitrol AI-ready dataplatform in Benelux en Nordics

Atos benoemt Frijke Weeda tot Head of Private Market Nederland

Verstreken tijd: 7 jaar en 174 dagen
Atos contact  

+31 (0) 88 265 5555
atos.net/nl/nederland

Marcommit is hét full service B2B marketing bureau van Nederland! Wij helpen jouw bedrijf met offline en online marketing campagnes die écht werken.
 Spotlight  
Logo Productowner.nl
Logo ZAMKO
Logo Innvolve
Logo ClickPatrol
Logo NetRom Software
Logo RAVI RYAN MOHANLAL
Logo BTG
Logo NHA Opleidingen
Logo Polly.Help
Logo MI Consultancy
Logo Incentro
Logo Stromma Nederland
Logo Fairbanks
Logo Valid
Logo Westpoort
Logo DNA Services B.V.
Logo PQR
Logo Web Wings
Logo Spryng
Logo We talk SEO B.V.
Logo Victoria ID
Logo DNA Services B.V.
Logo Twenty Four Webvertising
Logo Web Wings
Logo Web Wings
Logo BusinessCom
Logo Msafe
Logo SCOS ViaCloud BV
Logo Keuze.nl BV
Logo Spryng
Logo Red Hat
Logo HCC
Logo Xebia
Logo Unit4
Logo reichelt elektronik
Logo Conclusion
Logo Schneider Electric
Logo Proofpoint
Logo PQR
Logo KnowBe4
Logo Web Wings
Logo Schneider Electric
Logo Learned
Logo Red Hat
Logo Veeam Software
TARIEVEN
Publicatie eenmalig €49

PUBLICATIEBUNDELS
6 voor €199
12 voor €349
Onbeperkt €499

EENMALIG PLAATSEN
Persbericht aanleveren

REGELMATIG PLAATSEN
Bedrijfsabonnement
CONTACT
Persberichten.com
JMInternet
Kuyperstraat 48
7942 BR Meppel
Nederland
info@persberichten.com
KvK 54178096

VOLGEN
@ICTBERICHTEN

ZOEKEN
IT bedrijf
IT PR-bureau
OVER ONS
Persberichten.com, hét platform voor IT/Tech persberichten

DATABASE
103946 persberichten
7050 bedrijfsprofielen
60 PR-bureauprofielen
17598 tags

KENMERKEN
• Behouden tekstopmaak
• Foto/illustratie/logo
• Downloadbare bijlages
• Profiel met socials
 
www.marcommit.nlwww.whizpr.nlProgressCommunications.eu
INFLUX PRwww.deepr.nlwww.whizpr.nl